Jemenas prezidents Ali Abdulla Salehs piektdien visā valstī izsludināja ārkārtas stāvokli, šo lēmumu izziņojot neilgi pēc tam, kad režīma lojālisti un policisti galvaspilsētā Sanā bija atklājuši uguni uz protestētājiem un nogalinājuši 41 cilvēku.
Vairāk nekā tūkstotis cilvēku sestdien, 12. februārī ir pulcējušies Jemenas galvaspilsētas Sanas centrā, lai demonstrācijā pēc Ēģiptes revolucionāru parauga, protestētu pret Jemenas valdību, vēstī ārvalstu plašsaziņas līdzekļi.
Jemena ir kļuvusi par nākamo valsti pēc Tunisijas un Ēģiptes, kur ar pastāvošo režīmu neapmierināti cilvēki ir izgājuši ielās, lai pieprasītu no amata atkāpties valsts vadītāju.
Viens cilvēks gājis bojā un trīs ievainoti eksplozijā, kas vakarrīt nograndusi Jemenas galvaspilsētā Sanā un bijusi vērsta pret Lielbritānijas vēstnieku Jemenā Timu Torlotu. Tiek uzskatīts, ka bojā gājušais ir terorists – pašnāvnieks.
Jemenas šiītu kaujinieki, kuri pirmdien piedāvāja Saūda Arābijai pamieru, paziņojuši, ka vakar atstājuši kaimiņvalsts teritoriju. Grupējuma līderis Abdulmaliks al Huti gan pavēstījis, ka Saūda Arābijas aviācija turpinot vajāt Jemenas šiītus un nelikumīgi ielaužas Jemenas gaisa telpā, savukārt Saūda Arābija vēl nav izstrādājusi oficiālu pozīciju attiecībā uz piedāvāto pamieru.
ASV un Lielbritānija vienojušās finansēt īpašo pretterorisma vienību Jemenā, lai apkarotu starptautiskās teroristu organizācijas "Al Qaeda" atzaru, kuru ASV prezidents Baraks Obama sestdien pirmo reizi apsūdzēja ASV pasažieru lidmašīnas uzbrucēja apbruņošanā un apmācīšanā.