Maijā stājas spēkā jaunie ierobežojumi elektroskrejriteņiem Rīgā

© Kaspars Krafts / F64

Rīgas pašvaldības policija (RPP) šodien tikās ar koplietošanas elektroskrejriteņu un velosipēdu pakalpojumu sniedzējiem, gatavojoties no maija galvaspilsētā ieviest jaunos ierobežojumus elektroskrejriteņiem.

Kā aģentūru LETA informēja policijā, šodien RPP pārstāvji tikās ar uzņēmumiem "Bolt Services LV", "Tuul Mobility" un "Ride", lai pārrunātu komersantu gatavību no maija ievērot jaunos Rīgas domes saistošos noteikumus, kas nosaka ātruma ierobežojumus un speciālās zonas koplietošanas mikromobilitātes rīku novietošanai galvaspilsētā.

Tiekoties ar komersantiem, RPP atzīmēja, ka šo izmaiņu mērķis ir aizsargāt visu ceļu satiksmes dalībnieku intereses un drošību, kā arī veicināt koplietošanas mikromobilitātes rīku izmantošanu ar cieņu pret citiem satiksmes dalībniekiem.

Tāpēc RPP darbs, uzraugot šo izmaiņu ievērošanu, būs vērsts uz sadarbību ar komersantiem, nevis to formālu sodīšanu.

Pēc RPP pieprasījuma, koplietošanas pakalpojumu sniedzēji ir iesnieguši RPP kontaktinformāciju operatīvai saziņai tajos gadījumos, kad tiks konstatēti ārpus speciāli izveidotām mikromobilitātes rīku novietošanas vietām atstāti koplietošanas elektroskrejriteņi vai velosipēdi. Šajos gadījumos pakalpojuma sniedzējam būs trīs stundas, lai mikromobilitātes rīku pārvietotu uz vietu, kur to ir atļauts novietot. Vienlaikus RPP vērsa komersantu uzmanību, ja pārkāpums netiks novērsts trīs stundu laikā no tā konstatēšanas brīža, RPP piemēros administratīvo atbildību komersantam.

Tikšanās laikā pakalpojumu sniedzēji informēja, ka ir veiktas nepieciešamās rīcības, lai nodrošinātu, ka tiek ievērots aizliegums novietot koplietošanas transportlīdzekli noteiktās zonās. Savukārt darbs turpinās saistībā ar pienākumu ievērot ātruma ierobežojumu noteiktās zonās.

Lai pārliecinātos par to, vai komersants ir aprīkojis koplietošanas transportlīdzekļus ar nepieciešamām sistēmām (kas regulē ātrumu un novietošanu), papildus patrulēšanai Rīgas ielās RPP darbinieki veiks arī kontrolpirkumus. Ja tiks konstatēti pārkāpumi, konkrētais transportlīdzeklis tiks izņemts.

Jau vēstīts, ka 1.maija Rīgā tiek noteikta ātruma ierobežojuma zona Rīgas vēsturiskajā centrā, kā arī citas izmaiņas. Vairāk šeit.

Latvijā

No otrdienas, 16.jūlija, plkst.00.01 personām ar Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem - vieglajām pasažieru automašīnām - liegts iebraukt Eiropas Savienībā (ES) caur Latvijas-Baltkrievijas un Latvijas-Krievijas robežšķērsošanas vietām, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).