Lai arī partijas "Vienotība" frakcijas sēdē neviens deputāts nav izteicis piedāvājumu partijai palikt opozīcijā un nepiedalīties Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāta Māra Kučinska veidojamajā valdībā, šāda iespēja nav izslēdzama.
«Es noteikti atkal ietu uz barikādēm, ja vajadzētu aizstāvēt Latviju un tās brīvību,» teic kāds kungs. Bet pēc klusuma mirkļa piebilst: «Protams, es neaizstāvētu tādus politiķus, kādi šodien pie stūres.
Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir kategoriski pret pašreizējā finanšu ministra Jāņa Reira virzīšanai par premjera amata kandidātu, jo uzskata, ka tieši viņam būtu jāuzņemas daļa vainas par esošās valdības demisiju, nekvalitatīvi un neprofesionāli veidotā 2016.gada budžeta kontekstā.
Vecā gada nogalē mani daudzu tautību un ļoti dažādu uzskatu draugi mūsu tradicionālajā tusiņā paškritiski ironizēja, ka vienīgais kopīgais, kas mums palicis, ir gaiss, ko elpojam.
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) kavēšanās nosaukt savu kandidātu premjera amatam varētu liecināt, ka politiskais spēks vēl nav gatavs šai atbildībai, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda politoloģe Daina Bāra.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nekomentēšot Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pieņemto lēmumu šodien nenosaukt savu premjera amata kandidātu.
Kaut arī jaunās valdības veidošanas process varētu būt nonācis strupceļā, nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) neplāno mainīt savu pozīciju un atteikties no izvirzītajiem kritērijiem premjera kandidāta izvēlē.
Lai arī ir noslēdzies "Vienotības" frakcijas un valdes balsojums par partijas līderi Solvitu Āboltiņu kā iespējamo premjera amata kandidāti, arī šis politiskais spēks nesteigsies oficiāli izvirzīt savu kandidatūru premjera amatam.
Jaunās ( nu, nosauksim to tā) valdības veidošanas process tiek karsti apspriests visos iespējamos veidos. Ir amizanti vērot, kā kāri tiek pakampti sabiedrībai izmestie mānekļi (kā savulaik veidojot ažiotāžu ap “Suhoi” lidmašīnu iegādi “airBaltic” sāgā ) un tiek aizrautīgi plosīti cenšoties katrā no tiem atrast kādu dziļāku jēgu vai vismaz kādu zīmi saistībā ar galveno gadumijas politisko intrigu – kas tad veidos “jauno” valdību, un kāda tā būs?
Informācija par Latvijas valdības vadītājas demisiju sasniegusi arī ārzemju medijus. Respektablais medijs "Politico” pat paziņojis - L. Straujuma atkāpusies koalīcijas intrigu dēļ.
Ar runām par iespējamo valdības krišanu tiek radīts nepatīkams fons, kas iedzen stresā ne tikai pašu valdību, bet arī visu sabiedrību, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Kopš Laimdotas Straujumas valdības sagrīļošanās, laikam ritot, kļūst aizvien skaidrāks, ka valdības krišana ir ne tik daudz atkarīga no Vienotības līderu gribas, cik no to spējas sakombinēt nākamo valdību bez lieliem upuriem. Placdarmu manevriem krietni ierobežo valsts trīs augstāko amatpersonu portfeļi, kurus koalīcijas partijas sadalīja pirms gada.
Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pašlaik notiekošajās "troņu spēlēs" nejauksies, aģentūrai LETA sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, taujāts par "Vienotības" līderes Solvitas Āboltiņas veltītajiem pārmetumiem Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (VL-TB/LNNK).
Ja rastos tāda nepieciešamība, arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) varētu izvirzīt savu Ministru prezidenta amata kandidātu, telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" teica ZZS veidojošās partijas "Latvijai un Ventspilij" līderis Aivars Lembergs.
Laiku pa laikam atskan salīdzinājumi starp Vienotību un Tautas partiju. Lūk, Vienotība ir Tautas partija šodien. Zināmas līdzības ir, bet ir arī atšķirības.
Vadošā politiskā partija “Vienotība” zaudējusi kontroli par tās iekšienē notiekošo situāciju, šorīt intervijā Latvijas radio, skaidroja politologs Ivars Ījabs.
“Augšas” atver lūku, kas šķir tās no “apakšām” (tautas) un uzņem pie sevis dumpinieku vadoņus. Kad “apakšas” nomierinās, tad lūku var mierīgi aizvērt un viss turpināsies kā līdz šim. (Nīcše).
ZZS līdz šodienai palūgusi pauzi jautājumā par bēgļu uzņemšanas plānu, konkrēti – par bēgļu pabalsta apmēru, par ko koalīcijas padomei dienu pirms otrdien valdībā skatāmā plāna vajadzētu beidzot vienoties.