Valdība šodien lēma no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt Veselības ministrijai finansējumu 23 491 271 eiro apmērā.
Valdība šodien nolēma, ka Covid-19 pasākumos iesaistītajiem policistiem un robežsargiem piešķirs piemaksas 50% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes.
Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) šogad virzot jautājumu valdībā par piemaksām pedagogiem, kas nodrošina attālinātā izglītības procesa norisi, KM turpinās uzstāt uz piemaksu nodrošināšanu arī profesionālās ievirzes pedagogiem pašvaldību un privātajās kultūrizglītības skolās, norādīja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.
Šodien stājas spēkā valdības pieņemtie grozījumi noteikumos par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, kas paredz palielināt piemaksu griestus medicīnas darbiniekiem un veselības aprūpes struktūrvienību darbiniekiem par iesaisti Covid-19 izplatības mazināšanā, tādējādi nosakot to maksimālo apmēru 100% no mēnešalgas.
Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) rosinās piemaksas mediķiem par darbu Covid-19 apstākļos noteikt 100% apmērā, izriet no ministres sacītā intervijā Latvijas Radio.
Valdība šodien atbalstīja aptuveni 700 000 eiro piešķiršanu Iekšlietu ministrijai (IeM), lai iekšlietu nozares amatpersonām varētu izmaksāt ar Covid-19 krīzi saistītās piemaksas.
Valsts sociālās aprūpes centru (VSAC) darbinieku motivēšanai paredzēts izmaksāt prēmijas vidēji 45% apmērā no mēnešalgas par darbu paaugstinātas intensitātes un spriedzes apstākļos, kā arī par veiktajām papildu darbībām epidemioloģiskās drošības nodrošināšanai Covid-19 infekcijas izplatības novēršanai, pavēstīja Labklājības ministrijas (LM) Sociālo pakalpojumu departamenta vecākā eksperte Egita Dorožkina.
Finanšu ministrija neesot redzējusi aprēķinus, cik izmaksās pensiju piemaksu atjaunošana senioriem, kuri pensionējušies no 2012. gada, tāpēc sniegt komentāru par šo priekšlikumu tā nevar.
Līdz šim valsts pārvaldes iestādes negribīgi publicē izmaksātās piemaksas par darbu Covid-19 ārkārtas situācijas apstākļos. Viena no pirmajām pārskatu publicēja Veselības ministrija, taču citas ministrijas atklāj šos datus tikai pēc īpaša pieprasījuma.
Labklājības ministrijā Neatkarīgā noskaidroja, ka piemaksas maksātas ne tikai sociālajiem aprūpētājiem, aprūpētājiem, sociālajiem darbiniekiem, bet arī ministrijas darbiniekiem, turklāt piemaksām paredzētā summa, ja to rēķina uz vienu darbinieku, pašā ministrijā ir daudzkārt lielāka.
Pašlaik pensiju piemaksas ir piešķirtas un tās saņem tikai tie pensionāri, kuri pensionējušies līdz 2011. gada beigām, savukārt pensionāri, pat ja nostrādājuši tikpat daudz gadu vēl padomju laikā, saņemt pensiju piemaksu nevar.
Otrdien, 12. maijā, Ministru kabinets piešķīra papildu finanšu līdzekļus 518 730 eiro apmērā no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, lai laika periodā no 2020. gada 1. aprīļa līdz 2020. gada 31. maijam nodrošinātu piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldes nodarbinātajiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos.
Veselības nozarē par darbu Covid-19 ārkārtas situācijas laikā kopumā piemaksas izmaksātas 3996 darbiniekiem, šim mērķim izlietojot 570 055 eiro, liecina Veselības ministrijas dati.
Lielākā daļa no piemaksām Veselības ministrijas (VM), Nacionālā veselības dienesta (NVD) un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) darbiniekiem par darbu Covid-19 apstākļos bijušas 20 līdz 30% apmērā no algas, liecina VM publiskotā informācija.
Teju puse jeb 46,2% Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieku piemaksas par darbu Covid-19 izplatības laikā bija 5-10% apmērā, liecina Veselības ministrijas (VM) publicētā informācija. Savukārt par darbu Covid-19 izplatības laikā Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā (RAKUS) un Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcā kopā 324 darbinieki saņēmuši piemaksas 50% apmērā.
Lai atbalstītu tos medicīnas nozarē strādājošos darbiniekus, kuri ir tieši iesaistīti Covid-19 izplatības mazināšanā un strādā paaugstinātā riska un lielas slodzes apstākļos, līdz šim 3788 personām piemaksās ir izmaksāti 539 252 eiro, liecina Veselības ministrijas (VM) publicētā informācija.
Piemaksu piešķiršanu mediķiem un citiem nodarbinātajiem ārkārtas situācijas laikā paredz šā gada 27. martā izdotais veselības ministres Ilzes Viņķeles rīkojums. Piemaksām valdība atvēlēja naudu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem – ne vairāk kā astoņus miljonus eiro.
Valdība šodien atbalstīja 2 590 703 eiro piešķiršanu Covid-19 krīzes piemaksām policistiem, robežsargiem un Valsts drošības dienesta (VDD) amatpersonām, informēja Iekšlietu ministrijā (IeM).
Portāls pietiek.com ziņo, ka atvaļinātais policijas ģenerālis, Valsts policijas priekšnieka vietnieks un Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns, aizejot no darba saņēmis ievērojamu piemaksu - vairāk nekā 15 000 eiro.
Maksājot ierēdņiem piemaksas par ikdienas darba pienākumu veikšanu, netiek sasniegts Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma mērķis, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.