Otrdien ugunsgrēkā kopmītņu tipa sociālajā mājā Rīgā, Ieriķu ielā 2b, bojā gājis viens cilvēks un suns, bet četri cilvēki nodoti mediķiem, turklāt daļa evakuēto savos mājokļos atgriezties nevar, jo tie ir bojāti, noskaidroja aģentūra LETA.
Ja studnets nespej uzrādīt Covid-19 sertifikātu par vakcinēšanos vai izslimošanu, jāizvācās no kopmītnēm. Tāpat tādiem studentiem nav iespejams turpināt mācības, jo studēt klātienē ar negatīviem testiem vairs nav iespējams, vēsta TV3 ziņās.
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par iniciatīvu "Par Latviju bez bezpajumtniekiem!", aicinot ierīkot bezmaksas diennakts kopmītnes.
Covid-19 radītās pandēmijas dēļ universitātes Latvijā ļauj studentiem atteikties no dienesta viesnīcu izmantošanas vai par samazinātu maksu ļauj saglabāt savu vietu.
Liepājā, Ganību ielā, atrodas Liepājas Universitātes dienesta viesnīca, kurā nakšņo ne tikai zinātkāri jaunieši, bet arī sīki, nelieli, taču ļoti asinskāri iemītnieki, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
Daudzi jaunieši no reģioniem par savu studiju vietu izvēlas Rīgu. Taču vienlaikus ar mācību uzsākšanu jāatrisina arī dzīvesvietas jautājums galvaspilsētā. Dzīvot dienesta viesnīcā vai īrēt dzīvokli? No izdevumu pozīcijas raugoties, cenu diapazons ir ļoti plašs: dienesta viesnīcās īres maksa svārstās no 50 līdz pat 400 eiro mēnesī (iekļauti komunālie maksājumi, internets), īres dzīvokļi, kas gan pēc izskata, gan atrašanās vietas ir pieņemami, sākot no 200 eiro mēnesī, plus komunālie maksājumi.
Būvkompānija “Merks” parakstījusi līgumu ar SIA “LMH” par Starptautiskās koledžas ar dienesta viesnīcu izbūvi Piņķos, Jaunā ielā 10, Babītes novadā. Līgums paredz “design&build” principa īstenošanu - “Merks” vadīs gan objekta projektēšanas, gan būvniecības darbus.
Latvijas Universitātes (LU) dienesta viesnīcā Burtnieku ielā 1 dušas telpā kāds tumšas ādas krāsas vīrietis slepus filmējis kailas studentes, portālam "Delfi.lv" pastāstīja cietušās.
Studenta dzīve ir ne vien mācības, bet arī ārpus studijām pavadītais laiks. Citi par neatņemamu sastāvdaļu minēs dzīvi kopmītnēs, citi studijas labprāt saista ar, iespējams, mierīgāku dzīvi – dzīvošanu savā vai īrētā dzīvoklī.
Jau kādu laiku vairākas universitātes ir samazinājušas īres cenas personām, kas augstskolā nemācās, tomēr, neraugoties uz to, kopmītnēs joprojām ir daudz brīvu vietu.
Par dzīvi kopmītnēs maksāt trīs reizes lielāku summu vai arī pārvākties uz citu istabu – pagājušajā nedēļā vajadzēja izvēlēties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentei Annai. Līdzīgā situācijā bija nonākuši arī daudzi citi, kas negribēja pārcelties uz citu istabu, jo savējo bija pašu spēkiem izremontējuši.