Šodien, izmantojot e-Saeimas lietotni, parlaments galīgajā lasījumā sāks skatīt daudz pretinieku guvušās administratīvi teritoriālās reformas likumprojektu, kura rezultātā paredzēts samazināt novadu skaitu no 119 līdz 42. Taču paredzams, ka jau pašā procesā sākumā, kas kopumā varētu prasīt mēnesi, kārtību, kādā likumprojekts tiks skatīts, apstrīdēs Satversmes tiesā.
Daļa pie Saeimas frakcijām nepiederošo deputātu nobažījusies par valdošo partiju vēlmi veikt "modernu valsts apvērsumu", izriet no politiķes Lindas Liepiņas sacītā aģentūrai LETA.
Iekšlietu ministrija (IeM) ir sagatavojusi grozījumus noteikumos, kas "resursu trūkuma dēļ" paredz Valsts policijai (VP) dot tiesības vairs neapsargāt Ģenerālprokuratūru, Saeimas reprezentācijas ēkas un Rīgas ebreju reliģisko draudzi.
Saeima ceturtdien, 14.maijā, ārkārtas sēdē apstiprināja valdības pieņemto lēmumu par noteikto ierobežojumu mazināšanu ārkārtējā situācijā, kas izsludināta ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību.
Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisija šodien noraidīja ap 100 ATR likumprojektam iesniegtos priekšlikumus, tajā skaitā par vairāku pašreizējo novadu saglabāšanu pēc reformas veikšanas, kas jau iepriekš esot izdiskutēti.
Jaunā koronavīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 krīzes laikā nozīmīgs ir mediķu, policistu, pedagogu, farmaceitu un citu jomu pārstāvju, kā arī valdības darbs, svinīgajā Saeimas sēdē par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai akcentēja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).
Jau ziņots, ka Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Saeima attālināti sanāca uz svinīgo sēdi. Ievērojot nepieciešamību ievērot fizisko distanci, 4.maija svinīgā Saeimas sēde norisinājās videokonferences formātā, deputātiem uzturoties vairākās atsevišķās parlamenta telpās.
Pirmdien, 4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Saeima attālināti sanāks uz svinīgo sēdi. Tā sāksies pulksten 12.00, un uzrunu sēdē teiks Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.
Saeimas vairākums šodien noraidīja Valsts prezidenta Egila Levita priekšlikumu, kas būtu ļāvis pēc administratīvi teritoriālās reformas (ATR) veikšanas pašvaldību vēlēšanās neatkarīgi startēt vēlētāju apvienībām.
Tautas kalpiem martā izmaksātais atalgojums liecina, ka to ienākumi nav mazinājušies. 13. Saeimas 13 deputātu atalgojumā uz rokas martā saņēma vairāk nekā 3000 eiro. Lielākajai daļai deputātu ikmēneša ienākumi par darbu Saeimā svārstās no 2000 līdz 3000 eiro. Iepriekšējā krīzē, kas valsti skāra pirms 12 gadiem, Saeimas deputāti draudzīgi nobalsoja par sava atalgojuma samazināšanu, kas viņu ienākumus padarīja par aptuveni piektdaļu plānākus.
Atšķirībā no administratīvi teritoriālās reformas (ATR) sākotnējā piedāvājuma tagad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija par lielajām pilsētām rosina noteikt arī Jelgavu, Ventspili, Valmieru un Jēkabpili, vienlaikus piedāvājot labāk lietot terminu "valstspilsētas".
Saeimā šī gada ziemas sesijā parlamenta sēdēs visvairāk debatējuši deputāti Viktors Valainis (ZZS) - 253 reizes, Aldis Gobzems - 162 reizes un Dana Reizniece-Ozola (ZZS) - 98 reizes.