Nākamajā mācību gadā, kad pedagogiem plānots prasīt obligātus Covid-19 drošības sertifikātus, izglītības sistēmu varētu pamest ap 1000 pedagogu, atsaucoties uz savām intuitīvajām sajūtām, intervijā TV3 pieļāva izglītības ministre Anita Muižniece (JKP).
Informatīvu bukletu un plakātu izstrāde pedagogu informēšanai par vakcināciju pret Covid-19 nav Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) kompetencē, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja organizācijas priekšsēdētāja Inga Vanaga.
Līdz 18.jūlija vakaram pret Covid-19 Latvijā bija vakcinējušies 58% izglītības iestādēs strādājošo, kas ir par diviem procentpunktiem vairāk nekā nedēļu iepriekš, sociālajos tīklos informēja izglītības ministre Anita Muižniece (JKP).
Rīgā ir 31 izglītības iestāde, kurā pret Covid19 vakcinēti vairāk nekā 60% pedagogu, šodien preses konferencē informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.
Skolām, kurās vismaz 80% darbinieku būs vakcinējušies vai ar izslimošanas sertifikātu, izmaksās finansiālu bonusu, šim nolūkam kopā atvēlot 1,5 miljonus eiro - par to ceturtdien, 8.jūlijā, preses konferencē informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.
Lai sasniegtu vakcinācijas pret Covid-19 nepieciešamo rezultātu, kas ir 80% vakcinēto, tostarp pārslimojošo, drošai klātienes mācību rīkošanai, nebūtu jānosaka obligāto vakcināciju pedagogiem un skolu darbiniekiem, atklāja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) un Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) vadītāji.
Lai novērtētu arī speciālās pamatizglītības programmas speciālās izglītības klases pedagogu darbu, strādājot ar bērniem klātienē Covid-19 pandēmijas laikā, viņiem tiks izmaksāta vienreizēja piemaksa 300 eiro apmērā, otrdien lēma Ministru kabinetā.
No septembra vispārējās izglītības pedagogu zemākās mēneša darba algas likme tiks paaugstināta līdz 830 eiro, bet pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem zemākās darba algas likme pieaugs līdz 872 eiro.
Pedagogi var tikt iekļauti obligāti vakcinējamo profesiju pārstāvju sarakstā, bet pirms tam Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vēl divas nedēļas nogaidīs un vēros, vai palielinās izglītības sektorā strādājošo vakcinācija pret Covid-19, pirmdien preses konferencē pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes sacīja izglītības ministre Anita Muižniece (JKP).
Izglītības un zinātnes ministrija nozares prioritārajiem pasākumiem 2022. gadā papildus pieprasījusi aptuveni 147 miljonus eiro. Kā vienu no svarīgākajām 2022. gada prioritātēm ministrija izvirzījusi pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanu pirmsskolas izglītībā, vispārējā un profesionālajā izglītībā, profesionālajā ievirzē un interešu izglītībā, kā arī vispārējās izglītības pedagogu darba samaksas modeļa pārskatīšanu.
Līdz šim pret Covid-19 ir vakcinēti 52% izglītības iestāžu darbinieku, liecina izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces (JKP) publiskotā informācija mikroblogošanas vietnē "Twitter".
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) nav "pilnībā gandarīts" par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto plānu un risinājumiem pedagogu algu celšanai, jo uzskata, ka ministrija strādā vairāk pie mazām detaļām, neredzot kopējo ainu.
Ministre Šuplinska piedāvā Saeimai pedagogu algas celt līdz 1200 eiro tuvākajā laikā un līdz 1500 eiro vidējā termiņā, informē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
Daļa Daugavpils pedagogu vakcinēties pret Covid-19 atteikusies pēc sava ģimenes ārsta ieteikuma, pirmdien žurnālistiem sacīja pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova.
Šonedēļ visā Latvijā sāk vakcinēt skolotājus. No vairāk nekā 76 000 izglītības iestāžu darbinieku aktīvi savu nostāju un vēlmi vakcinēties pauduši nepilni 12 000 pedagogu un citu skolas darbinieku. Tomēr arī pedagogu vakcinācija ir sadalīta divās kārtās, un pirmie vakcīnu saņems nevis tie, kuri jau reģistrējušies, bet vispirms vakcinēs tos skolotājus, kuri atsākuši darbu klātienē, skolotājus, kuri māca pirmo līdz sesto klašu un 12. klašu skolēnus.
No šodienas vakcīna pret Covid-19 pienākas 52 392 pedagogiem, savukārt no 3.maija varētu sākt potēt atlikušos 23 924 pedagogus, žurnālistiem pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
Šodien stājas spēkā veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) rīkojums, kas paredz pret Covid-19 sākt vakcinēt pirmsskolas, speciālās izglītības iestāžu un 1.- 6.klašu pedagogus un darbiniekus, kuri, veicot darba pienākumus, nonāk ciešā saskarē ar bērniem, kā arī citus pedagogus, kuri atsāk darbu klātienē.
Analizējot pedagogu gatavību vakcinēties un salīdzinot datus janvāra sākumā un martā, secināts, ka Latvijā 83% aptaujāto skolu un pirmsskolu pieaudzis to pedagogu skaits, kuri ir gatavi vakcinēties, liecina Neatkarīgās izglītības biedrības apkopotie dati.
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) vērsusies Valsts kontrolē, lai novērstu nepilnības par virsstundu uzskaiti un apmaksu pedagogiem Covid-19 pandēmijas laikā, informēja ardobiedrība.