Engures novadā ar pārliecinošu balsu vairākumu uzvarējusi nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (VL-TB/LNNK), liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie vēlēšanu rezultāti.
Alsungas novadā šajās pašvaldību vēlēšanās divas partijas ieguvušas vienādu balsu skaitu, lai gan vienai būs par vienu deputāta vietu vairāk jaunajā domes sasaukumā, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie vēlēšanu rezultāti.
Kurzemē, Nīcas novadā, pārliecinoša uzvara šajās pašvaldību vēlēšanās ir līdzšinējā novada vadītāja Agra Petermaņa pārstāvētajai partijai "Nīcas novada attīstībai", liecina provizoriskie Centrālās vēlēšanu komisijas vēlēšanu rezultāti.
Pašvaldību vēlēšanās Latvijā nobalsojuši 679373 jeb 45,53% no balsstiesīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati par 891 no 950 vēlēšanu iecirkņiem visā Latvijā.
Latvijas Zaļās partijas un Latvijas Zemnieku savienības (LZS) atsevišķs starts Rīgas domes vēlēšanās bija kļūda, Latvijas Televīzijā atzina Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) līderis Augusts Brigmanis.
Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars ir pārliecināts, ka šo vēlēšanu jaunums - speciālie vēlēšanu lineāli - ir sevi attaisnojis.
Šajās pašvaldību vēlēšanās diezin vai būs sasniegta tāda pati vēlētāju aktivitāte, kāda bija iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās, šovakar pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas žurnālistiem atzina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.
Abi lielākie konkurenti uz Liepājas mēra krēslu - pašreizējais pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) un Reformu partijas saraksta līderis Jānis Vilnītis - kā vēlamākos koalīcijas partnerus Liepājas domē min vienas un tās pašas partijas - "Vienotību" un nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) -, kuras gan varētu nebūt iekļuvušas pašvaldības domē.
Šodien notikušajās pašvaldību vēlēšanās atsevišķos vēlēšanu iecirkņos notikušie starpgadījumi var būt par pamatu, lai apstrīdētu vēlēšanu rezultātus, šodien pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.
Grūti izskaidrot, kāpēc pilsoņu aktivitāte šodien Latvijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās ir bijusi tik zema, kā to rāda jaunākie Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati, aģentūrai LETA sacīja politoloģe Iveta Kažoka.
Šodien, 24.aprīlī, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA), lielo pilsētu pašvaldību vadītāju un ministru prezidenta Valda Dombrovska tikšanās laikā premjers apsolīja, ka, strādājot pie vidējā termiņa budžeta izstrādes nākamajiem gadiem, tiks ņemts vērā, ka pašvaldību budžetiem jāpieaug līdzvērtīgi valsts pamatbudžeta pamatfunkcijām.
Rīt, 23.aprīlī, pulksten 16.00 notiks Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēde, kurā paredzēts lemt par to, kurās pašvaldībās par 10 dienām pagarināt deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņu, informē Kristīne Bērziņa, CVK Informācijas nodaļas vadītāja.
Pašvaldībām būtu jāinformē iedzīvotāji par pieejamiem pakalpojumiem un iespējām, kā arī jāapsver iespēja izveidot vienotu sistēmu, pēc kuras ģimene ar bērniem varētu izvēlēties, kur viņiem būtu labāk dzīvot, - šādus ierosinājumus šodien izteica Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas sēdes dalībnieki.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādājusi jaunu redakciju Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumam, tādējādi papildinot to ar jaunu nodaļu par pašvaldību apvienošanos, kas paredz arī 100 000 latu kompensāciju par šādu procedūru.
Valdība šodien akceptēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) informatīvo ziņojumu par Administratīvi teritoriālās reformas izvērtējumu un atbalstīja ministrijas ieceres par turpmāko rīcību saistībā ar pašvaldību apvienošanu.
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien noteikusi republikas pilsētu domēs un novadu domēs ievēlamo deputātu skaitu 1.jūnija pašvaldību vēlēšanās. Pavisam 119 pašvaldību domēs būs jāievēl 1618 deputāti. 39 pašvaldībās būs jāievēl 9 deputāti, četrās pašvaldībās - 13 deputāti, 60 pašvaldībās - 15 deputāti, 15 pašvaldībās - 17 deputāti, bet Rīgas domē - 60 deputāti, informē Kristīne Bērziņa, CVK Informācijas nodaļas vadītāja.
Saeima šodien konceptuāli atbalstīja Ministru kabineta iesniegto Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektu, kas noteiks pašvaldību referendumu ierosināšanas un norises kārtību.
Uz iedzīvotāju ienākumu nodokli, kas ir galvenais pašvaldību ienākumu avots, piesakās arvien vairāk tīkotāju, un pirms vēlēšanām jaunas «politikas iniciatīvas» var atkal paplucināt pilsētu un novadu budžetus.
Saeimas deputāti šodien otrajā un galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā, kas paredz no 13 uz deviņiem samazināt novada domē ievēlējamo deputātu skaitu pašvaldībās, kurās reģistrēto iedzīvotāju skaits ir līdz 5000.