Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 3. nodaļas amatpersonas šī gada jūnijā kriminālvajāšanai nodeva kriminālprocesu par krāpšanu lielā apmērā automatizētajā apstrādes sistēmā kādā Rīgas spēļu zālē. Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas divas personas.
2019.gada 5.jūnijā Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa, piedaloties Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokuroram, izskatīja krimināllietu par svešas mantas iegūšanu organizētā grupā, ļaunprātīgi izmantojot cietušo uzticēšanos.
Ar astronomisku taksometra pakalpojuma rēķinu, kas piestādīts tūristu ģimenei, kura ieradusies Latvijā, mikroblogošanas vietnē Twitter dalījusies žurnāliste Eva Johansone.
Šodien vairāki klienti ir saņēmuši viltus īsziņas it kā Omniva vārdā ar informāciju, ka pienācis sūtījums, taču, lai saņemtu pakomāta atvēršanas kodu, nepieciešams veikt priekšapmaksu.
Elektronisko iepirkumu sistēmas datubāze ir tik nepārskatāma, cik vien nepārskatāma var būt kāda datubāze. Īpašu satraukumu rada apstāklis, ka e-veselībā ieguldītie valsts budžeta līdzekļi mērāmi miljonos, bet praktiski nav iespējams izsekot, cik, kam un par ko maksāti tūkstoši un miljoni eiro. Elektronisko iepirkumu sistēmā veiktos iepirkumus nav jāatspoguļo valsts iestāžu publiskajā datu sadaļā, kas šos pirkumus padara neredzamus.
Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde uzsākusi kriminālprocesu, izmeklējot iespējamu krāpšanu saistībā ar trim Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) īstenotiem inovāciju projektiem, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piespriedusi divus gadus ilgu nosacītu cietumsodu kādai sievietei, kura, izmantojot firmu SIA "Anemone Travel" apkrāpa vairākus cilvēkus, kuri ar viņas starpniecību iegādājās tūrisma pakalpojumus, bet iegādāto preci tā arī nesaņēma, liecina publiski pieejamais anonimizētais spriedums.
120 miljonu ASV dolāru izkrāpšanas shēmā no tehnoloģiju kompānijām “Google” un “Facebook” daļa naudas nonākusi sešās Latvijas bankās, šovakar ziņo LTV raidījums “de facto”. Krāpšana nekavējoties netika atklāta, taču abām cietušajām kompānijām izdevās no Latvijas visu naudu atgūt.
Iekšējās drošības birojs (IDB) aizdomās par krāpšanu un dienesta viltojumu aizturējis četras Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas, tai skaitā vada komandieri, informēja IDB.
EP otrdien apstiprināja detalizētus priekšlikumus cīņai ar finanšu noziegumiem un taisnīgākas un efektīvākas nodokļu sistēmas izveidei, rosinot izveidot Eiropas Savienības (ES) līmeņa naudas atmazgāšanas uzraudzības iestādi un Eiropas finanšu policiju, informēja EP Informācijas birojā Latvijā.
Lietā par četru miljonu eiro izkrāpšanu no Eiropas Savienības (ES) fondiem iesaistīti arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) darbinieki, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atklāja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).
Internetā aktīvi tiek reklamēts krēms, ziede, kas sekmīgi likvidējot locītavu, muguras un citas sāpes “Hondorcream”. Taču, kā izrādās, tā ir krāpniecība, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
2016.gadā kāda persona tika apsūdzēta par svešas mantas iegūšanu ar viltu (krāpšana), ja tā izdarīta lielā apmērā. Apsūdzētais kā uzņēmuma valdes loceklis iesniedza Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) pieteikumu atbalsta finansējuma saņemšanai saistībā ar projektu par ražotnes izveidi.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par 832 418 eiro izkrāpšanu no valsts budžeta lūdzis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret kādu "atvasinātas publiskas personas" darbinieku un diviem Lietuvas pilsoņiem.