pārēšanās

23.jun
Bagātīgi klāti svētku galdi, grila sezonas gardumi un pikniki pie dabas - vasarā roka tā vien sniedzas pēc papildporcijas vai kāda neveselīga našķa, pat tad, ja iepriekš jau apēsts gana daudz. Kārdinājumu pārpilnība mēdz novest pie pārēšanās, kā rezultātā ilgi gaidīto atpūtu sabojā gremošanas traucējumi un slikta pašsajūta. Kas jāņem vērā, lai tā nenotiktu, un kā rīkoties tad, ja tomēr gadījies apēst par daudz, stāsta farmaceite Ivanda Krastiņa.
3.apr
Pirms gulētiešanas atsakieties no dažām ierastajām lietām un uzvedības veidiem, kas palīdzēs zaudēt svaru.
23.mar 2023
Ar pārēšanos vai nekontrolējamu kāri pēc našķiem mūsdienās saskaras teju katra trešā sieviete un arī ļoti daudzi vīrieši. Speciālisti to sauc par emocionālo ēšanu. Par to runā un meklē risinājumus gan uztura speciālisti, gan psihologi.
28.dec 2021
Reizi nedēļā vai pat biežāk pārēsties mēdz katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs, liecina "Benu" aptiekas veiktā aptauja.
26.dec 2021
Uztura speciālistes Ilze Lutere, Viktorija Zakarkeviča un gastroenterologs Anatolijs Danilāns dod padomus, kā svētku laikā nepārēsties un saglabāt vieglu sajūtu arī otrā dienā pēc svētkiem LTV raidījumā “Revidents”.
13.aug 2021
Bieži vien ne tikai svētkos, bet arī ikdienā ir grūti apstāties un tiek apēsts par daudz. Šādos brīžos var mocīt ne tikai nepatīkama pašsajūta, bet arī sirdsapziņa par to, cik daudzi ir apēsts. Psihologi izceļ piecus veidus, kā samazināt tieksmi pēc ēdiena, kad jau esiet paēdis un kā neveicināt pārēšanos.
21.nov 2020
Mēs ikviens zinām to nepatīkamo, spiedošo sajūtu, kad esam pārēdušies. Svarīgi baudot ēdienu, ir nepārēsties, tomēr bieži vien mums to ir grūti izdarīt. Pastāv dažādi veidi kā cīnīties ar šīm nepatīkamajām sajūtām, sākot no pastaigas svaigā gaisā, līdz pat fiziskām aktivitātēm. Tomēr ir vēl dažādi neparasti veidi, kas var palīdzēt justies labāk.
4.jan 2019
Aizvadītā gada nogale mūs ir lutinājusi ar daudzām brīvdienām un garu svētku svinēšanu, tādēļ pirmās jaunā gada dienas lielai daļai sabiedrības paiet, lēnām atgūstoties no svētkiem ar tiem raksturīgo laiskumu un pārēšanos. Lai atgriešanās ikdienas ritmā būtu patīkama un mierīga, uztura speciāliste un pavāre Jevgēnija Jansone apkopojusi piecus padomus, kā atgūties pēc svētkiem!
2.nov 2018
Mirušas sievietes vecāki vērušies tiesā pret pankūku ēšanas sacensību organizatoriem, informē Fox News.
23.jun 2018
Klāt Līgo svētki, kas nozīmē, ka pavisam drīz klāsim bagātīgus svētku galdus un dosimies pie dabas cept treknu, sulīgu šašliku. Svētku laikā ir grūti ievērot veselīgā uztura principus, un bieži vien svētki kļūst par pārēšanās maratonu, vēlāk liekot nožēlot uzņemto kaloriju daudzumu. Kā izvairīties no pārēšanās un ko darīt gadījumā, ja to nav izdevies novērst? Stāsta eksperti.
27.dec 2017
Pārēšanas svētkos vēl nebūtu tas ļaunākais, bet pārēšanās ikdienā, ilgākā laika periodā ir bīstama, brīdina ģimenes ārsts Alberto Sadu.
20.dec 2017
Lai nākamais gads būtu pārticis un bagāts, Ziemassvētkos un Vecgada vakarā ir jābūt bagātīgi klātiem galdiem – tā liecina mūsu senču ticējumi. Uz galda jābūt zirņiem, pīrāgiem ar speķi, štovētiem kāpostiem, cūkas cepetim, piparkūkām un vēl vismaz četriem ēdieniem.Bet kā to visu notiesāt, nenodarot pāri savai veselībai?
4.aug 2017
Ēstgribu no izsalkuma dažkārt ir ļoti grūti atšķirt - apetīti no fiziskas vajadzības ēst šķir smalka robeža, un balansēšana uz tās cieši saistīta ar dienas kārtību, veselīgajiem un neveselīgajiem ieradumiem, kā arī stresa līmeni. Izsalkuma ignorēšana var radīt nopietnas sekas, taču, pievēršot uzmanību saviem ēšanas paradumiem, rezultāti būs gan redzami, gan jūtami. Lai sasniegtu vislabākos iespējamos rezultātus cīņā pret pārēšanos, jāievēro trīs zelta padomi.