Ministru kabinets uzdevis Ekonomikas ministrijai (EM) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) izvērtēt iespējas Latvijā atteikties no dabasgāzes apkures gan mājsaimniecībās, gan centrālās apkures kompānijās.
Sestdien, 30.aprīlī, pirmo reizi kopš marta beigām Latvijā caur Luhamā savienojumu ieplūdusi Krievijas dabasgāze, liecina informācija dabasgāzes sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") tīmekļa vietnē.
“Kantar TNS” aptaujā TV3 raidījumā "900 sekundes" noskaidrots, vai cilvēki atbalsta ieceri Latvijai nākotnē pilnībā atteikties no Krievijas dabasgāzes.
Igaunijas ziemeļos plānotā Paldisku sašķidrinātās gāzes (LNG) termināļa būvniecībai plānots dibināt starpvalstu uzņēmumu, un sagaidāms, ka Latvijas ieguldījums šīs kompānijas pamatkapitālā varētu būt no 30 līdz 40 miljoniem eiro. To diskusijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentārā sekretāre Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība), ziņo portāls "LSM.lv".
Valdība otrdien atbalstīja grozījumus Enerģētikas likumā, paredzot, ka Latvijai no nākamā gada būs dabasgāzes rezerves 1,8-2,2 teravatstundu (TWh) apmērā atkarībā no pieejamā sašķidrinātās dabasgāzes kuģu piedāvājuma.
Valdība ir pieņēmusi lēmumu, ka no 2023.gada Krievijas gāzi vairs nepirksim. Lai šo plānu varētu realizēt, jāizpildās vairākiem būtiskiem nosacījumiem, informē TV3 raidījums "Nekā personīga".
AS "Latvijas Gāze" valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis kanāla TV24 raidījumā "Uz līnijas" komentēja, ko Latvijai nozīmētu līguma laušana ar Krieviju par gāzes piegādēm.
Papildu dabasgāzes iegāde šajos apstākļos varētu būt izaicinoša, ņemot vērā arī citu tirgotāju interesi par gāzes iegādi, izmantojot Klaipēdas termināli, norāda AS "Latvenergo" pārstāvji.
Kopš aprīļa sākuma uz Baltijas valstīm - Latviju, Lietuvu un Igauniju - vairs neplūst dabasgāze no Krievijas, Latvijas Radio norādīja dabasgāzes sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") valdes priekšsēdētājs Uldis Bariss.
Šai apkures sezonai dabasgāze ir pietiekamā daudzumā, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja AS "Latvijas gāze" valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.
Šokējoši augstie rēķini par apkuri un dabasgāzi, dārgāka pārtika veikalu plauktos un degvielas cenu kāpums ir atspoguļojies arī janvāra inflācijā. Ekonomisti gan lēš, ka patēriņa cenas turpinās kāpt un, iespējams, rudenī iedzīvotājus gaida jauni nepatīkami pārsteigumi.
Dabasgāzes cenas pieauguma ietekmi uz patēriņu varēs novērtēt pēc kāda laika, pauž gāzes sadales sistēmas operatora "Gaso" valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane.
Valsts atbalstam dabasgāzes cenas pieauguma kompensācijai kvalificēsies apmēram 65 000 AS "Latvijas gāze" mājsaimniecību klientu, pauda "Latvijas gāzes" pārstāve Anastasija Petere.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs pagājušajā svētdienā intervijā mūsu raidījumam paziņoja, ka valsts ar 50 procentu subsīdiju atbalstīs tos privātmāju īpašniekus, kas gāzes apkuri mainīs uz granulu katliem. Mērķis ir palīdzēt samazināt izmaksas un veicināt videi draudzīgāku siltumu, vēsta kanāla TV3 raidījums "Nekā personīga".
Gāzes cena Eiropas Savienībā (ES) labvēlīgākā scenārija gadījumā tuvāko 12 mēnešu laikā, visticamāk, būs 40-60 eiro par megavatstundu (MWh) jeb divas līdz trīs reizes augstāka par ierasto līmeni, norāda "SEB banka" ekonomists Dainis Gašpuitis.
Mājsaimniecībām valsts atbalsta piešķiršanas periodā dabasgāzes patēriņa skaitītāju rādījumi būs jāiesniedz katru mēnesi, pavēstīja AS "Latvijas Gāze" pārstāvji.
Krievijas enerģētikas kompānijas "Gazprom" plānotie gāzes pārvades sistēmas remontdarbi gāzesvadā Valdaja-Pleskava ir plānoti un iepriekš saskaņoti ar visiem Baltijas valstu un Somijas pārvades sistēmas operatoriem, informēja pārvades sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") pārstāvji.
Ceļā uz Eiropu no ASV esošo kuģu ar sašķidrināto dabasgāzi skaits pa pagājušo nedēļas nogali palielinājies par trešdaļu, vēstī ziņu aģentūra "Bloomberg".