Tikai 15% Latvijas iedzīvotāju pēdējo 12 mēnešu laikā nav izjutuši muguras sāpes, kamēr 30% muguras sāpes izjūt vismaz reizi nedēļā vai biežāk (22% - vairākas reizes nedēļā, 8% - vismaz reizi nedēļā), 21% tās izjūt pāris reizes mēnesī, 30% - pāris reizes gadā, bet 4% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, secināts jaunākajos BENU Aptiekas Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju SKDS.
Gandrīz katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs jeb 24% respondentu bieži saskaras ar muguras sāpēm, liecina jaunākie "Benu Aptiekas" Veselības monitoringa rezultāti.
Ko darīt, kad sāp kauli, locītavas, muskuļi vai saites? Iedzert pretsāpju tableti, doties pie ārsta vai varbūt samierināties ar sāpēm? Mediķi un farmaceiti ir vienisprātis - vispirms jānoskaidro - kur sāp, kā sāp, cik bieži sāp un cik stipri sāp, jo no tā atkarīga ārstēšanas taktika.
Diemžēl daudzi no mums ir saskārušies ar pēkšņām muguras sāpēm, kad muguras dēļ vairs nevar ne saliekties, ne atliekties. Kāpēc tādas rodas un kāda ir tā saucāmās muguras krikas profilakse un ārstēšana? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas un klīnikas Ortomed traumatologs ortopēds, mugurkaula ķirurgs Kalvis Briuks un farmaceite Baiba Prindule.
Kaldinot plānus par spodrības ieviešanu mājās, apkārtnes sakopšanu, dārza darbiem, tuvākiem un tālākiem ceļojumiem vai sportošanu, nepavisam negribētos pieļaut, lai prieku par šīm nodarbēm sabojā muguras sāpes. Tādēļ pirms aktīvās sezonas sākuma noteikti ir vērts apmeklēt fizioterapeitu.
Ko šis speciālists var palīdzēt – uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Kūrorta rehabilitācijas centra Jaunķemeri fizioterapeite Krista Aiga Bucika.
Taisna mugura, lepna, stalta stāja – tas ne tikai pievilcīgi izskatās, bet arī labvēlīgi ietekmē cilvēka vispārējo veselības stāvokli. Vāja, salīkusi mugura rada papildu slodzi citiem kauliem un locītavām, kā arī nevēlamu spiedienu uz iekšējiem orgāniem. Muguras sāpes laiku pa laikam piedzīvo gandrīz ikviens. Kā no tām izvairīties un nodrošināt sava stiprā balsta veselību, stāsta farmaceite Ieva Zvagule.
Par "WTA Finals" pirmo pusfinālisti kļuva Čehijas tenisa līdere Karolīna Pliškova, kura ar 6:2, 6:2 uzvaru pār Garbinji Mugurusu nodrošināja uzvaru Baltajā grupā, no kuras pēc šī rezultāta vairs nevar izkļūt mūsu debitante Aļona Ostapenko.
Viedtālruņi un datori šobrīd ir neatņemama mūsu ikdienas dzīves sastāvdaļa, tomēr pārāk aktīva to lietošana var novest pie dažādām veselības problēmām, tai skaitā – deformēta mugurkaula. Šeit apkopoti četri ieteikumi, kā mobilās ierīces lietot, pēc iespējas nekaitīgāk.
Vakar Zemgalē kāds 12 gadus vecs zēns, lēkājot pa skaidu krāvumiem, zaudējis līdzsvaru un kritis, laužot abas potītes un gūstot mugurkaula traumu, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības pārstāve Inga Vītola.