Protesti

1.feb 2021
Kremlis pirmdien paziņojis, ka protestos pret opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija apcietināšanu svētdien piedalījušies "huligāni un provokatori".
27.jan 2021
Baltkrievijā aizturētie protestētāji pakļauti sistemātiskai spīdzināšanai, teikts cilvēktiesību organizācijas "Amnesty International" jaunā ziņojumā.
26.jan 2021
Nīderlandē pirmdienas vakarā un naktī protestu un nekārtību laikā policija aizturējusi vismaz 184 cilvēkus, otrdien paziņojusi policija.
25.jan 2021
Nīderlandes politiķi pirmdien nosodījuši nekārtību dalībniekus, kas dienu iepriekš pandēmijas dēļ ieviestās komandantstundas laikā desmit pilsētās uzbruka policijai, demolēja ēkas un dedzināja automašīnas. "Tas ir nepieņemami," paziņojis premjerministrs Marks Rite. "Tam nav nekāda sakara ar protestēšanu, tā ir noziedzīga vardarbība, un tā mēs pret to izturēsimies." Vissmagāk cietusi Eindhovena, kur notika policijas sadursmes ar nekārtību dalībniekiem, kas pielaida uguni automašīnai, apmētāja likumsargus ar akmeņiem un pirotehniku, dauzīja ēku logus un izlaupīja stacijas lielveikalu. "Mana pilsēta raud, un arī es raudu," atzinis Eindhovenas mērs Džons Joricma, emocionālā preses konferencē svētdienas vakarā nekārtību dalībniekus nosaucot par "pasaules atkritumiem". "Man ir bail. Ja mēs turpināsim iet šajā virzienā, mēs nonāksim pie pilsoņkara," viņš brīdinājis. Nekārtības notika pirmajā nedēļas nogalē, kad ieviesta nakts komandantstunda, tomēr pilsētu mēri brīdina - tie nav par pilsoniskajām tiesībām noraizējušies cilvēki, kas rīko nekārtības. "Šīs demonstrācijas pārņem cilvēki, kas grib tikai vienu - nekārtības," norādījis Neimegenas mērs Huberts Brulss. Amsterdamā aizliegtās demonstrācijas un nekārtību gaitā aizturēti 190 cilvēki, bet Eindhovenā - vismaz 55.
25.jan 2021
Latvija stingri nosoda Krievijas tiesībsargājošo iestāžu rīcību pret 2021.gada 23.janvārī notikušo protesta akciju dalībniekiem, kuri demokrātiskā ceļā īstenoja savas tiesības uz pulcēšanās un izteiksmes brīvību, informē Ārlietu ministrija.
24.jan 2021
Apcietinātā Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atbalstītāju demonstrācijās sestdien Krievijā aizturēti vairāk nekā 3400 cilvēki, svētdien ziņoja nevalstiskā organizācija "OVD-Info".
photo_camera
23.jan 2021
Krievijā sestdien turpinās apcietinātā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atbalstītāju demonstrācijas un saskaņā ar organizācijas "OVD-Info" apkopotajām ziņām protestos visā valstī līdz šim aizturēti jau 2800 cilvēki.
photo_camera
23.jan 2021
KrievijasTālajos Austrumos un Sibīrijā sestdien sākušās apcietinātā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atbalstītāju demonstrācijas, tiek ziņots par vairākiem desmitiem aizturēto.
17.jan 2021
Austrijas policija aizturējusi 23 cilvēkus un vairāk nekā 300 izvirzījusi apsūdzības par piedalīšanos protestā pret koronavīrusa dēļ ieviestajiem ierobežojumiem.
12.jan 2021
Ekstrēmisti aicina ASV prezidenta Donalda Trampa atbalstītājus atkal "ieņemt" ASV Kapitoliju Vašingtonā un rīkot "bruņotus protestus" pie ASV štatu valdību ēkām, tostarp Ņujorkā, pirms 20.janvārī paredzētās ievēlētā prezidenta Džo Baidena inaugurācijas, pirmdien brīdināja Federālais izmeklēšanas birojs (FIB).
22.dec 2020
Tūkstošiem protestētāju otrdien izgāja Armēnijas galvaspilsētas Erevānas ielās, pieprasot premjerministra Nikola Pašinjana atkāpšanos ar Azerbaidžānu noslēgtā pamiera dēļ, vienlaikus valstī sācies opozīcijas rosinātais streiks. Protesta akcijā Erevānas centrā, skanot saukļiem "Nikols nodevējs" un "Armēnija bez Nikola", pulcējās ap 25 000 cilvēku. Demonstranti ielenca valdības ēku un aicināja policiju pievienoties tautai. "Šī valdība vairs mūs nepārstāv. Tās lēmumi ir nelikumīgi, un tāpēc tai ir jāatkāpjas," uzrunājot demonstrantus, sacīja opozīcijas partijas "Dashnaktsutyun" politiķis Išhans Sagateljans. Streikam pievienojušies Erevānas metro strādnieki, Erevānas Valsts universitātes arodbiedrība un vairāki desmiti uzņēmumu, sacīja "Dashnaktsutyun" pārstāvis Gegams Manukjans. Streiks turpināsies līdz brīdim, kad Pašinjans būs atkāpies, viņš solīja. Dienu iepriekš protestētāji bloķēja ceļu uz robežpilsētu Gorisu, piespiežot Pašinjanu saīsināt oficiālo vizīti trīs dienu nacionālo sēru ietvaros, kas izsludinātas, pieminot karā kritušos. Pilsētas mērs Arušans Arušanjans aicināja protestētājus nepieļaut, ka Pašinjans nokļūst Sjunikas reģionā valsts dienvidos. Mēru policija vēlāk aizturēja. Demonstranti otrdien pulcējās arī Gorisā, pieprasot mēru atbrīvot. Pašinjans vairākkārt sacījis, ka negrasās atkāpties, un nostāju atkārtoti pauda otrdien pirms Erevānas demonstrāciju sākuma, sociālajā tīklā "Facebook" solot: "Es turpināšu pildīt premjerministra pienākumus." Azerbaidžānas bruņotie spēki Kalnu Karabahas strīdus reģionā uzsāka plašu uzbrukumu 27.septembrī. 9.novembrī Armēnija un Azerbaidžāna ar Krievijas atbalstu noslēdza vienošanos par uguns pārtraukšanu Kalnu Karabahas konfliktā, ko Armēnijā daudzi uzskata par kapitulāciju. Vienošanās paredz, ka armēņi zaudē daļu Kalnu Karabahas pamatteritorijas, kā arī visus drošības buferzonas rajonus, kas kopš 90.gadiem atradās armēņu kontrolē. Kalnu Karabahas nākotnes politiskais statuss arī pēc vienošanās noslēgšanas paliek nenoteikts. Kalnu Karabahas neatkarību līdz šim neviena valsts nav atzinusi, arī ne Armēnija, kas Kalnu Karabahai sniedz visa veida atbalstu. Francijas Senāts 26.novembrī aicināja Francijas valdību atzīt Kalnu Karabahu par neatkarīgu valsti. Kalnu Karabaha, kas padomju laikā bija Azerbaidžānas PSR sastāvā, kopš deviņdesmito gadu sākuma ir "de facto" neatkarīga armēņu republika. Kaut arī kopš PSRS sabrukuma Azerbaidžāna nekontrolēja Kalnu Karabahu, tā šo armēņu apdzīvoto reģionu uzskata par savu teritoriju.
18.dec 2020
Valsts policija (VP) sākusi aptuveni 100 administratīvā pārkāpuma un vairākus kriminālprocesus par dažādiem pārkāpumiem aizvadītajā sestdienā Rīgā notikušajās protesta akcijās.
15.dec 2020
Novembrī Leipcigā notikušās demonstrācijas pret covid ierobežojumiem organizators tiek mākslīgi elpināts reanimācijā. Pie ventilatora viņš tika pievienots 8 dienas pēc demonstrācijas, ziņo Vācijas ziņu kanāls rnd.de.
12.dec 2020
Bijusī iekšlietu ministre un "Hotel Roma" vadītāja Linda Mūrniece ierakstā Twitter dalījusies ar savu uztraukumu, par to, kas varētu notikt šodien plānotajos protestos Rīgā.
30.nov 2020
Šrilankas amatpersonas apgalvo, ka seši ieslodzītie tika nogalināti un 35 citi tika ievainoti, kad gvardi atklāja uguni, lai kontrolētu nekārtību kādā cietumā galvaspilsētas nomalē. Divi apsargi tika kritiski ievainoti. Šrilankas pārpildītajos cietumos pieaug ar pandēmiju saistīti nemieri. Saskaņā ar vietējo plašsaziņas līdzekļu ziņojumiem 183 Maharas cietuma ieslodzītie ir inficēti ar Covid-19.
24.nov 2020
40 gadus veco Žou Alberto Silveiru Freitasu piekāva apsargi veikalā "Carrefour". Notiekošais tika nofilmēts un video publiskots internetā. Video redzams, kā viens apsargs sit viņam pa galvu, kamēr otrs viņu tur. Pēc notikušā Portualegri jau vairākas dienas norisinās protesti. Pirmdien protestētāji nobloķēja ielu pie "Carrefour" veikala. Daži protestētāji apmētāja policistus ar akmeņiem un petardēm, uz ko policija atbildēja ar asaru gāzi un gumijas lodēm, novēroja ziņu aģentūras AFP žurnālisti.
15.nov 2020
Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā drošības spēki svētdien pielietojuši asaru gāzi un trokšņu granātas pret cilvēkiem, kas protestē pret autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu.
11.nov 2020
Varšavā trešdien izcēlušās sadursmes starp policiju un nacionālistiem, kuri devās nesankcionētā Neatkarības dienas gājienā. Sadursmēs ievainoti vairāki likumsargi, tviterī ziņo policija. Vietējā televīzijā demonstrētajos kadros redzams, ka policija izmanto asaru gāzi un gumijas lodes pret gājiena dalībniekiem, kas savukārt apmētā policistus ar akmeņiem un petardēm. Nesankcionētajā gājienā piedalījās vairāki tūkstoši cilvēku. Jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ varasiestādes šogad aizliedza nacionālistisko organizāciju rīkoto tradicionālo Neatkarības dienas gājienu Varšavā. Taču gājiena organizētāji nolēma tā vietā sarīkot braucienu ar automašīnām un motocikliem cauri Varšavas centram, bet daudzi dalībnieki atstāja savus transporta līdzekļus sānielās un devās uz priekšu kājām. Viņiem rokās bija sarkanbalti karogi un plakāti ar uzrakstu "Mēs aizstāvam savu civilizāciju". Šī gada gājiena moto bija "Mūsu civilizācija, mūsu noteikumi", un reklāmas plakātā attēlots šķēps, kas salauž zvaigzni sarkanā un varavīksnes krāsās, kas acīmredzot simbolizē komunismu un lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) kopienu.
10.nov 2020
Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans otrdien paziņojis, ka piekritis parakstīt vienošanos par karadarbības izbeigšanu Kalnu Karabahā, jo armija uz to uzstājusi.
10.nov 2020
Protestētāji ieņēma parlamentu pēc tam, kad Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans paziņoja, ka ir parakstījis "sāpīgu" vienošanos ar Azerbaidžānu un Krieviju par karadarbības izbeigšanu Kalnu Karabahā. Pirms tam tūkstošiem protestētāju bija sapulcējušies pie valdības ēkas un ieņēma to, izdauzot logus un izdemolējot birojus. Vietējie mediji ziņo, ka uzbrukts parlamenta spīkerim Araratam Mirzojanam, kurš piekauts un tagad atrodas slimnīcā.