Svētdien vairākās Eiropas pilsētās, kā arī Francijas aizjūras teritorijās turpinājušies protesti pret karantīnas ierobežojumiem, kas atkārtoti ieviesti, reaģējot uz strauji pieaugošo inficēšanās gadījumu skaitu ar Covid-19.
Austrijā, Vīnē šodien norisinājās protesta akcija, kurā cilvēki iebilda pret jaunajiem ierobežojumiem un valdības pieņemto lēmumu par obligāto vakcīnu.
Deg sveces, bēru vainagi. Tādā veidā Viļņas iedzīvotāji un galvaspilsētas viesi, kas pievienojās miermīlīgajam protestam, sestdien demonstrēja, ka šī valdība viņiem ir mirusi, raksta Lietuvas ziņu portāls lrytas.lt.
Vardarbība izcēlās demonstrācijas laikā pret koronavīrusa ierobežojumiem, un daudzi pauda bažas par 2G koronavīrusa piekļuves caurlaides sistēmu. Ja tiks ieviesta 2G sistēma, tas nozīmēs, ka vairākās vietās, tostarp bāros un restorānos, tiks ielaisti tikai no Covid-19 atveseļojušies un pret šo slimību vakcinētie cilvēki. Pašlaik Nīderlandē tiek izmantota 3G sistēma, kas nodrošina piekļuves caurlaides arī cilvēkiem, kuru koronavīrusa infekcijas tests ir negatīvs, izmantojot 24 stundas pēc caurlaides.
Tallinas Brīvības laukumā sestdien notiek protesta demonstrācija pret karantīnas ierobežojumiem un vakcināciju, kuru vada Ģimenes un tradīciju aizsardzības fonda (SAPTK) līderis Varro Voglaids.
Aptuveni 50 klimata aktīvisti Londonā pirmdienas rītā nobloķējuši satiksmi četrās vietās un iesaistījušies sadursmēs ar autovadītājiem.
Demonstrācijas organizēja kustība "Insulate Britain", kas līdzīgus protestus rīko jau četras nedēļas.
Sestdien Varšavā sapulcējušies ārsti, medmāsas un citi veselības aprūpes jomas darbinieki no visas Polijas, lai protestētu pret zemajām algām un sliktajiem darba apstākļiem.
Itālijā trešdien dzelzceļa stacijās plānoti protesti pret jauno prasību tālsatiksmes iekšzemes sabiedriskā transporta maršrutos uzrādīt apliecinājumu par vakcinēšanos pret Covid-19, šīs slimības pārslimošanu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) izteicis pateicību Valsts policijai par kārtības nodrošināšanu trešdienas piketā par brīvprātīgu vakcināciju.
Lai gan trešdienas protesti bija plašākie kopš pandēmijas sākuma, kas pēc Valsts policijas aplēsēm bija pulcējuši aptuveni 4000 cilvēkus, bet pēc organizatoru domām, vēl plašākas tautas masas, līdz pulksten 9.15 no rīta neviena no valsts augstākajām amatpersonām nebija komentējusi vai kā savādāk paudusi savu nostāju par vakardienas notikumiem.
Vasts policija informē, ka protesta akciju laikā ir konstatēti dažādi pārkāpumi – epidemioloģisko drošības pasākumu neievērošana, atrašanās alkohola reibumā publiskā vietā, huligāniska rakstura darbības, mantas tīša bojāšana, kā arī uzbrukums policijas darbiniekam, par ko ir uzsākts kriminālprocess u.c.
Valsts policija (VP) sociālajos tīklos izplatījusi paziņojumu, kurā skaidro, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai klātienē ārpus telpām drīkst organizēt gājienus un piketus līdz 50 personām. Savukārt Vecrīgā pulcējušie vairāki tūkstoši, līdz ar to VP ir konstatējusi, ka netiek ievērotas epidemioloģiskās drošības prasības.
Pie Minstru kabineta ēkas, Brīvības pieminekļa un Rīgas pils tuvumā cilvēki sāka pulcēties vairākas stundas pirms piketa sākuma laika. No Brīvības pieminekļa cilvēki devās piketēt pie pils, tad pie Ministru kabineta.
Bezprecedenta protestos, kas Kubā izraisījās 11.jūlijā, vainojama kampaņa sociālajā tīklā "Twitter", ko organizēja ASV, uzskata Kubas ārlietu ministrs Bruno Rodrigess.