Internets

12.mai 2019
Preiļu pusē dzīvojošais Jānis, meklējot otro pusīti, izmēģina laimi internetā, taču neveiksmīgi, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
2.mai 2019
Internetā populāra kļuvusi kāda neparasta fotogrāfija. Neparasta tāpēc, ka nav saprotams, kas tajā attēlots.
24.apr 2019
Latvija ir viena no valstīm, kurā datu pārraide, tajā skaitā arī internets mobilajās ierīcēs, tiek patērēta ļoti lielos apjomos. Visi trīs Latvijas mobilo sakaru operatori ir datu pārraides milžu pirmajā vienpadsmitniekā. Tajā pašā laikā Latvijā ir vietas, kurās nav mobilo tīklu pārklājuma.
11.apr 2019
Krievijas parlamenta apakšpalāta Valsts dome ceturtdien otrajā lasījumā apstiprinājusi pretrunīgi vērtēto likumprojektu, kas var novest pie Krievijas interneta izolācijas no ārpasaules.
10.apr 2019
Latvijā mobilo internetu lieto daudz. Saskaņā ar mobilā operatora Tele2 pētījumu, pat krietni par daudz. Uzņēmums aicina lietot internetu jēgpilni un saprātīgi, vienlaikus ieviešot dārgākus un interneta ietilpīgākus tarifu plānus nekā iepriekš.
1.apr 2019
Grandiozajā strīdā par autortiesībām internetā noslēdzies būtisks posms – Eiropas Parlaments pēc divu gadu darba apstiprinājis direktīvas tekstu, un tagad atlicis pēdējais bastions – dalībvalstīm jāapstiprina dokuments ES Padomē, un paredzams, ka lielās korporācijas uz valdībām izdarīs milzīgu spiedienu, tāpat kā to dara autortiesību lobiji.
23.mar 2019
Mobilo sakaru operators "Bite Latvija", sadarbojoties ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju (VBTAI), Valsts policiju un Latvijas Drošāka interneta centru, iniciatīvas "Iekod pirkstā!" laikā organizē Kiberdienas, lai veicinātu atbildīgu mobilo ierīču un interneta lietošanu, kā arī mazinātu kibermobingu jeb emocionālo pazemošanu internetā bērnu un pusaudžu vidū, informēja "Bite Latvija" pārstāve Karīna Javtušenko.
10.mar 2019
Maskavā un citur Krievijā svētdien notikušas demonstrācijas pret likumprojektu, kas var novest pie Krievijas interneta izolācijas no ārpasaules. Demonstrācija Maskavā un mazākas protesta akcijas citur Krievijā tika noorganizētas pēc tam, kad Krievijas parlamenta apakšpalāta Valsts dome februārī atbalstīja likumprojektu, kurā ierosināts izveidot centru, kas "nodrošinātu un kontrolētu interneta datplūsmas maršrutēšanu", un uzlikt par pienākumu interneta pakalpojumu sniedzējiem īstenot "tehniskus pasākumus, lai izturētu draudus". Likumprojekts arī paredz regulāri testēt, vai Krievijas internets var funkcionēt izolētā veidā. Likumprojekta kritiķi uzskata to par Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīma kārtējo mēģinājumu kontrolēt interneta saturu, un bažījas, ka Krievija ir ceļā uz pilnībā izolētu tīklu, līdzīgu kāds ir Ziemeļkorejā. Aktīvisti ziņoja, ka šodien demonstrācijās piedalījušies vairāk nekā 15 000 cilvēku. "Valdība cīnās pret brīvību, tostarp interneta brīvību. Es varu jums to apgalvot kā cilvēks, kas pavadījis mēnesi cietumā par tvītu," uzrunājot protestētājus, sacīja interneta brīvības aktīvists no Sibīrijas Sergejs Boiko. Policija demonstrāciju laikā aizturēja vairākus cilvēkus, nepaskaidrojot kādēļ. Ziņu aģentūras AFP žurnālists novēroja, kā policisti aizvelkam prom kādu vīrieti netālu protestu vietas. Aicinājumā uz protestiem, kas pagājušajā nedāļā tika izplatīts ziņapmaiņas lietotnē "Telegram", teikts, ka likumprojekta mērķis ir norobežot Krieviju no pārējās pasaules un nobloķēt ārvalstu sociālos tīklus, nodrošinot pilnīgu cenzūru.
7.mar 2019
Krievijas Valsts dome ceturtdien galīgajā trešajā lasījumā pieņēmusi likumus, interneta regulēšanu padarot stingrāku, bet sodus bargākus.
23.feb 2019
Piešķirto nosaukumu un numuru interneta korporācija (ICANN) piektdien brīdināja, ka notiek uzbrukums svarīgākajām interneta infrastruktūras daļām, un aicināja pastiprināt to aizsardzību.
18.feb 2019
Pēc interneta lietotāju domām, ar nelegālu saturu vai pārkāpumiem internetā var saskarties erotiska rakstura vietnēs, iepazīšanās portālos un azartspēļu mājas lapās. Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska norāda, ka patiesībā visbiežāk tiek saņemti ziņojumi par tādām ikdienas lietotnēm kā Instagram, WhatsApp Facebook un YouTube. Mīts, ka problēmas internetā rodas, esot vien tīmekļa “tumšākajās dzīlēs”, ir maldīgs. Kādi vēl ir izplatītākie mīti par pārkāpumiem internetā un, kādi droša interneta lietošanas pamatprincipi jāievēro, lai tajos neiekristu, skaidro eksperte.
13.feb 2019
Samsung skola nākotnei sadarbībā ar Rīgas Skolēnu domi un jauniešiem visā Latvijā radījusi unikālu projektu – Latvijā pirmo jauniešu etiķeti jeb uzvedības vadlīnijas tiešsaistē. Tajā ietverti būtiskākie punkti par digitālo uzvedību, e-saziņu, drošību un privātumu, kā arī autortiesību ievērošanu. Aicinot ar netiķeti iepazīstināt visus Latvijas jauniešus, tā nodota Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī tiks izsūtīta Latvijas skolām.
12.feb 2019
Krievijas parlamenta apakšpalāta Valsts dome otrdien pirmajā lasījumā atbalstījusi likumprojektu, kas var novest pie Krievijas interneta izolācijas no ārpasaules.
11.feb 2019
Aicinot ikvienu aizdomāties par to, kā pasargāt sevi un savus tuvākos interneta vidē, digitālā iniciatīva "Samsung Skola nākotnei" ir apkopojusi sešus kiberdrošības higiēnas ieteikumus.
10.feb 2019
Personu datu pārkāpumi, bieži ļaunprogrammatūras uzbrukumi, mikromērķētas un personalizētas reklāmas sociālajos tīklos ir tikai daži no mūsdienu digitālajiem riskiem. Aicinot ikvienu aizdomāties par to, kā pasargāt sevi un savus tuvākos interneta vidē, digitālā iniciatīva Samsung Skola nākotnei ir apkopojusi sešus kiberdrošības higiēnas ieteikumus.
10.feb 2019
Paroles ir vispāratzīta tiešsaistes kontu autentifikācijas metode, bet ne vienmēr ir viegli izveidot tādas paroles, kas ir gan drošas, gan neaizmirstamas, un, jo vairāk kādam ir tiešsaistes kontu, jo grūtāk viņam ir to izdarīt. Ja veidojat vienkāršas paroles, kuras diezin vai aizmirsīsit, ir lielāks risks, ka uzbrucējs tās uzlauzīs. Savukārt, ja veidojat sarežģītākas paroles, ir lielāka iespēja tās aizmirst, tāpēc pastāv liela varbūtība, ka aprobežosities ar vienu vai divām parolēm un atkārtoti izmantosit tās vairākās vietnēs.
21.jan 2019
Ir grūti noticēt, ka jau ir pagājuši teju 20 gadi kopā ar internetu – tādu, kādu mēs to pazīstam šodien. Tomēr šķiet, ka tagadējās attīstītās lietojumprogrammas un servisi ir vairāku gaismas gadu attālumā no globālā tīmekļa satura pirmajiem neveiklajiem soļiem. Kurš vēl atceras, kā toreiz bija?
12.dec 2018
Mazs puisēns no Taizemes ir kļuvis populārs internetā savu spilgti zilo acu dēļ. Lieta tāda, ka aziātiem tā ir reti sastopama parādība.
11.dec 2018
Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas attīstās straujāk nekā jebkad agrāk, un pēdējos gados mobilais internets pārliecinoši kļuvis par visbiežāk izmantoto pakalpojumu Latvijā. Šobrīd viedierīce ar interneta pieslēgumu ir gluži kā maize un gaiss – bez tā savu ikdienu nevar iedomāties 95% Latvijas iedzīvotāju, liecina Latvijas Mobilais Telefons veiktā aptauja.
28.nov 2018
Mūziķis Andris Kivičs paudis visai pesimistisku skatu nākotnei.