Kosmoss

6.mar 2013
Daugavpils universitātei (DU) veidojas kontakti ar Japānas Kosmosa izpētes centru JAXA, un viens no pirmajiem sadarbības praktiskajiem rezultātiem varētu būt Latvijas susura nosūtīšana kosmosā.
28.feb 2013
Pagājušajā nedēļā Daugavpils Universitātē (DU) viesojās Japānas Kosmosa izpētes centra JAXA zinātnieks Dr. ph. Tamotsu Nakano. DU gatavojas parakstīt ar JAXA līgumu par sadarbību kosmosa zinātniskajā pētniecībā.
27.feb 2013
Astronomiem izdevies noskaidrot, no kurienes nācis meteorīts, kas šomēnes, eksplodējot virs Krievijas, radīja ievainojumus vismaz 1 000 cilvēkiem.
15.feb 2013
Čeļabinskā šorīt nolija meteorītu lietus. Neparastā astronomiskā parādība pilsētā nodarīja postījumus, ieviešot korektīvas arī hokeja dzīvē. Šobrīd notiek hokeja arēnas ekspertīze, un pagaidām nav zināms, vai KHL izslēgšanas mačos "Traktor" varēs startēt uz sava ledus.
15.feb 2013
Virs Krievijas Urālu reģiona piektdien eksplodējis meteorīts, izraisot paniku vietējos iedzīvotājos, nodarot bojājumus ēkām un ievainojot simtiem cilvēku.Meteorīta sprādziena izraisītajos postījumos cietuši vairāk nekā 500 cilvēki.
15.feb 2013
ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) rūpīgi seko līdzi ievērojama lieluma asteroīdam, kurš piektdien palidos garām cieši līdzās Zemei.
14.feb 2013
Jaunākie mērījumi liecina, ka caurums ozona slānī virs Antarktīdas sasniedzis mazāko izmēru pēdējo desmit gadu laikā.
8.feb 2013
Asteroīds, kas 15. februārī rekordmazā attālumā pietuvosies Zemei, nav bīstams.
5.feb 2013
Austriešu ekstrēmo sporta veidu pārstāvis Fēlikss Baumgartners brīvajā kritienā no stratosfēras sasniedzis lielāku ātrumu, nekā sākotnēji lēsts, liecina Baumgartnera eksperimenta oficiālie dati.
2.jan 2013
Jaunā gada pašā sākumā gaidāms tā dēvētais zvaigžņu lietus. Vispār jau tas būs vecu komētu putekļu mākonis, ko rīt, 3. janvārī, varēsim novērot debesīs. Šoreiz ar lielu ātrumu Zemes atmosfērā ietrieksies Kvadrantīdu meteoru plūsma un tās maksimuma laikā – naktī no 3. uz 4. janvāri – varētu būt novērojami līdz pat 50 meteoriem stundā.
28.dec 2012
Nākamajā gadā debesis vērotājus priecēs gan ar tradicionāli novērojamiem objektiem un parādībām, gan arī, iespējams, kādu spožāku komētu. Latvijā gan nebūs iespējams redzēt nevienu no diviem Saules aptumsumiem, lai arī būs novērojami divi visai nenozīmīgi Mēness aptumsumi.
11.dec 2012
Šonedēļ visā pasaulē gaidāms šī gada iespaidīgākais meteoru lietus, kura ietvaros būs iespējams redzēt līdz pat 150 krītošiem meteoriem stundā.Lai vērotu šo aizraujošo debesu "izrādi" nav vajadzīgs ne teleskops, ne binoklis.
5.dec 2012
Jau vairākas nedēļas globālajā tīmeklī klīst baumas par kādu slepenu projektu, ko atbalsta vairāki uzņēmēji.
15.nov 2012
Maskavas piepilsētā, kur atrodas viena no Roskosmos kosmisko sakaru stacijām, 14.novembrī noticis kabeļa pārrāvums.
10.nov 2012
Novembris ir bagāts ar dažādām meteoru plūsmām, un nākamnedēļ debesīs būs vērojamas trīs šādas meteoru plūsmas, no kurām sevišķi labvēlīgi apstākļi būs valsts svētku priekšvakarā gaidāmajai Leonīdu plūsmai.
9.nov 2012
Krievijas kosmosa industriju piektdien satricinājis jauns skandāls, medijiem ziņojot, ka kompānija "Krievijas kosmosa sistēmas", iespējams, veltīgi izšķiedusi 6,5 miljardus rubļu (aptuveni 114 miljonus latu), attīstot GLONASS globālās navigācijas sistēmu.
29.okt 2012
Svētdien sekmīgi noslēdzies uzņēmumam "SpaceX" piederošā kravas kosmosa kuģa "Dragon" pirmais komerciālais lidojums uz Starptautisko Kosmosa staciju (SKS).
photo_camera
15.okt 2012
Dažas dienas pirms austriešu ekstrēmo sporta veidu pārstāvja Fēliksa Baumgartnera veiktā lēciena no stratosfēras augstākajiem slāņiem, veiksmīgi realizēta latviešu meteoroloģiskās zondes "Zinoo-1" palaišana. Sasniegti un pat pārspēti visi iepriekš plānotie uzdevumi. Misijas gaitā komandai nācies saskarties arī ar nestandarta situācijām, informē zinātnes centra "Z(in)oo" vadītājs Pauls Irbins.
14.okt 2012
Austriešu ekstrēmo sporta veidu pārstāvis Fēlikss Baumgartners svētdien veica sekmīgu lēcienu no stratosfēras augstākajiem slāņiem.
11.aug 2012
Naktī uz 12.augustu debesīs būs vērojamas "krītošās zvaigznes", kas saistīts ar Perseīdu meteoru plūsmas maksimumu. Veiksmīgai "zvaigžņu lietus" vērošanai būs nepieciešamas gan skaidras debesis, gan arī maz apgaismota vieta ar iespēju pārraudzīt plašu debess apgabalu.