Krievijas uzņēmums "Kaspersky Lab" ir spiests aiziet no ASV tirgus pēc tam, kad ASV prezidenta Džo Baidena administrācija aizliedza kompānijas programmatūras pārdošanu un izplatīšanu.
ASV prezidenta Džo Baidena administrācija gatavojas aizliegt ASV uzņēmumiem un pilsoņiem izmantot antivīrusu izstrādātāja "Kaspersky Lab" programmatūru valsts drošības apsvērumu dēļ, telekanālam CNN pavēstīja informētas ASV amatpersonas.
Kanāda pirmdien aizliegusi valdības viedtālruņos un citās mobilajās ierīcēs izmantot populāro Ķīnas ziņapmaiņas lietotni "WeChat" un Krievijas platformu "Kaspersky".
Krievijas pretvīrusa programmu "Kaspersky Lab" 2022.gadā lietoja 19% iedzīvotāju, kas ir par vienu procentpunktu vairāk nekā gadu iepriekš, liecina IT drošības uzņēmuma "ESET Latvija" un "NielsenIQ" veiktā aptauja.
ASV regulators Krievijas pretvīrusu programmatūras ražotāju "Kaspersky" atzinis par draudu nacionālajai drošībai, tādējādi ierobežojot uzņēmuma darījumus Savienotajās Valstīs.
Lielākā daļa respondentu (70%) neatzīst par pieņemamu partnera uzraudzīšanu bez viņa piekrišanas, tomēr ievērojama daļa aptaujāto (30%) vispār nesaskata problēmu un uzskata, ka noteiktos apstākļos tas ir pieļaujams, liecina "Kaspersky" veiktais pētījums.
Sociālā tīkla konta uzlaušanu piedzīvojušas gan valsts iestādes Latvijā, gan slavenības. Pirms mēneša tika uzlauzts arī db.lv konts “Facebook”. Svētdienā vairāki tūkstoši šī konta sekotāju saņēma ziņu, ka db.lv konta īpašnieks “Facebook” tagad ir mistisks apģērbu tiešsaistes veikals.
Lai izplatītu ļaunprogrammatūras, kibernoziedznieki bieži izmanto par ēsmu populāras filmas, un jaunākā filmu sāga par tāltālu galaktiku nav izņēmums. Šogad jaunākā un pēdējā turpinājuma triloģijas filma ir piesaistījusi uzbrucēju uzmanību jau pirms pirmizrādes - tīmekli pārplūdina vēl neiznākušās filmas krāpnieciskas vietnes un ļaunprātīgas datnes, informē "Kaspersky".
Pasaule strauji dodas visaptverošas pakalpojumu digitalizācijas un mobilitātes virzienā, un daudzas nozares un mājsaimniecības jau šobrīd ir lielā mērā atkarīgas no automatizācijas un robotizēto sistēmu izmantošanas. Kaspersky ļaunprogrammatūru eksperts Aleksejs Malanovs intervijā Neatkarīgajai atklāj, kas pasauli gaida robotiem pilnā nākotnē.
Saskaņā ar nesen Baltijas valstīs veikto aptauju 31 % latviešu, kā arī 29 % igauņu un 25 % lietuviešu atzīst, ka sociālā medija konta uzlaušana ir daudz nevēlamāka par mājas aplaupīšanu vai automobiļa nozagšanu.
"Kaspersky" gadskārtējais vasaras pārskats par bērnu drošību internetā liecina, ka saturiski bagātajā vasarā bērni ir izrādījuši lielu interesi par mēmām par 51. zonu. Ir pieņemts uzskatīt, ka 51. zona ir pētniecības objekts, par kuru baumo, ka Amerikas valdība tur pēta būtnes no kosmosa. Lai ieraudzītu citplanētiešus, pieaugušie pat izveidoja īpašu "Facebook" pasākumu aprakstā.
Vai jums ir YouTube kanāls? Kā tam sokas — vai abonentu skaits jau pārsniedz tūkstoti? Ja tā ir, varat gaidīt aptuveni šādu vēstuli: «Mēs izvērtējam jūsu pieprasījumu monetizēt jūsu YouTube kanālu.» Diemžēl tā var būt viltota. Pēc nesenajām kampaņām, kas bija vērstas pret Instagram un Twitter kontiem, kiberzagļi tagad vajā YouTube veidotājus.
20. martā Rīgā notika Kaspersky caurredzamības konference, kurā tika sniegta jaunākā informācija par kiberdrošību un apdraudējumu Baltijas valstīs, kā arī Latvijas sabiedrība tika informēta, ka līdz 2019. gada pēdējam ceturksnim Kaspersky Lab pabeigs pārvietot Latvijas lietotāju datu apstrādes infrastruktūru uz datu centriem Cīrihē (Šveice). Uz Neatkarīgas jautājumiem atbild Kaspersky Lab Starptautiskās pētniecības un analīzes grupas drošības pētnieks Jornts van der Vīls (Jornt Van Der Weil).
Daudzi Instagram lietotāji ir izolēti no saviem kontiem un apgalvo, ka nespēj atjaunot piekļuvi. Cietušie informē, ka, tiklīdz noziedznieki ir nolaupījuši kontu, tie maina konta segvārdu, profila attēlu, e-pasta adresi un tālruņa numuru, tādējādi padarot piekļuves atjaunošanu gandrīz neiespējamu.
Visi Lietuvas kritiski svarīgo informācijas sistēmu operatori pēc valdības rīkojuma ir pārtraukuši izmantot Krievijas kiberdrošības uzņēmuma "Kaspersky Lab" izstrādāto programmatūru.
ASV specdienestu vadītāji šonedēļ Senāta Izlūkošanas komitejas sēdē pauda bažas par kiberdrošības kompānijas "Kaspersky Lab" antivīrusu programmatūru, jo ir aizdomas, ka šim uzņēmumam ir saiknes ar Krievijas slepenajiem dienestiem.
Eiropas Komisija ir ierosinājusi izveidot īpašu Eiropas centru cīņai pret kibernoziegumiem (European Cybercrime Centre), kura uzdevums būtu apkarot organizētu noziedzīgo grupējumu nelikumīgas darbības internetā. Kaspersky Lab ģenerāldirektors Jevgeņijs Kasperskis nosauca šo iniciatīvu par sengaidītu.
Kaspersky Lab Latvijā veiktā vecāku aptauja liecina, ka 47% vecāku bērni internetā saskaras ar nevēlamu saturu. Pārējie respondenti (53%) nezina, kādi draudi sagaida nepilngadīgos internetā.
Tagad ļoti daudzi ikdienā izmanto internetbanku. Tās darbības ātrums un vienkāršība padara to par vienu no populārākajiem pakalpojumiem internetā. Tomēr elektroniskā nauda ir «kārdinošs kumosiņš» kiberblēžiem, kuri ir iemācījušies apiet lielāko daļu pašreizējo tiešsaistes darījumu aizsardzības līdzekļu. Par vienu no visrafinētākajām internetbanku kaitīgajām programmatūrām, tās uzbrukuma shēmu, rašanās vēsturi un attīstību rakstā «ZeuS-in-the-Mobile – fakti un pieņēmumi» stāsta Kaspersky Lab vadošais antivīrusu eksperts Deniss Masļeņņikovs.
Saskaņā ar datiem, kas iegūti, izmantojot datorapdraudējumu uzraudzības un ātrās reaģēšanas mākoņsistēmu Kaspersky Security Network, Kaspersky Lab antivīrusu risinājumu mājas lietotāji Latvijā tiek pakļauti pikšķerēšanas mēģinājumiem vidēji divas reizes mēnesī.