Lai novērtētu arī speciālās pamatizglītības programmas speciālās izglītības klases pedagogu darbu, strādājot ar bērniem klātienē Covid-19 pandēmijas laikā, viņiem tiks izmaksāta vienreizēja piemaksa 300 eiro apmērā, otrdien lēma Ministru kabinetā.
No septembra vispārējās izglītības pedagogu zemākās mēneša darba algas likme tiks paaugstināta līdz 830 eiro, bet pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem zemākās darba algas likme pieaugs līdz 872 eiro.
Pedagogi var tikt iekļauti obligāti vakcinējamo profesiju pārstāvju sarakstā, bet pirms tam Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vēl divas nedēļas nogaidīs un vēros, vai palielinās izglītības sektorā strādājošo vakcinācija pret Covid-19, pirmdien preses konferencē pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes sacīja izglītības ministre Anita Muižniece (JKP).
Izglītības un zinātnes ministrija nozares prioritārajiem pasākumiem 2022. gadā papildus pieprasījusi aptuveni 147 miljonus eiro. Kā vienu no svarīgākajām 2022. gada prioritātēm ministrija izvirzījusi pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanu pirmsskolas izglītībā, vispārējā un profesionālajā izglītībā, profesionālajā ievirzē un interešu izglītībā, kā arī vispārējās izglītības pedagogu darba samaksas modeļa pārskatīšanu.
Līdz šim pret Covid-19 ir vakcinēti 52% izglītības iestāžu darbinieku, liecina izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces (JKP) publiskotā informācija mikroblogošanas vietnē "Twitter".
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) nav "pilnībā gandarīts" par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto plānu un risinājumiem pedagogu algu celšanai, jo uzskata, ka ministrija strādā vairāk pie mazām detaļām, neredzot kopējo ainu.
Ministre Šuplinska piedāvā Saeimai pedagogu algas celt līdz 1200 eiro tuvākajā laikā un līdz 1500 eiro vidējā termiņā, informē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
Daļa Daugavpils pedagogu vakcinēties pret Covid-19 atteikusies pēc sava ģimenes ārsta ieteikuma, pirmdien žurnālistiem sacīja pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova.
Šonedēļ visā Latvijā sāk vakcinēt skolotājus. No vairāk nekā 76 000 izglītības iestāžu darbinieku aktīvi savu nostāju un vēlmi vakcinēties pauduši nepilni 12 000 pedagogu un citu skolas darbinieku. Tomēr arī pedagogu vakcinācija ir sadalīta divās kārtās, un pirmie vakcīnu saņems nevis tie, kuri jau reģistrējušies, bet vispirms vakcinēs tos skolotājus, kuri atsākuši darbu klātienē, skolotājus, kuri māca pirmo līdz sesto klašu un 12. klašu skolēnus.
No šodienas vakcīna pret Covid-19 pienākas 52 392 pedagogiem, savukārt no 3.maija varētu sākt potēt atlikušos 23 924 pedagogus, žurnālistiem pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
Šodien stājas spēkā veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) rīkojums, kas paredz pret Covid-19 sākt vakcinēt pirmsskolas, speciālās izglītības iestāžu un 1.- 6.klašu pedagogus un darbiniekus, kuri, veicot darba pienākumus, nonāk ciešā saskarē ar bērniem, kā arī citus pedagogus, kuri atsāk darbu klātienē.
Analizējot pedagogu gatavību vakcinēties un salīdzinot datus janvāra sākumā un martā, secināts, ka Latvijā 83% aptaujāto skolu un pirmsskolu pieaudzis to pedagogu skaits, kuri ir gatavi vakcinēties, liecina Neatkarīgās izglītības biedrības apkopotie dati.
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) vērsusies Valsts kontrolē, lai novērstu nepilnības par virsstundu uzskaiti un apmaksu pedagogiem Covid-19 pandēmijas laikā, informēja ardobiedrība.
Lai realizētu jauno pedagogu modeli 2023.gadā, no valsts budžeta provizoriski būtu nepieciešami 125 miljoni eiro, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) darba grupas par jauno pedagoga atalgojuma modeli atklāja IZM Izglītības departamenta vecākā eksperta Modra Jansone.
Lai mazinātu pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieku vilšanos par saņemtās piemaksas apmēru par darbu pandēmijas apstākļos, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) vērsusies pie likumdevējiem, lūdzot papildus piemaksai izmaksāt vienreizēju pabalstu 150 euro apmērā, kas kompensētu nodokļos “izkusušo” piemaksas daļu.
Pedagogi jūtas vīlušies par Covid-19 piemaksas apmēru atalgojumam, jo gaidāmo 300 eiro vietā saņēma mazāku summu, informēja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā (LIZDA).
Ņemot vērā, ka speciālās izglītības iestādēs izglītojamie nespēj ievērot distancēšanos un higiēnas pamatprincipus Covid-19 saslimstības mazināšanai, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina ieviest iknedēļas Covid-19 testēšanu nodarbinātajiem, kuri strādā šādās augsta riska izglītības iestādēs.
Jauno pedagogu darba algu modeli iecerēts pabeigt līdz aprīlim, bet pašlaik pret vairākām iecerēm vēl ir izglītības iestāžu vadītāju un pašvaldību iebildumi, raksta "Latvijas Avīze".
Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) piešķirs 4,4 miljonus eiro vienreizējam pabalstam pirmsskolu un speciālās izglītības pedagogiem, kuri strādā klātienē Covid-19 pandēmijas laikā, ceturtdien lēma finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītā darba grupa.