Indonēzija

11.aug 2018
Bojāgājušo skaits zemestrīcē, kas svētdien satricināja Indonēzijas Lombokas salu, pieaudzis līdz 387, sestdien pavēstīja Indonēzijas valsts katastrofu vadības dienests.
9.aug 2018
Dienu pēc 6,9 magnitūdas spēcīgas zemestrīces, Indonēzijas salas Gili Trawangan tikuši evakuēti iedzīvotāji.
9.aug 2018
Ārlietu ministrijas rīcībā nav informācijas par Latvijas valstspiederīgajiem, kuri būtu cietuši Indonēzijā notikušajā zemestrīcē, apstiprināja ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis.
9.aug 2018
Bojāgājušo skaits zemestrīcē, kas svētdien satricināja Indonēzijas Lombokas salu, ceturtdien pieaudzis līdz 319, pavēstīja Indonēzijas drošības jautājumu ministrs Viranto. "Atbilstoši pēdējiem atjaunotajiem datiem dzīvību zaudējuši 319 cilvēki," paziņoja ministrs. Citas Indonēzijas amatpersonas ceturtdienas gaitā minēja zemāku bojāgājušo skaitu, tiesa gan, norādot, ka dati tiek precizēti ar citām institūcijām un ka galīgais upuru skaits var izrādīties lielāks. Armijas aplēsēs tika minēts 381 bojāgājušais. Teju 1500 cilvēki guvuši smagus savainojumus un nogādāti slimnīcās. Vairāk nekā 156 000 cilvēku bijuši spiesti pamest savas mājas. 6,9 magnitūdu zemestrīce svētdien satricināja Lomboku. Nedēļu pirms tam 6,4 magnitūdu zemestrīce salā laupīja dzīvu 17 cilvēkiem. Tūkstošiem cilvēku spiesti mitināties pagaidu patversmēs un saskaras ar dzeramā ūdens, pārtikas un medikamentu trūkumu. Indonēzijas armija ziņoja, ka trešdien no Džakartas uz Lomboku devušās piecas lidmašīnas ar pārtiku, medikamentiem, segām, teltīm un ūdens pudelēm. Indonēzijas Sarkanā Krusta pārstāvis sacīja, ka vairāki ciemati ir pilnībā iznīcināti, tajos sagruvušas visas ēkas un deformēti ceļi un tilti.
8.aug 2018
Indonēzijas Sulavesi salā kāda ciema šamanis 15 gadus turējis sievieti ieslodzītu alā, iestāstot viņai, ka viņu apsēdis ļaunais gars.
8.aug 2018
Bojāgājušo skaits svētdien Indonēzijā tūristu iecienītajā Lombokas salā notikušajā zemestrīcē pieaudzis līdz 131, trešdien paziņojušas varasiestādes.
8.aug 2018
Zemestrīce, kas svētdien satricināja tūristu iecienīto Indonēzijas Lombokas salu, atstājusi bez mājām 70 000 cilvēku, kuri tagad spiesti mitināties improvizētās patversmēs un saskaras ar dzeramā ūdens, pārtikas un medikamentu trūkumu. Seklā 6,9 magnitūdu zemestrīce laupīja dzīvību vismaz 105 cilvēkiem un izraisīja paniku salas iedzīvotāju un tūristu vidū. Zemestrīce satricināja Lomboku nedēļu pēc tam, kad 6,4 magnitūdas stipra zemestrīce salā laupīja dzīvu 17 cilvēkiem. Svētdien notikušajā zemestrīcē 236 guvuši smagus savainojumus. Indonēzijas Nacionālās katastrofu pārvaldības aģentūras preses sekretārs Sutopo Purvo Nugroho sacīja, ka pastiprināta cilvēku evakuēšana, taču vēl joprojām ir daudz problēmu. "Upuru skaits turpina pieaugt. Vairāk nekā 70 000 cilvēku ir evakuēti un desmitiem tūkstoši māju ir sabrukušas," sacīja Nugroho. Glābēji ar smago tehniku rokas cauri drupām, kur agrāk atradās mājas, skolas un mošejas, cerībā atrast vēl kādu izdzīvojušo. Varasiestādes paziņojušas, ka tām nepieciešama palīdzība medikamentu un pārtikas sagādē, kā arī papildu medicīnas darbinieki. Indonēzijas Sarkanā krusta pārstāvis sacīja, ka vairāki ciemati ir pilnībā iznīcināti, tajos sagruvušas visas ēkas un deformēti ceļi un tilti.
7.aug 2018
Pāris dienas pēc Lombokas salā Indonēzijā notikušās zemestrīces no kādas mošejas drupām karavīri izvilkuši dzīvu cilvēku. Jāatgādina, ka zemestrīcē dzīvību zaudējuši vairāk nekā 100 cilvēki.
6.aug 2018
ūristu iecienīto Indonēzijas Lombokas salu svētdien satricinājusi spēcīga zemestrīce, kurā gājuši bojā 142 cilvēki, bet vairāki simti ievainoti, paziņojušas amatpersonas. Pēc zemestrīces tika izsludināts brīdinājums par iespējamo cunami, kas vēlāk tika atcelts. ASV Ģeoloģijas dienesta (USGS) dati liecina, ka zemestrīce sasniegusi septiņu magnitūdu stiprumu un tās epicentrs atradies 10,5 kilometru dziļumā. Vietējie mediji ziņo, ka cietušas daudzas ēkas Lombokā un netālu esošajā Bali. Zemestrīcei sekoja 21 pēcgrūdiens, no kuriem spēcīgākais bija 5,6 magnitūdas stiprs. Vairums upuru ir kalnainajā Lombokas ziemeļu daļā, kas atrodas atstatu no galvenajiem tūrisma apvidiem dienvidos un rietumos. Uz patversmēm evakuēti tūkstošiem cilvēku. Lielākie postījumi nodarīti Lombokas lielākajā pilsētā Mataramā. Lombokā un Bali bija plānotas divas ministru konferences par reģionālo drošību un pretterorismu. Lombokā pašreiz atrodas ministri no Austrālijas, Jaunzēlandes un Mjanmas. Neviens no ministriem zemestrīcē nav cietis, bet pirmdien plānotā sanāksme ir atcelta, un viņi atgriezīsies savās valstīs. Pirms nedēļas Lombokas salu satricināja 6,4 magnitūdas stipra zemestrīce, kas laupīja dzīvu 16 cilvēkiem.
5.aug 2018
Tūristu iecienīto Indonēzijas Lombokas salu satricinājusi spēcīga zemestrīce, kurā gājuši bojā vismaz 19 cilvēki, paziņojušas amatpersonas.
31.jūl 2018
Indonēzijas Lombokas salā no Rindžani vulkāna ir izglābti vismaz 543 tūristi, kurus zemes nogruvumi pēc zemestrīces bija nošķīruši no ārpasaules, otrdien paziņoja Nacionālā katastrofu pārvaldības aģentūra. Starp izglābtajiem ir 189 ārzemnieki, sacīja aģentūras preses sekretārs Sutopo Nugroho. "Viņi visi bija sveiki un veseli," viņš piebilda. Glābšanu pirmdien veica komanda, kuras sastāvā bija civiliedzīvotāji, karavīri un policisti. Glābēji otrdien atrada vēl sešus dzīvus tūristus un vienu bojāgājušo. Jau vēstīts, ka Lombokas salā svētdien notika 6,4 magnitūdu zemestrīce, kurā krītošas atlūzas laupīja dzīvību 16 cilvēkiem un sagrāva simtiem ēku. Vairāk nekā 350 cilvēku guva ievainojumus, lielākoties nopietnus. Zemestrīce arī izraisīja zemes un akmeņu nogruvumus Rindžani vulkānā, kas ir otrs augstākais vulkāns Indonēzijā un iecienīta tūristu apskates vieta. Pastāvot bažām par jauniem nogruvumiem, ir slēgtas visas pārgājienu takas. Pēc Indonēzijas ģeofizikas un meteoroloģijas aģentūras datiem, zemestrīces epicentrs atradās 47 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Lombokas lielākās pilsētas Mataramas, bet hipocentrs bija 24 kilometru dziļumā. Zemestrīcei sekoja vairāk nekā 120 pēcgrūdieni, no kuriem spēcīgākais bija 5,7 magnitūdas stiprs. Šī zemestrīce bija jūtama arī netālajā Bali salā, kur daudzi tūristi panikā atstāja viesnīcas. Indonēzija ar apmēram 130 aktīviem vulkāniem atrodas tā sauktajā Klusā okeāna "Uguns lokā", kur tektonisko plātņu berzēšanās dēļ bieži notiek zemestrīces un vulkānu izvirdumi. Spēcīga Indijas okeāna zemestrīce un cunami 2004.gadā prasīja 230 000 cilvēku dzīvības apmēram desmit valstīs, lielākoties Indonēzijā.
30.jūl 2018
Indonēzijas Lombokas salā zemes nogruvumi Rindžani vulkānā pēc zemestrīces nošķīruši no ārpasaules vairāk nekā 500 cilvēku, pirmdien paziņojušas amatpersonas. Iesprostoto vidū ir tūristi no ASV, Francijas, Nīderlandes, Taizemes un Vācijas, kā arī no citām valstīm, liecina Indonēzijas amatpersonu sniegtā informācija. Glābēju komandas, ņemot palīgā helikopterus, pārmeklē vulkāna nogāzes un cenšas evakuēt tur esošos cilvēkus.
25.jūl 2018
Pirmd diviem mēnešiem Indonēzijā piedzima puisēns vārdā Gilans. Grūtniecības laikā neuzrādījās nekādas patoloģijas, taču bērns piedzima ar divām sejām.
5.jūl 2018
Neticams atgadījums noticis ar kādu sievieti no Indonēzijas. Pirms pusgada 52 gadus vecā sieviete ar viļņiem tika ieskalota jūrā. Glābējiem tā arī neizdevās atrast viņas līķi.
19.jun 2018
Indonēzijā pēc prāmja nogrimšanas tiek meklēti vairāki desmiti cilvēku, kuri, iespējams, noslīkuši, paziņojusi nacionālā katastrofu aģentūra.
8.jun 2018
Pasaules mediju uzmanību piesaistījis Starptautiskās dzīvnieku glābēju organizācijas publicētais videomateriāls, kas uzņemts 2013. gadā. Tajā redzams, kā orangutāns Indonēzijas mežos, kuri tiek iznīcināti, gatavs stāties pretī pat buldozeram.
29.mai 2018
Indonēzijā Borneo salas lidostā pirmdienas vakarā lidmašīnas pasažieru vidū izraisoties sajukumam pēc viena ceļotāja paziņojuma par lidmašīnā it kā esošo spridzekli, desmit cilvēki guvuši ievainojumus, pavēstīja policija. Vairumam cietušo konstatēti kaulu lūzumi un galvas savainojumi.
14.mai 2018
Indonēzijas otrā lielākajā pilsētā Surabajā pirmdien pie policijas galvenās mītnes uzspridzinājušies četri teroristi, kas braukuši ar diviem motocikliem, pavēstīja varasiestādes. Sprādzienā ievainoti vismaz desmit cilvēki, arī policisti.
13.mai 2018
Indonēzijas otrajā lielākajā pilsētā Surabajā svētdien sarīkoti sprādzieni pret trim kristiešu baznīcām, nogalinot vismaz desmit cilvēkus un ievainojot vairāk nekā 40, paziņoja policija. "Ir notikuši trīs uzbrukumi trim baznīcām," paziņoja Austrumjavas provinces policijas preses sekretārs Franss Barungs Mangera. Sprādzieni notika ar pāris minūšu intervāliem svētdienas rīta dievkalpojumu laikā. Par tiem vēl neviens nav uzņēmies atbildību. Mangera atklāja, ka pirmajā uzbrukumā, kas bija vērsts pret Svētās Marijas katoļu baznīcu, gāja bojā četri cilvēki, tostarp viens vai vairāki uzbrucēji. Otrais uzbrukums bija vērsts pret Diponegoro baznīcu un trešais pret Vasarsvētku draudzes baznīcu. Kāds augsta ranga policists medijiem atklāja, ka uzbrukumus sarīkojuši vismaz pieci pašnāvnieki, tostarp sieviete, kurai bijuši līdzi divi bērni. Kāds aculiecinieks atceras redzējis sievieti ar bērniem ieejot Diponegoro baznīcas pagalmā ar divām somām. Policists mēģinājis viņiem aizšķērsot ceļu, taču sievietei izdevies iekļūt baznīcas pagalmā un uzreiz pēc tam atskanējis sprādziens. Kāds ielu tirgotājs stāstīja, ka divi vīrieši uz motocikliem iebraukuši Svētās Marijas katoļu baznīcas teritorijā. Drīz pēc tam nograndis sprādziens. Indonēzija ir pasaulē lielākā valsts, kur iedzīvotāju vairākums ir musulmaņi. Valstī dzīvo arī ievērojams skaits kristiešu, hinduistu un budistu. Pēdējos gados Indonēzijā ir notikuši musulmaņu ekstrēmistu uzbrukumi kristiešiem un citām reliģiskajām minoritātēm. Februārī Indonēzijas policija sašāva vīrieti, kurš ar zobenu uzbruka kristiešu draudzei Slemanas pilsētā svētdienas dievkalpojuma laikā un ievainoja četrus cilvēkus. Šis uzbrucējs bija radikāls islāmists, kurš bija gribējis cīnīties Sīrijā džihādistu grupējuma “Islāma valsts” pusē.
11.mai 2018
Aktivizējoties Merapi vulkānam, Indonēzijas varasiestādes devušas rīkojumu evakuēt vulkāna apkārtni, un Jogjakartas lidosta apturējusi darbu.