Amerikāņu amatpersonas un kongresmeņi ir uzsākuši koordinētu uzbrukumu Krievijas naftas pircējiem. Pēc tam, kad Donalds Tramps piedraudēja tiem ar 100% tarifiem, Vašingtonas amatpersonas ir asi kritizējušas Krievijas partnerus valstu savienībā BRICS, raksta izdevums "The Moscow Times".
Jaunās ES sankcijas, kas paredz elastīgu cenu griestu ieviešanu Krievijas naftai, varētu liegt Krievijas budžetam gandrīz katru piekto rubli no plānotajiem naftas un gāzes ieņēmumiem, prognozē investīciju uzņēmumā “Freedom Finance Global”.
Indijas varas iestādes spēs aizstāt Krievijas naftu ar piegādēm no citiem avotiem, ja Amerikas Savienotās Valstis ieviesīs sekundārās sankcijas pret Krievijas energoresursu eksportu, ziņo “Reuters”.
Globāla Krievijas naftas embargo ieviešanas gadījumā, kas faktiski notiks, ja spēkā stāsies ASV likums par 500% muitas nodevām valstīm, kas to pērk, naftas cenas var pārsniegt 120 USD par barelu, apgalvo Indijas naftas un dabasgāzes ministrs Šri Hardīds Singhs Puri.
Nekāda starptautiska naftas embargo pret Krieviju nebūs, jo tam atbalstu pasaulē negūsim - mūsu sankcijām pret Krieviju nav ANO mandāta. Turklāt daudzas valstis globālajos dienvidos ir ļoti atkarīgas no Krievijas naftas importa, drošības un ārpolitikas foruma "Rīgas konference" laikā intervijā aģentūrai LETA norādīja Eiropas Savienības (ES) īpašais sūtnis sankciju jautājumos Deivids O'Salivans.
Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā rietumvalstis centušās panākt, lai Kremlim būtu sarežģītāk finansēt šo agresiju, un viens no paņēmieniem bijusi atteikšanās no ar tankkuģiem piegādātās krievu jēlnaftas, kā arī G7 valstu līmenī noteiktie cenu griesti Krievijā iegūtajai naftai. Maskava gan centusies pārorientēties uz citiem tirgiem, un, tā kā naftas ceļš līdz Indijai vai Ķīnai ir krietni garāks nekā līdz Eiropai, tai bijuši nepieciešami papildu tankkuģi.