Igaunijas konstitucionālo kārtību joprojām visvairāk apdraud Krievijas agresīvie ārpolitikas mērķi, kuru īstenošanai arvien biežāk tiek izmantoti uzbrukumi jauniešiem, un tajā aktīvi piedalās arī Krievijas vēstniecība Igaunijā, secināts Igaunijas Drošības policijas (KaPo) ikgadējā ziņojumā.
Krievijas drošības spēki aizturējuši Putina oligarhu ar ar 2,7 miljardu dolāru bagātību un Krievijas “Forbes” reitinga 55. numuru Vadimu Moškoviču. Tas var būt ne tikai trieciens vienam no uzņēmējiem, bet gan kļūt par X stundu visai Krievijas oligarhijai, raksta žurnālists Deniss Antonovs, norādot, ka Kremlī atkal ir parādījies diezgan nopietns "nodevības spoks", raksta “postimees.ee”.
Kremlis vēl nav nolēmis - kritizēt vai atbalstīt ASV priekšlikumu par trīsdesmit dienu pamieru, taču jau ir centies izvairīties no tiešas atbildes sniegšanas uz šo jautājumu, vēsta “dialog.ua”.
Putins 23. februārī kārtējo reizi izcēlās ar komisku paziņojumu - runājot Kremlī un dzerot šampanieti, viņš paziņoja, ka karš ar Ukrainu ir "goda misija", kas it kā "patīkama Tam Kungam", raksta “unian.net”.
Internetā parādījies video, kas ir tiešs pierādījums liela mēroga maldināšanai no Krievijas puses, kas notika pirms kara sākuma ar Ukrainu, raksta “dialog.ua”.
Cīņa par varu Krievijā joprojām ir iespējama, un pārmaiņas var notikt pēkšņi un vardarbīgi, šādu viedokli intervijā laikrakstam "The Sun" paudis bijušais ASV Aizsardzības ministrijas aizsardzības ministra palīga vietnieks Eiropas un NATO politikas jautājumos Īans Bžezinskis.
Kopš Maskavas iebrukuma Ukrainā 2022. gadā Krievijas ekonomika ir pārsniegusi cerības - lai gan skaitļi nav gluži spīdoši, tie arī nav katastrofāli, raksta CNN.
Kremlis ir sācis sagatavot savas amatpersonas un sabiedrību drīzajām kara beigām ar Ukrainu - visticamāk, ka Trampa atgriešanās pie varas likusi Maskavai meklēt veidus, kā notiekošo pasniegt kā “uzvaru”, raksta “dialog.ua”.
Krievijā apgriezienus uzņem kustība, kuru organizē un vada mobilizēto karavīru radinieki. Šī kustība kļūst arvien masveidīgāka. Sievietes, neskatoties uz aizturēšanām, rīko akcijas ne tikai Maskavā. Viņas pieprasa atgriezt savus tuviniekus no Ukrainas frontes. Vai tas varētu kaut ko mainīt kara gaitā, šādu jautājumu uzdod Vācijas sabiedriskā raidorganizācija “Deutsche Welle” (DW).
Pagājušā gada augustā Krievijas rubļa kurss sasniedza psiholoģiski nepatīkamo 100 rubļu pret vienu ASV dolāru robežu. Trešdien Krievijas Centrālās bankas oficiālais kurss jau sasniedza 108 rubļus par ASV dolāru, kas ir zemākais Krievijas naudas kurss kopš 2022. gada 17. marta. Ārvalstu valūtu tirgos rubļa vērtība trešdien bija vēl zemāka – dažviet pat tuvu 115 rubļiem par dolāru. Attiecīgi pret eiro tas ir apmēram 120 rubļu.
Atklātībā nonākusi informācija, ka 2022. gadā Vašingtona pieļāva 50 procentu iespējamību, ka Krievija pilna mēroga iebrukuma laikā Ukrainā izmantos taktiskos kodolieročus, vēsta laikraksts “The Sun”.
Pēc ultranacionālistu partijas "Vazraždane" ("Atdzimšana") Bulgārijas Sociālistu partija kļuvusi par otro prokrievisko politisko spēku Bulgārijas parlamentā, kas atklāti demonstrē savus kontaktus ar Kremli.
Kremlis joprojām sapņo par Ukrainas valstiskuma likvidēšanu - Krievijas Aizsardzības ministrija izstrādājusi plānu "Ukrainas sadalīšanai trīs daļās" un vēlas ar to iepazīstināt jauno ASV administrāciju Donalda Trampa vadībā, raksta “dialog.ua”.