Elektroskrejriteņi

29.jun
Piektdien likumsargu rīkotās pārbaudes laikā viņu redzeslokā nonāca ar elektroskrejriteni braucoši vecāki ar bērniem, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā (VP).
11.jun
Valsts policijas novērojumi liecina, ka daži no biežākajiem elektroskrejriteņu negadījumu iemesliem ir braukšana alkohola reibumā un pasažiera pārvadāšana. Taču ļoti bieži arī šķietami sīkas kļūdas un nelieli šķēršļi rada bīstamas situācijas, kritienus un smagas traumas. Trīs elektroskrejriteņu negadījumos cietuši cilvēki dalās ar saviem stāstiem un atziņām pēc piedzīvotā.
29.mai
Civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana jeb OCTA būs nepieciešama arī elektroskrejriteņiem, paredz šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā konceptuāli atbalstītie likuma grozījumi, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.
21.mai
Valdība otrdien atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto likumprojektu, kas paredz piemērot naudas sodu no 30 līdz 70 eiro par noteiktajā kārtībā nereģistrēta elektroskrejriteņa dalību ceļu satiksmē.
29.apr
Rīgas pašvaldības policija (RPP) šodien tikās ar koplietošanas elektroskrejriteņu un velosipēdu pakalpojumu sniedzējiem, gatavojoties no maija galvaspilsētā ieviest jaunos ierobežojumus elektroskrejriteņiem.
17.apr
Daudzi iedzīvotāji elektroskrejriteni izmanto kā izklaides rīku, turklāt vidējais pārkāpējs ir vecumā no 18 līdz 21 gadam, trešdien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Reaģēšanas pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis atklājot kampaņu "Ātrākais, kā nonākt slimnīcā".
3.apr
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) līdz otrdienai 2.aprīlim, bija reģistrējusi kopumā 8330 elektroskrejriteņu, saka CSDD pārstāvji.
27.mar
Rīgas dome šodien atbalstīja koplietošanas elektroskrejriteņu ātruma un stāvēšanas ierobežojumus.
26.mar
Pirmos elektroskrejriteņu ātruma un stāvēšanas ierobežojumus Rīgā plāno ieviest no maija, šodien preses konferencē informēja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Olafs Pulks (JV).
26.feb
Rīgas centrā tiks ierobežots koplietošanas skrejriteņu braukšanas ātrums, paredz koplietošanas transportlīdzekļu izmantošanas saistošo noteikumu projekts, kuru akceptēja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja.
22.jun 2023
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas cita starpā paredz lielākus sodus vai jaunus pienākumus elektroskrejriteņu, velosipēdu un velorikšu lietotājiem.
13.jun 2023
Vairums nakts stundās cietušo elektrisko skrejriteņu vadītāju ir alkohola reibumā, otrdien žurnālistiem sacīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks, atsaucoties uz 2022.-2023.gada statistikas datiem.
22.jūl 2022
Televīzijas "TV24" raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu" Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas Ambulatorās nodaļas vadītāja Inese Briede skaidro elektroskrejriteņu traumu jautājumu.
12.jūl 2022
Jau vairākus gadus īpaši vasaras sezonā nerimst diskusija par slikto braukšanas kultūra elektrisko skrejriteņu vadītāju vidū. Visai skarbus vārdus šī pārvietošanās līdzekļa vadītājiem veltījis arī mūziķis Ralfs Eilands.
6.mai 2022
Šogad četros mēnešos reģistrēti 37 negadījumi, kuros iesaistīti elektroskrejriteņi,  informēja Valsts policija.
14.dec 2021
Londonas sabiedriskajā transportā tiek aizliegta elektrisko skrejriteņu pārvadāšana, pastāvot bažām par to ugunsdrošību, nolēmušas atbildīgās institūcijas.
12.okt 2021
Turpmāk elektroskrejriteņus varēs reģistrēt Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD), paredz otrdien valdībā atbalstītie grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumi".
4.jūl 2021
Latvijā, tāpat kā citur pasaulē, elektroskrejriteni uzskata par izaicinājumu satiksmes drošībai. Lielākā daļa jeb 82% aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka elektroskrejriteņi rada risku drošai satiksmei.
18.mai 2021
Teju divus gadus ilgās satiksmes ekspertu un politiķu diskusijas noslēgušās ar grozījumiem Ceļu satiksmes likumā, ierādot tajā vietu arī elektroskrejritenim. Tagad no “sporta vai atpūtas inventāra” elektroskrejritenis pārtapis pilntiesīgā satiksmes dalībniekā ar visiem izrietošajiem pienākumiem un atbildību.
16.jan 2020
Satiksmes ministrija (SM) izstrādājusi grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz ceļu satiksmē atļaut izmantot elektroskrejriteņus ar konstruktīvo ātrumu līdz 25 kilometriem stundā, liecina Valsts sekretāru sanāksmē iesniegtais likumprojekts.