Valdības koalīcijas partiju sadarbības sanāksmē labklājības ministre Ramona Petraviča (PCL; KPV LV) iesniegs priekšlikumu noteikt, ka 500 eiro pabalsts pienākas arī bērnu aprūpes iestādēs esošajiem un bērniem, kuri atrodas ieslodzījuma vietā, audzināšanas iestādē un sociālās korekcijas iestādē.
Labklājības ministriju (LM) satrauc atsevišķu sociālās aprūpes iestāžu darbinieku nevēlēšanās vakcinēties, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja LM Sociālo pakalpojumu departamenta direktors Aldis Dūdiņš.
Labklājības ministrija (LM) rosinās noteikt piemaksas speciālistiem, kas sociālās aprūpes centros veiks (SAC) darbinieku testēšanu ar eksprestestiem Covid-19 noteikšanai, pirmdien preses konferencē žurnālistiem atklāja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).
Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar Veselības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību ir izstrādājusi Rīcības plānu Covid-19 izplatības ierobežošanai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās (SAC), kas paredz koordinētus septiņus uzraudzītas rīcības virzienus, informē Labklājības ministrija.
Šodien plkst.12 Labklājības un Veselības ministriju pārstāvji tiešsaistes preses konferencē informēs par rīcības plānu Covid-19 izplatības kontrolei ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, pavēstīja labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) padomnieks komunikācijas jautājumos Jānis Zariņš.
Covid-19 infekciju pamatā sociālās aprūpes centros izplata darbinieki un reizēm paši klienti, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atzina Labklājības ministrijas (LM) Sociālo pakalpojumu departamenta direktors Aldis Dūdiņš.
Lai uzlabotu paliatīvās aprūpes pakalpojumus Latvijā, turpmākajos gados Veselības ministrija kopā ar Labklājības ministriju plāno īstenot vairākus pasākumus, tostarp izveidot mobilo paliatīvās aprūpes komandu pieaugušajiem. Tas uzlabos pakalpojumu pieejamību visā Latvijā, kompleksi nodrošinot gan veselības aprūpes pakalpojumus, gan psihosociālu atbalstu.
Bezdarbnieka palīdzības pabalsta izmaksas termiņu plānots pagarināt šī gada 31.decembra līdz 2021.gada 30.jūnijam, paredz valdībā atbalstītie grozījumi likumā Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam, par kuriem vēl jālemj Saeimā.
Sociālā darba jomā lielākā problēma joprojām ir komunikācija no Labklājības ministrijas (LM) puses, šādu viedokli pauda Sociālo darbinieku biedrības pārstāve Una Lapskalna.
Valdība šodien lēma Labklājības ministrijai (LM) piešķirt 10 505 162 eiro no budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", lai nodrošinātu bērnu pieskatīšanas Covid-19 pandēmijas laikā pabalsta izmaksu.
Darbiniekiem ar elpceļu saslimšanas simptomiem nav jāiet uz darbu, lai neaplipinātu kolēģus un neradītu zaudējumus, šodien uzrunājot Saeimu par nepieciešamību atbalstīt ārkārtējās situācijas izsludināšanu, uzsvēra labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).
Finanšu ministrija neesot redzējusi aprēķinus, cik izmaksās pensiju piemaksu atjaunošana senioriem, kuri pensionējušies no 2012. gada, tāpēc sniegt komentāru par šo priekšlikumu tā nevar.
Valdība apstiprinājusi Labklājības ministrijas sagatavotos grozījumus vairākos likumos, nosakot minimālo ienākumu līmeni. Turpmāk likumā būs nostiprināts viens rādītājs, ko izmantos kā atskaites punktu minimālo ienākumu sliekšņu noteikšanā sociālās aizsardzības jomā, un tā būs mājsaimniecību rīcībā esošo ienākumu mediāna uz vienu patērētāju. Rādītājs, ko izmantos 2021. gadā, būs 2018. gada ienākumu mediāna – 544 eiro.
Nākamajā gadā valdība paredzējusi būtiski palielināt valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu cilvēkiem ar invaliditāti. No Labklājības ministrijas plāna izriet, ka šo pabalstu lielāku saņems nestrādājoši cilvēki ar invaliditāti, bet mazāku – cilvēki, kuri strādā.
Lai gan pensiju piemaksas “jaunajiem” pensionāriem esot Labklājības ministrijas prioritāte numur viens, tomēr situācija valsts budžetā nākamajā gadā, visticamāk, neļaus piepildīt šo mērķi un piemaksas piešķirt.
Līdz šim valsts pārvaldes iestādes negribīgi publicē izmaksātās piemaksas par darbu Covid-19 ārkārtas situācijas apstākļos. Viena no pirmajām pārskatu publicēja Veselības ministrija, taču citas ministrijas atklāj šos datus tikai pēc īpaša pieprasījuma.
Labklājības ministrijā Neatkarīgā noskaidroja, ka piemaksas maksātas ne tikai sociālajiem aprūpētājiem, aprūpētājiem, sociālajiem darbiniekiem, bet arī ministrijas darbiniekiem, turklāt piemaksām paredzētā summa, ja to rēķina uz vienu darbinieku, pašā ministrijā ir daudzkārt lielāka.
Pašlaik pensiju piemaksas ir piešķirtas un tās saņem tikai tie pensionāri, kuri pensionējušies līdz 2011. gada beigām, savukārt pensionāri, pat ja nostrādājuši tikpat daudz gadu vēl padomju laikā, saņemt pensiju piemaksu nevar.
Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) joprojām nav gatava atbalstīt to, ka Latvija ratificē Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm un ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb tā saukto Stambulas konvenciju.
Arī plānotais garantētā minimālā ienākuma (GMI) pieaugums nenodrošinās cilvēka cienīgu dzīvi, šodien norādīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti.