Pētījums par Latvijas iedzīvotāju ieradumiem un uzvedību demonstrē, ka 53% izmanto mākslīgo intelektu (MI) ikdienas dzīvē. Katrs sestais (65%) ir pārliecināts, ka jau pēc 10 gadiem MI tiks izmantots, lai risinātu lielāko daļu rutīnas uzdevumu, bet katrs piektais (19%) vēlētos izveidot savu MI klonu. Kādos jautājumos Latvijas iedzīvotāji visbiežāk vēršas pie MI pēc palīdzības, un vai tam ir iespējami kādi riski?
Pieklājīgie vārdi "lūdzu" un "paldies", ko lietotāji nosūta ChatGPT, tērzēšanas robota veidotājiem maksā lielu naudu. OpenAI izpilddirektors Sems Altmans sacīja, ka skaitļošanas jauda, kas nepieciešama, lai atbildētu uz pieklājīgiem ziņojumiem, kopš palaišanas ir izmaksājusi "desmitiem miljonu dolāru".
Tradicionāli tiek uzskatīts, ka pieklājība pret mākslīgā intelekta (MI) tērzēšanas robotiem liek tiem reaģēt labāk, taču neviens neaizdomājas, cik daudz enerģijas šī pieklājība patērē, raksta theregister.com.
Igaunijas Darba inspekcijā vērsās kāds pilsonis. “Bezdarba apdrošināšanas kase mani nosūtīja pie jums. Uzrakstīju atlūguma vēstuli, atnācu reģistrēties, un viņi teica, ka man nepienākas nekādi maksājumi, jo darba devējs norādījis nepareizu pantu," viņš sūdzējās. Ar stāstu dalās “postimees.ee”.
Mākslīgā intelekta (MI) attīstītājs “OpenAI” pastiprina konkurenci pret “Google”, padarot “ChatGPT” meklēšanas iespējas pieejamas visiem lietotājiem, tostarp tiem, kas izmanto bezmaksas versiju, vēsta “First Post”.
Uzņēmuma “OpenAI” izpilddirektors, kas izveidojis arī “ChatGPT”, Sems Altmans sacīja, ka jau tuvāko pāris tūkstošu dienu laikā cilvēce saskarsies ar superinteliģences parādīšanos, raksta unian.net.
Pieaugot ģeneratīvo AI modeļu, piemēram, “ChatGPT”, “Gemini” un citu popularitātei, daudzi lietotāji sāk pamanīt, ka to atbilžu kvalitāte arvien samazinās - šīs parādības iemesli ir modeļu apmācīšanai izmantoto datu zemā kvalitāte un fakts, ka arvien vairāk satura veido pats AI, raksta “Computerword”.
Tas ir ikviena tievētāja sapnis - nenodarboties ar mokošām sporta nodarbībām un diētām, bet reizē zaudēt svaru. Pajautājām ChatGPT, vai maz tas ir iespējams. Mākslīgais intelekts atbildēja, ka ir iespējams un piedāvāja 8 strateģijas šī mērķa sasniegšanai.
Mākslīgais intelekts var nokārtot universitātes eksāmenus ne sliktāk vai pat labāk nekā īsti studenti, un eksaminētāji nespēj atšķirt mākslīgās smadzenes no īstajām, atklājuši britu zinātnieki, raksta BBC.
ASV ziņu organizācija New York Times iesūdzējusi tiesā ChatGPT īpašnieku OpenAI, apgalvojot, ka tika pārkāptas autortiesības, lai apmācītu sistēmu, raksta bbc.com.
Longailendas universitātes pētnieki uzdeva 39 ar zālēm saistītus vaicājumus mākslīgā intelekta tērzēšanas robota bezmaksas versijai Chat GPT - tie visi bija īsti jautājumi no universitātes Farmācijas koledžas zāļu informācijas dienesta, tomēr saņemtās atbildes radīja bažas, raksta cnn.com.
Džordžs Reimonds Ričards Mārtins, amerikāņu rakstnieks, scenārists un televīzijas producents, pēc kura grāmatu sērijas “Dziesma par ledu un uguni” tikai veidots slavenais televīzijas seriāls “Troņu spēles”, apgalvo, ka tika pārkāptas viņa autortiesības, lai apmācītu mākslīgā intelekta sistēmu, raksta bbc.uk.