Satversmes tiesa (ST) atzinusi, ka pašreizējais valstī noteiktais garantētā minimālā ienākuma (GMI) līmenis (64 eiro mēnesī), neatbilst Satversmei. No 2021. gada 1. janvāra likuma norma par GMI 64 eiro apmērā zaudē spēku, un Saeimai būs jānosaka jauns GMI apmērs.
Satversmes tiesa atzinusi un, kas tālāk? Kāda ir šī ST sprieduma jēga un nozīme? Vai tiešām kāds tagad domā, ka Saeima, kura vēl pavisam nesen nevarēja atrast naudu pašu pirms tam pieņemtu likumu īstenošanai, tagad ar skubu metīsies palielināt GMI līdz cilvēka dzīvei cienīgam līmenim? Vai kāds Latvijā ir tik naivs? Nedomāju vis.
Papildus Saeimas deputātu algai, kas šogad ir 2963 eiro, daļa deputātu saņem piemaksu par amatu pildīšanu. Šāda piemaksa pienākas arī Saeimas komisiju un apakškomisiju priekšsēdētājiem, sekretāriem, kā arī komisiju priekšsēdētāju biedriem un pat tādā gadījumā, ja viņi kavē savu komisiju un apakškomisiju sēdes bez attaisnojoša iemesla.
Daļa pie Saeimas frakcijām nepiederošo deputātu nobažījusies par valdošo partiju vēlmi veikt "modernu valsts apvērsumu", izriet no politiķes Lindas Liepiņas sacītā aģentūrai LETA.
Saeimas deputātu vairākums šodien noraidīja opozīcijas priekšlikumu, kas paredz noteikt, ka medicīnas darbinieku saslimšana ar Covid-10 būtu uzskatāma par nelaimes gadījumu darbā.
Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti šorīt pauduši satraukumu, ka valstī Covid-19 krīzes pabalstu sistēma ir pārāk sarežģīta un nesaprotama.
Tautas kalpiem martā izmaksātais atalgojums liecina, ka to ienākumi nav mazinājušies. 13. Saeimas 13 deputātu atalgojumā uz rokas martā saņēma vairāk nekā 3000 eiro. Lielākajai daļai deputātu ikmēneša ienākumi par darbu Saeimā svārstās no 2000 līdz 3000 eiro. Iepriekšējā krīzē, kas valsti skāra pirms 12 gadiem, Saeimas deputāti draudzīgi nobalsoja par sava atalgojuma samazināšanu, kas viņu ienākumus padarīja par aptuveni piektdaļu plānākus.
Kā zināms, Saeimā deputāti darbu turpina, sēžot astoņās atsevišķās telpās, lai nodrošinātu distanci citam no cita. Arī deputāti uz darbu Saeimā ierodas ar aizsarglīdzekļiem, vēstīts Edgara Orlova materiālā "Vai deputāti paši ievēro likumus" izdevumā "Privātā Dzīve".
Solidarizējoties ar tiem iedzīvotājiem, kuru algas šogad un pāris turpmākajos gados netiks palielinātas prasītajā apmērā, Saeimas deputāti uz laiku iesaldēja savas algas. Tomēr tas neattiecas uz kompensācijām, ko tautas kalpiem maksā par transportu un mitekļa īri. Tās šogad ir paaugstinātas, un nu jau maksimālais kompensāciju apmērs vienam deputātam šai vajadzībai pārsniedz 1000 eiro mēnesī.
Šodien sākas parakstu vākšana par mazpazīstamās Centra partijas rosinātajiem grozījumiem Satversmē, kas paredz Saeimas deputātu skaita samazināt no 100 līdz 50.
Pērn nevienu Saeimas sēdi nav kavējuši četri deputāti - Juta Strīķe (JKP), Krišjānis Feldmans (JKP), Normunds Žunna (JKP) un Edvīns Šnore (VL-TB/LNNK), liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.
Šodien stājas spēkā grozījumi valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, ar kuriem paredzēts līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām "iesaldēt" deputātu algas pašreizējā līmenī.
Pagājušajās svētdienas vakarā dzīvokļa ugunsgrēkā Rīgas centrā cietis Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV), liecina LETAS rīcībā esošā neoficiālā informācija.
Saeima ceturtdien, 31.oktobrī, galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, ar kuru noteikts ierobežojums, kādā Saeimas deputāts, Ministru prezidents un viņa biedrs, ministrs, īpašu uzdevumu ministrs un parlamentārais sekretārs var savienot darbu ar citiem amatiem biedrībās, nodibinājumos un sociālajos uzņēmumos.
Protestējot pret politiķu liekulību, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) un Latvijas Jauno ārstu asociācija (LJĀA) ir nosūtījusi vēstules visiem Saeimas deputātiem, atgādinot partiju programmās rakstīto un tautas priekšstāvju iepriekš solīto. Vēstulēs veselības aprūpes nozares pārstāvji norāda, ka nākamajās vēlēšanās ārsti un sabiedrība atcerēsies deputātu lēmumus, nevis vārdus!