Tiešsaistē ievietotajam antiislāmiskajam videomateriālam Musulmaņu šķīstums un protesta akcijām, kas pret to rīkotas pēdējo nedēļu laikā, ir bijuši divi efekti.
Musulmaņiem, kurus sadusmojušas karikatūras, kurās izsmiets pravietis Muhameds, vajadzētu sekot viņa piemēram un paciest aizvainojumu, nemeklējot iespējas atriebties, uzskata Ēģiptes mufti jeb musulmaņu jurists.
Pret islāmu vērstā filma, kas kļuvusi par iemeslu bruņotām sadursmēm Tuvajos Austrumos un izraisījusi diplomātisko krīzi, rada arvien vairāk pretrunu un noslēpumu, jo nav skaidrs, vai to vispār bija paredzēts uzņemt.
Protestējot pret ASV tapušo filmu, kurā aizskarts pravietis Muhameds, grupa beduīnu piektdien uzbrukuši starptautisko miera uzturētāju nometnei Ēģiptes Sīnāja pussalā, informēja kāda drošības spēku amatpersona, piebilstot, ka sadursmēs ievainoti trīs cilvēki.
Dānijas tiesas priekšā ir stājušies trīs vīrieši, kas tiek turēti aizdomās par saistību ar plānotu uzbrukumu laikrakstam, kurā 2005. tika nodrukāti pravieti Muhamedu kariķējuši zīmējumi.
Dānijas policija domā, ka tās arestētais traumētais vīrietis bija veidojis vēstuļbumbu, ko nosūtīt laikrakstam, kurš 2005. gadā bija publicējis karikatūras par Muhamedu.
Ekstravagantais Lībijas līderis Muammars Kadāfi izmantojis valsts vizīti Itālijā, lai vairāk nekā 500 vietējām daiļavām nolasītu lekciju par islāmu un mudinātu gan viņas, gan citus eiropiešus pieņemt šo ticību. Viena no sievietēm, kura aicināta uz lekciju, atzinusi, ka trīs viņas biedrenes izteikušas gatavību pāriet islāma ticībā.
Hamburgas varas iestādes slēgušas Taibas mošeju, kas savulaik kļuva pazīstama, jo to apmeklējuši vairāki 2001. gada 11. septembra terora aktu
izpildītāji. Mošejas slēgšanas iemesls ir bažas, ka šajā islāma dievnamā tiek propagandētas radikālas idejas, paziņojušas varas iestādes.
2001. gada 11. septembrī sagrauto Dvīņu torņu vieta nav iekļauta vēstures pieminekļu sarakstā, un tas nozīmē, ka plānam netālu no turienes būvēt mošeju ir par vienu šķērsli mazāk.
Francijas prezidents Nikolā Sarkozī ir atkārtojis savu uzskatu, ka burka — musulmaņu sieviešu apģērbs, kas pilnībā nosedz ķermeni — nav Francijā vēlams.
Francija negrasās sekot Šveices piemēram un aizliegt minaretu būvniecību, kamēr vien tie iekļaujas apkārtējā vidē, -- tā paziņojis Francijas premjerministrs Fransuā Fijons.
Šodien Šveicē notikušā referendumā vairums pilsoņu ir iebilduši pret jaunu minaretu celtniecību. Islāmticīgie bažījas, ka šāds iznākums musulmaņus pakļauj uzbrukumu riskam, bet daļa politiķu uzskata, ka šādā veidā novērsts mēģinājums palielināt islāma ietekmi.
Šveices islāmticīgie pirms referenduma par minaretu celtniecības aizliegumiem ir atvēruši mošeju durvis visiem interesentiem, lai mazinātu bailes un aizspriedumus saistībā ar islāmu.
Nīderlandiešu politiķis Gērts Vilderss (attēlā), kurš izpelnījies sliktu slavu ar saviem pret musulmaņiem vērstajiem izteikumiem, vakar ieradās Lielbritānijā, kas iepriekšējos astoņus mēnešus bija noteikusi aizliegumu viņam valstī iebraukt. Lieguma atcelšanu G. Vilderss pasludināja par „vārda brīvības uzvaru”. Preses konferences laikā Vestministerē G. Vilderss atkārtoja islāmam veltīto kritiku un aicināja Nīderlandē aizliegt Korānu.