Izstāde

6.feb 2020
No 6. februāra līdz 31. martam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) skatāma fotogrāfes Aritas Strodes-Kļaviņas fotoizstāde "Neērtie bērni" – izvērsts un sociāli atbildīgs fotoprojekts, kura ietvaros autore fotografēja 15 ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.
3.feb 2020
Sakarā ar radušos avārijas situāciju izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”, tā uz laiku ir apmeklētājiem slēgta.
31.jan 2020
Latvijas Kara muzejs sadarbībā ar Valsts policiju rīko Valsts policijas darbības pirmsākumiem veltīto izstādi un pasākumu "Iekšējās drošības nostiprināšana Latvijā (1920 - 1934)"
31.jan 2020
Latvijas Arhitektūras muzejā (Mazā pils iela 19) no vakardienas skatāma fotoizstāde Sešdesmitie – skats uz pilsētu.
29.jan 2020
Fotoizstādes „Sešdesmitie: skats uz pilsētu” atklāšana Arhitektūras muzejā. Fotogrāfijas autori - Laimonis Stīpnieks, Gunārs Binde, Māra Brašmane, Vladimirs Gailis. Izstādes idejas autore un kuratore Jekaterina Vikuļina.
24.jan 2020
Ceturtdien galerijā LOOK! atklāta mākslinieces Madaras Kvēpas personālizstāde "Tulkojums". "Madara Kvēpa ir viena no perspektīvākajām jaunajām latviešu gleznotājām, kuras pētnieciskā attieksme pret glezniecību un rūpīgā motīvu izvēle ikreiz īstenojas estētiski un saturiski piepildītā rezultātā. Madaras glezniecības vēriens ir sajūtams smalkumā un niansētībā, ar kuru viņa faktiskajai realitātei atrauto abstrakciju plūstoši tuvina noteiktai laikmetīgās mākslas izteiksmes formai." / Auguste Petre Māksliniece izsaka īpašu paldies savai mammai, sinoloģei un ķīniešu valodas speciālistei, kura, pati to neapzinoties, ar savu profesijas izvēli viņas daiļradē un domāšanā ir atstājusi būtisku nospiedumu. Izstāde būs apskatāma no 23. janvāra līdz 15. februārim galerijā LOOK!, Ģertrūdes iela 62. Darbalaiks: no otrdienas līdz piektdienai 13:00-19:00 un sestdienās 13:00 - 17:00. Ieeja bezmaksas.
24.jan 2020
Nākamās nedēļas nogalē, no 31. janvāra līdz 2. februārim, Ķīpsalā notiks 27. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus Balttour 2020. Būs iespējams uzzināt tūrisma sezonas jaunumus, informāciju par populārām ceļošanas iespējām. Organizētāji lēš, ka tūrisma izstāde varētu piesaistīt ap 30 tūkstošus apmeklētāju.
9.jan 2020
Otrdien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklāta izstāde "#ZinātneLatvijai", lai cildinātu Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) jau trešo gadu veido izstādi par 12 mūsdienu Latvijas zinātniekiem un viņu sasniegumiem. IZM skaidroja, ka izstādes interaktīvie portreti ļaus ielūkoties personiskos video stāstos un tuvāk iepazīt katru zinātnieku un viņa pārstāvēto zinātnes nozari. 
photo_camera
7.jan 2020
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā tekstilmākslinieci Edīti Pauls-Vīgneri uz viņas jubilejas izstādes «Kafijas kantāte» atklāšanu ieradās sveikt brālis, komponists Raimonds Pauls, eksprezidents Guntis Ulmanis un citas sabiedrībā ievērojamas personības.
3.jan 2020
Šodien Rīgā atklāta starptautiskā simpozija "Marks Rotko 2019" izstāde. Izstādes rīkotāji atzina, ka Rotko ir atstājis lielu ieguldījumu glezniecības attīstībā pasaulē un arvien turpina iespaidot mūsdienu māksliniekus eksperimentēt un izpausties, veidojot savu izpratni par glezniecību. Pērn starptautiskajā glezniecības simpozijā "Marks Rotko 2019" piedalījās desmit mākslinieki no astoņām valstīm - Barbara Rozengārta no Vācijas, Čongjiņs Juaņs no Ķīnas, Dastins Borks, Džeimss Kendels Higinss un Kuzana Oga no ASV, Ieva Lapiņa-Strazdīte un Linda Kozule no Latvijas, Rebeka Bredlija no Lielbritānijas, Ritu Agarvāla no Indijas un Sergejs Krištapovičs no Baltkrievijas. Simpozija dalībnieku darbu izstāde apskatāma Rīgas Centrālajā bibliotēkā, Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā.
20.dec 2019
Latvijas grāmatu izstāde 2020 Ķīpsalas izstāžu kompleksā notiks no 28. februāra līdz 1. martam – tā informē izstādes rīkotāji.
19.dec 2019
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar James Gallery Ņujorkā piedāvā aplūkot vairāku gadu pētniecības un izstāžu projekta Pārnēsājamās ainavas noslēdzošo izstādi Portable Landscapes. Memories and Imaginaries of Refugee Modernism (Pārnēsājamās ainavas. Bēgļu modernisms, atmiņas un iztēle).
19.dec 2019
No 19.decembra līdz 1. martam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma Edītes Pauls-Vīgneres personālizstāde "Kafijas kantāte", kas veltīta mākslinieces 80.dzimšanas dienai un viņas radošās darbības 50 gadu jubilejai. Retrospekcija iepazīstina ar Pauls-Vīgneres radošo mantojumu, atklājot mākslinieces iedvesmas avotus un izjūtas. Izstādē apmeklētāji ieraudzīs lielformāta gobelēnus, kas iekļauti muzeja "zelta fondā", jauktas tehnikas darbus, vērienīgus tekstilansambļus, kas radīti pagājušā gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados. Ekspozīciju papildina astoņdesmito gadu beigās un deviņdesmito gadu sākumā austās tekstilkompozīcijas par vēstures un dabas tematiku, kā arī fotogrāfijas un plakāti.
18.dec 2019
Ar izstādi „Izcilie modernisti" notikusi multimediālā mākslas centra Digital Art House atklāšana. Tas aizņem vairāk nekā 1700 m2 pašā galvaspilsētas vidū — Skolas ielā 2. Centra apmeklētāji varēs ne tikai aplūkot pasaules vēstures izcilāko mākslinieku multimediālās izstādes, bet arī gremdēties interaktīvajās instalācijās un virtuālajā realitātē, ienirt vēsturē kādā no izglītojošajiem sarīkojumiem, kā arī apspriest visu redzēto restorānā, klausoties mūziķu uzstāšanos. Slēgtā skatē tiks demonstrētas divas grandiozas multimediālās izstādes: „Mikelandželo. Pasaules radīšana" un „Gustavs Klimts. No mīlestības līdz nāvei".
14.dec 2019
Par 120 000 dolāru (kas ir aptuveni vairāk nekā 108 000 eiro) pārdots ļoti neparasts mākslas darbs, informē Time.
12.dec 2019
No 2019. gada 13. decembra līdz 2020. gada 23. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS (Vecrīgā, Torņa ielā 1) skatāma Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētā starptautiska izstāde “Nenorunātās tikšanās”. Projekts, kas notiek Latvijas valsts simtgades programmā, ir veltīts zinātniskās fantastikas žanra ietekmei mākslas teritorijā, ietverot gan vēsturisku izpēti, gan nākotnes scenārijus. “Nenorunātās tikšanās” pievēršas zinātniskās fantastikas iespaidam Latvijas kultūrtelpā pagājušā gadsimta otrajā pusē, kā arī parāda mūsdienu mākslinieku darbus, kuros, iztēlojoties alternatīvas nākotnes iespējas, izcelti šobrīd aktuāli feminisma, ekoloģijas un politikas jautājumi.
12.dec 2019
15. decembrī aprit 135 gadi kopš izcilā latviešu fotogrāfa Viļa Rīdzenieka (1884–1962) dzimšanas, taču, lai arī ir saglabājies ievērojams meistara darbu arhīvs, jubileja netiek atzīmēta ar restrospektīvu izstādi. No 12. decembra Latvijas Fotogrāfijas muzejā skatāma fotovecmeistara izstāde Sejas un stihijas, to veido divas daļas – portreti un ainavas. «Šīs fotogrāfijas nav reproducējamas. Lai cik labas drukas iespējas ir mūsdienās, tomēr nianses nevar ieraudzīt, tāpēc ir ļoti svarīgi skatīties darbu oriģinālus, līdzīgi kā gleznas,» saka izstādes autore un kuratore Lauma Lanceniece.
photo_camera
29.nov 2019
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) kolekcijas visjaunākā sadaļa ir fotogrāfiju ekspozīcija. Nupat izveidots video projekts Viena fotogrāfa stāsts, kurā astoņās video sērijās var uzzināt vairāk par 20. gadsimta otrās puses un 21. gadsimta mākslas fotogrāfijām, kas iekļautas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, un to autoriem.
26.nov 2019
Jau šonedēļ – no 28. līdz 30. novembrim – starptautiskajā izstādē “Tech Industry 2019” Ķīpsalā ražošanas uzņēmumu pārstāvji varēs iepazīties ar jaunākajiem baltkrievu zinātnieku izgudrojumiem un uzsākt sadarbību ar Baltkrievijas uzņēmumiem un pētniecības institūtiem.
25.nov 2019
Latvijas Universitātē atklājusi audiovizuālo instalāciju "Latvijas kultūras alfabēts". Izstādes atklāšanā piedālījās UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas prezidents Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis, izstādes idejas autore Krista Burāne, scenogrāfs Rūdolfs Baltiņš, ilustrators Reinis Gailītis un tekstu autori Laila Burāne. Universitāte skaidro, ka izstāde ir veidota kā mācību grāmata - ābece, kurā katrs latviešu alfabēta burts iepazīstina ar nozīmīgiem pieturas punktiem un personībām, kas ir saistītas ar kādu no simtgadi piedzīvojušām institūcijām. Šo institūciju darbība veido kultūras valodu, ko lietojam mūsdienu Latvijā kā moderna, demokrātiska un eiropeiska sabiedrība.