TV3 raidījums "Nekā personīga" atklājis vairākus zaļās enerģijas ražotājus, kas šmaucas ar atļaujām. Elektrības patērētājiem tas var izmaksāt desmitiem miljonu.
Vīna ražošanas apjoms Eiropā nokrities līdz zemākajam līmenim kopš Otrā pasaules kara saistībā ar bargiem laikapstākļiem, kas skāruši Itāliju, Franciju, Spāniju un Vāciju, otrdien paziņoja Eiropas lauksaimnieku organizācija "Copa-Cogeca".
Šodien plkst.13 Lauku atbalsta dienestā (LAD) noslēdzas iesniegumu pieņemšana Eiropas Komisijas kompensācijai par piena ražošanas īslaicīgu samazināšanu, ziņo aģentūra LETA.
Pagājušajā gadā Latvijā saražotā etilspirta apjoms palielinājies par 24,93%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.
Latvijā nākamajā sezonā būs iespējas ražot kvalitatīvāku un lētāku asfaltu nekā līdz šim, šodien ceļu būves uzņēmuma "Binders" Vangažu modernizētās asfaltbetona rūpnīcas atklāšanā paziņoja uzņēmuma finanšu direktors Juris Fridmans.
Tikko mūsu pārtikas ražotājiem galvassāpes sagādāja Eiropas kūpinājumu regula. Tagad jaunas problēmas rada Krievijas – Ukrainas krīze. Vai tā jau ietekmējusi Latvijas pārtikas ražotājus un eksportētājus?
Silta maize, ķiploku konfektes, lauku tortes, kūpināti cūku vaidziņi, mājas vīns, vīngliemeži – tā ir tikai neliela daļa no mājražotāju piedāvātajiem gardumiem. Tomēr, salīdzinot ar citām Eiropas Savienības (ES) valstīm, Latvijā reģistrētie 969 mājražotāji ir ļoti maz.
Krieviju, Kazahstānu un Baltkrieviju vienojošās Muitas savienības teritorijā aizliegts ražot, ievest un pārdot mežģīņu apakšbikses, vēsta Krievijas mediji.
Šī gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Neraugoties uz nelabvēlīgo situāciju ārējos tirgos, Latvijas rūpniecība 2012. gadā ir uzrādījusi spēcīgu izaugsmi, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu palielinoties par 6,2% un sasniedzot vienu no straujākajiem pieaugumiem Eiropas Savienībā, liecina šodien publiskotie Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Šodien publicētie Centrālās statistiskas pārvaldes dati par ārējo tirdzniecību maijā liecina, ka, neskatoties uz ekonomisko problēmu saasinājumu Eiropā un bažām par pieprasījuma apsīkumu eksporta tirgos, Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums maijā salīdzinājumā ar aprīli ir pieaudzis par 5,3% līdz 1253,3 miljoniem latu, gada griezumā joprojām uzrādot 6,5% pieaugumu.
Statistikas dati liecina, ka situācija Latvijas tautsaimniecībā ir labāka nekā tika prognozēts iepriekš. Neraugoties uz aizvadītā gada nogalē pieaugošo nenoteiktību ārējos tirgos un izaugsmes palēnināšanos vairumā Eiropas Savienības valstu, Latvijas tautsaimniecībā turpinās izaugsme.
Lai gan ražošanas apjomi rūpniecībā Eiropas Savienībā gada griezumā jau samazinās, jaunākie dati liecina, ka Latvijas rūpniecības apjomi janvārī ir turpinājuši strauji palielināties.
Starptautiskā pārtikas izstādē “PRODEXPO 2012”, kas norisinājās no 13.-17.februārim Ekspocentrā Maskavā, Krievijā, pārtikas produktu konkursā „Labākais produkts 2012” pārstāvētājā Latvijas kopstendā iegūtas 2 medaļas.
2011.gads Latvijas rūpniecībā kopumā bijis veiksmīgs - jaunākie statistikas dati liecina, ka saražotie produkcijas apjomi bija tikai nedaudz mazāki nekā 2007.gadā, kad Latvijas rūpniecībā tika sasniegti augstākie gada izlaides apjomi.
25.janvārī Ārlietu ministrijā apaļā galda diskusijā „Latvijas eksporta iespējas Līča valstīs (Apvienotie Arābu Emirāti, Katara un Kuveita)” Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis aicināja uzņēmējus paplašināt sadarbību ar Līča valstīm.
Apstrādes rūpniecības produkcijas izlaide oktobrī pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pēc samērā straujā palēciena iepriekšējā mēnesī atkal nedaudz saruka – par 0,9%, jaunākos Centrālās statistikas pārvaldes datus komentē Latvijas Bankas ekonomiste Agnese Bičevska.
Pārtikas ražotāji atsakās no grozījumiem Konkurences likumā, jo panākuši, ka mazumtirgotāji par piegādāto preci norēķinās laikus arī bez likumdevēja iejaukšanās.
Latvijas rūpniecības produkcijas izlaides apjoms arī septembrī ir turpinājis strauji palielināties un šobrīd tikai par 3% atpaliek no pirmskrīzes laikā sasniegtā augstākā ražošanas apjoma mēnesī.