Sirsnīgas sarunas pie mielasta galda ir daļa no Ziemassvētku prieka. Lai pārliecinātos, kā ik gadu mainās produktu cenas, Neatkarīgā jau divpadsmito gadu veic pētījumu, lūkojoties pēc identiskiem produktiem. Diemžēl šogad, salīdzinot ar pagājušo, daudzas pārtikas preces ir kļuvušas dārgākas.
Jau no pirmās janvāra dienas autobraucēji jutīs izmaiņas degvielas cenās – nodokļu izmaiņu rezultātā degvielas cena kāps par 4,8 centiem benzīnam, par 3,8 centiem dīzeļdegvielai, bet šķidrajai propāna gāzei par 4,6 centiem litrā. Uzņēmējiem jārēķinās, ka degvielas sadārdzināšanās dēļ pieaugs arī transporta un loģistikas izmaksas, bet iedzīvotājiem – ar dārgākām precēm veikalos.
Nākamajā gadā vairumam pārtikas produktu Latvijā cenas saglabāsies stabilas, ar nelielu pieauguma tendenci, otrdien žurnālistus informēja Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) vadītāja Inguna Gulbe.
Jau trešo mēnesi pēc kārtas gada inflācijas temps lēnām samazinās. Novembrī gada inflācija bijusi 2.7%. Lai gan gada inflācijas temps rūk, tas ir krietni augstāks nekā šajā laikā pieredzējām pērn. Šī gada vienpadsmit mēnešos gada vidējā inflācija bijusi 3.0%. Savukārt 2016. gadā kopumā gada vidējā inflācija bija 0.1%. Inflācijas tempa paātrinājumu šogad noteica izejvielu cenu kāpums (piemēram, pasaules pārtikas cenas šī gada 11 mēnešos bijušas par 9% augstākas nekā pērn, kamēr Brent naftas cena eiro izteiksmē šajā pašā periodā bija 21% augstāka nekā pērn), kā arī ekonomikas uzrāviens un darba tirgus karsēšanās, norāda Linda Vildava, Swedbank jaunākā ekonomiste.
Latvijā šogad novembrī salīdzinājumā ar oktobri patēriņa cenas pieaugušas par 0,1%, bet gada laikā - šogad novembrī salīdzinājumā ar 2016.gada novembri - inflācija bija 2,7% apmērā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Cilvēki sociālajos tīklos bieži dalās ar novērojumiem par to, ka Latvijā nopērkamās preces ārvalstīs iespējams iegādāties pa krietni mazāku summu. Arī šoreiz kāda sociālā tīkla Facebook lietotāja fiksējusi cenu atšķirības Latvijā un Lietuvā.
Mirkblogošanas vietnē "Twitter" ir publicēts ieraksts ar fotogrāfijām, kurās var redzēt, ka latviešu tradicionālā alkoholiskā dzēriena cenas Latvijā ir krietni lielākas, nekā kaimiņzemē - Lietuvā.
Latvijas iedzīvotāji, kuri bijuši ārzemēs vai arī dzīvo ārpus dzimtenes, laiku pa laikam salīdzina dažādu preču cenas. Bieži vien iedzīvotāji pauž sašutumu, ka preces ārzemēs ir manāmi lētākas nekā Latvijā.
Septembrī Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers cēla trauksmi par to, ka Austrumeiropā Eiropas Savienības pilsoņiem tiek pārdoti zemākas kvalitātes pārtikas produkti, salīdzinot ar vecajām ES dalībvalstīm, lai gan iepakojumi un zīmoli ir identiski.
Izdevniecības "Zvaigzne ABC" vadītāja Vija Kilbloka pati novērtējusi "Lidl" piedāvājumu, ņemot vērā, ka drīzumā tas ienāks arī Latvijā. Viņa ir patīkami pārsteigta.
Latvijā šogad oktobrī salīdzinājumā ar septembri patēriņa cenas pieaugušas par 0,7%, bet gada laikā - šogad oktobrī salīdzinājumā ar 2016.gada oktobri - inflācija bija 2,8% apmērā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
SIA "Rīgas ūdens" no nākamā gada pavasara vēlas par 36,5% palielināt ūdenssaimniecības tarifu un par 18,5% celt kanalizācijas tarifu, vēsta LTV raidījums "Dienas ziņas".
Vīna ražošanas apjoms Eiropā nokrities līdz zemākajam līmenim kopš Otrā pasaules kara saistībā ar bargiem laikapstākļiem, kas skāruši Itāliju, Franciju, Spāniju un Vāciju, otrdien paziņoja Eiropas lauksaimnieku organizācija "Copa-Cogeca".
Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, patēriņa cenu līmenis samazinājās par 0,2%. Precēm tas samazinājās par 0,6%, bet pakalpojumiem palielinājās par 0,6 procentiem.
Latvijā šogad augustā salīdzinājumā ar jūliju patēriņa cenas samazinājušās par 0,2%, bet gada laikā - šogad augustā salīdzinājumā ar 2016.gada augustu - inflācija sasniegusi 3,1% apmērā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.