mūmijas

Vakar, 21:00
Zinātnieki pirmo reizi ir veiksmīgi ekstrahējuši DNS no 3600 gadus sena siera, atklājot probiotisko baktēriju evolūciju tūkstošiem gadu garumā, vēsta “The Independent”.
4.apr 2021
Greznā procesijā Kairā sestdienas vakarā 22 Senās Ēģiptes valdnieku mūmijas pārvestas no to līdzšinējās atrašanās vietas Ēģiptes muzejā uz jauno Nacionālo Ēģiptes civilizācijas muzeju. Tika pārvestas 18 valdnieku un četru valdnieču mūmijas. Pazīstamākie no šiem valdniekiem ir faraons Ramzess II un faraone Hatšepsuta. Mūmijas bija ievietotas ar slāpekli piepildītās kastēs, kuras veda faraonu laika stilā izgreznoti automobiļi. Atstājot Tahrira laukumu, kurā atrodas Ēģiptes muzejs, procesijai pa priekšu soļoja bundzinieki. Visā procesijas maršutā uz ielām nedrīkstēja atrasties cilvēki un bija pārtraukta satiksme. Taču procesija tika rādīta televīzijas tiešraidē. Procesijai ierodoties Nacionālajā Ēģiptes civilizācijas muzejā, to sagaidīja Ēģiptes prezidents Abdelfatahs al Sisi. Muzeja apmeklētāji mūmijas varēs aplūkot no 18. aprīļa. Nacionālais Ēģiptes civilizācijas muzejs, kas atrodas Kairas Fusatas rajonā, tika atklāts 2017. gadā. Avots: LETA
6.feb 2021
Arheologi Ēģiptes ziemeļos uz gājuši vairākas aptuveni 2 000 gadus senas mūmijas ar zelta mēlēm, vēsta BBC.
15.jun 2020
Pasaules vecāko piramīdu ēnā arheologu komanda, ko vada doktors Ramadans Huseins, ir atklājusi pilnībā neskartu apbedījumu kompleksu, kas aprakts dziļi zem smiltīm un ir aptuveni 2600 gadus vecs. Šis pilnībā integrētais bēru komplekss ar specializētām zonām orgānu izņemšanai, iebalzamēšanai un apbedīšanas rituāliem, iespējams, ir ilgi gaidītā atbilde uz visiem jautājumiem, kas skar Seno ēģiptiešu izpratni par nāvi un apbedīšanas rituāliem.
23.jūl 2018
Ieraugot, ka nule kā atvērtajā sarkofāgā ir šķidrums, cilvēki tik ļoti vēlas to iedzert, ka sākuši vākt parakstus, lai pie tā tiktu.
photo_camera
13.mai 2017
Ēģiptes Senatnes mantojuma ministrija sestdien paziņojusi, ka netālu no Minjas uzieta līdz šim nezināma senā nekropole, kurā apbedītas vismaz 17 mūmijas, un tas ir pirmais šāda veida atradums šajā apkārtnē.
21.okt 2011
Bijušais Lielbritānijas taksists Alans Biliss ir kļuvis par pirmo cilvēku pasaulē pēdējo trīstūkstoš gadu laikā, kurš mumificēts tādā pašā veidā kā savulaik Ēģiptes faraoni.