Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu iepriekšējās balsošanas trešā diena sākusies bez aizķeršanās un visi iecirkņi uzņem vēlētājus, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins.
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien vienbalsīgi nolēma ļaut vēlēšanu rezultātos līdzskaitīt tās iepriekšējās balsošanas laika vēlēšanu aploksnes, kurām nav iepriekšējās balsošanas zīmoga.
Šodien stājas spēkā aģitācijas klusuma periods pirms sestdien paredzētajām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām. Likums paredz, ka vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms vēlēšanu dienas apmaksāta priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana elektroniskā plašsaziņas līdzekļa radio programmās un raidījumos, publiskās lietošanas ārtelpās un iekštelpās, preses izdevumos un valsts un atvasinātu publisku personu institūcijās un kapitālsabiedrībās, kā arī internetā ir aizliegta.
No iepriekšējās balsošanas pirmās dienas aktivitātes datiem plašus secinājumus nevar izdarīt, bet, "ļoti spekulējot", var pieļaut, ka tikai nelielais aktivitātes pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējām vēlēšanām liecina par zemāku interesi piedalīties vēlēšanās, pauda sociologs, pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu otrajā iepriekšējās balsošanas dienā visi vēlēšanu iecirkņi ir atvērušies un problēmas vēlēšanu norisē nav novērotas, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja vietniece Ginta Kaire-Mače.
Saistībā ar saimniekošanu Rīgā – tās iestādēs un uzņēmumos, pēdējā desmitgadē uzsākts vismaz 40 kriminālprocesu, lielu daļu no tiem uzsācis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, izpētījis Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
Politiski pietuvināto uzdzīve – tā varētu raksturot to, kas vairākus gadus notika Rīgas domes struktūrās un kapitālsabiedrībās. “Rīgas namu pārvaldnieks”, “Rīgas satiksme”, Rīgas tūrisma attīstības birojs – visās šajās struktūrās ir aktīvi kriminālprocesi par mantas izsaimniekošanu, atgādina Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”. Lai gan savējo iekārtošanu siltos amatos var pārmest vairākiem Latvijas politiķiem, Rīgas domes politkonsultanti izcēlušies ar īpašu vērienu. Spilgts piemērs: ja ticēt kāda agrākā “Saskaņas” jauniešu aktīvista teiktajam par viņa pienākumiem “Rīgas satiksmē”, šīs konsultācijas viņam ļāvušas nopelnīt pat virs 240 eiro stundā.
Atbilstoši kompetencei Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pievērsis uzmanību publiski izskanējušajai informācijai par Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova (GKR) vairākus tūkstošus vērtu rokas pulksteni, un iespējami prettiesisku stāvvietas caurlaides izmantošanu.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) patlaban sāktas piecas pārbaudes par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, tostarp saistībā ar iespējamu neatļautu pašvaldības kapitālsabiedrības administratīvo resursu izmantošanu, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.
Politiskās partijas pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām programmās sola arī lielus investīciju projektus, piemēram, mājokļu celtniecību, iekšpagalmu remontus, lietus kanalizācijas atjaunošanu un citus. Taču tuvākajos pāris gados pilsētai varētu būt grūti dārgus investīciju projektus īstenot, ņemot vērā, ka pašvaldības parāds aizvien ir augsts, secina LTV raidījums “de facto”.
Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisija vadītājs Juris Kokins ir nobažījies, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu laikā nebūs iespējams ievērot visus piesardzības pasākumus Covid-19 ierobežošanai, izriet no viņa sacītā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma".
Vairākas Rīgas domes vēlēšanās startējošās partijas iebilst pret politisku lēmumu pieņemšanu galvaspilsētas pašvaldības pagaidu administrācijā, aģentūru LETA informēja partiju pārstāvji.
Rīgas domes pagaidu administrācija noraida pārmetumus par bezdarbību saistībā ar iespējamām nelikumībām Rīgas tūrisma attīstības birojā (RTAB), informēja pagaidu administrācijas padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Jana Jentkus.
Partijas "Saskaņa" Rīgas domes deputāta amata kandidāts Guntars Grīnvalds pārmet "Gods kalpot Rīgai" galvaspilsētas mēra amata kandidātam Oļegam Burovam "Rīgas namu" caurlaides nepamatotu izmantošanu un zelta rokaspulksteņa nedeklarēšanu.
No šodienas līdz 15.augustam vēlētāji, kuriem ir balsstiesības Rīgas domes vēlēšanās, varēs mainīt savu vēlēšanu iecirkni vai reģistrēties balsošanai Rīgas domas vēlēšanās, ja vēlētājam galvaspilsētā pieder nekustamais īpašums, informē Centrālas vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Zaharova.
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu oficiālais aģitācijas periodā līdz šim partijas iztērējušas kopumā 548 957 eiro, un dāsnākos tēriņus atļāvusies Jaunā konservatīvā partija, Latvijas Krievu savienība un partija "Saskaņa", informēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).
Lai informētu vēlētājus par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu kārtību, no šodienas līdz 30.augustam darbosies Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) uzziņu tālrunis 67049999, informē CVK pārstāve Laura Zaharova.