Domubiedru iniciatīvas grupa sākusi parakstu vākšanas akciju, lai aicinātu saglabāt vienādu braukšanas maksu Rīgas sabiedriskajā transportā gan rīdziniekiem, gan nerīdziniekiem, lai novērstu lielas iedzīvotāju grupas diskrimināciju un nepalielinātu no Latvijas aizbraucošo skaitu, aģentūru LETA informēja domubiedru grupas pārstāve Ieva Brante.
Pusgada laikā "legālo narkotiku" tirdzniecības vietu skaits Rīgā dubultojies, šodien Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēdē informēja Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) Administratīvās pārvaldes priekšnieks Jānis Znotiņš.
Jau sesto gadu Rīgas dome aicina iedzīvotājus pieteikt pretendentus pašvaldības apbalvojumam "Gada rīdzinieks". To 18. novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā, pasniegs Rīgas domes svinīgajā sēdē.
Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdē ar koalīcijas deputātu balsu vairākumu šodien atbalstīta iecere veidot nodibinājumu "Riga.lv", lai izdotu domes finansētu un sabiedrisko attiecību speciālistu veidotu laikrakstu.
Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros patlaban norisinās aktīvs darbs, veidojot dokumentālo filmu "Force Majeure. Rīga". Filmā būs septiņu Eiropas mūsdienu dokumentālistu kinostāsti, kas tapuši ciešā sadarbībā ar Latvijas sociālantropologiem par Rīgas apkaimēm un iedzīvotāju stāstiem par dzīvi Rīgā. Kopējā sižetiskajā līnijā īsfilmas apvienos režisors Dāvis Sīmanis.
Rīgā top jauns teritorijas plānojums un, lai tas atbilstu iedzīvotāju interesēm un komfortam, līdz 3. decembrim tiek rīkotas apkaimju iedzīvotāju sanāksmes.
Šodien Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja atbalstīja grozījumus normatīvajos aktos, lai no nākamā gada, līdz ar eiro ieviešanu, rīdziniekiem varētu samazināt sabiedriskā transporta biļešu cenas.
Rīgā satiksmes un transporta nozarei nākamgad būtu nepieciešami 19,6 miljoni latu, kas ir par 6,7 miljoniem latu vairāk nekā pašvaldības Finanšu departamenta aprēķinātie maksimālie izdevumi, liecina Rīgas domes Satiksmes departamenta sagatavotais budžeta projekts 2014.gadam.
Pabeigti pirmie AB dambja labiekārtošanas darbi Rīgā, lai būtu patīkamāk vērot pilsētas panorāmu un iespējams aktīvi atpūsties. Dambja betona apmali apzaļumos vai iekārtos par smilšainu pludmali.
Rīgas domes Rīcības plāns "Palīdzības sniegšana bezpajumtniekiem nelabvēlīgos laika apstākļos Rīgā" paredz no 1.oktobra palielināt bezpajumtniekiem sniegto palīdzības apjomu: tiek palielināts vietu skaits naktspatversmēs, pagarināti naktspatversmju darba laiki, palielināts zupas virtuvēs izsniegto porciju daudzums.
Rīgas Hanzas vidusskolā, Grostonas ielā 5, pirmdien, 30.septembrī, plkst.18 norisināsies pirmā sanāksme ar iedzīvotājiem Skanstes, Pētersalas-Andrejsalas apkaimē, lai informētu par Rīgas teritorijas plānojumu un sabiedrības lomu tā izstrādē, iepazīstinātu rīdziniekus ar apkaimju aptaujas rezultātiem, kā arī uzklausītu iedzīvotāju viedokli un vēlmes par savas apkaimes turpmāko attīstību, informēja Rīgas domē.
Lai popularizētu olimpisko kustību, veselīgu dzīvesveidu un godīgas spēles principus sportā, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) katru gadu rīkotajā Olimpiskajā dienā piektdien, 27.septembrī, kopīgi sportos un vingros vairāk nekā 87 000 dalībnieku, vēsta LOK.
Brīvības pieminekļa laukumā pie Laimas pulksteņa rīt, 20.septembrī, plkst.15 pirmo reizi Latvijā notiks saliekamo velosipēdu sacensības, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Satiksmes departamentā.
Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā šodien tika atbalstīta iecere, sākot ar 2014. gadu, Pļavnieku jaunā parka jeb „Zaļās birzs” apsaimniekošanu uzticēt SIA „Rīgas meži”, kas veic vienotu Rīgas apstādījumu teritoriju apsaimniekošanu.
Saglabājoties pašreizējām migrācijas, dzimstības un mirstības tendencēm, iedzīvotāju skaits Rīgā, gluži tāpat kā valstī kopumā, turpinās samazināties, un pesimistiskākās prognozes liecina, ka līdz 2030.gadam Rīgas iedzīvotāju skaits varētu samazināties līdz 500 888 iedzīvotājiem, kas būtu par 24% mazāk nekā patlaban.
Neraugoties uz ilgstošām sarunām un saraksti, SIA "Rīgas ūdens" nav izdevies saņemt samaksu par sniegtajiem ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumiem no vairākām pilsētas daudzdzīvokļu ēkām, tādēļ šodien, 16.septembrī, tām paredzēts pārtraukt ūdensapgādi.
A/s „Rīgas siltums” no šā gada 1. septembra norēķiniem par piegādāto siltumenerģiju piemēros cenu 40,99 Ls/MWh (58,32 EUR/MWh) bez PVN, kas ir par 10% mazāka nekā 2012. gada septembrī, kad tā bija 45,42 Ls/MWh (64,62 EUR/MWh).