Valdošās koalīcijas partijas vienojas atbalstīt Zemkopības ministrijas (ZM) ierosinājumu Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi samazināt no 21% līdz 5%.
Agru vai vēlu sviesta cenu "burbulis" pasaules tirgū plīsīs un, ja tobrīd citu piena produktu cenas nemainīsies, iespējams arī piena iepirkuma cenu samazinājums, sacīja Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.
Sviesta cena Latvijā šobrīd ir sasniegusi maksimumu, piektdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" atzina Konkurences padomes (KP) vadītāja Skaidrīte Ābrama.
Par Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem veikalos arī turpmāk būs jāmaksā 21% PVN likme. Valdība vakar neskatīja Zemkopības ministrijas (ZM) ierosinājumu šiem produktiem PVN likmi samazināt līdz 5%, turklāt, pat ja šī ideja vakar tiktu apspriesta, nav zināms, vai tā gūtu Ministru kabineta atbalstu.
Šoruden dārzeņu cenas Latvijā varētu būt nedaudz augstākas kā pirms gada, pirmdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja biedrības "Zemnieku saeima" priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.
Latvijā šogad jūlijā salīdzinājumā ar jūniju patēriņa cenas samazinājušās par 0,7%, bet gada laikā - šogad jūlijā salīdzinājumā ar 2016.gada jūliju - inflācija bija 2,6% apmērā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Piena produktu cenu kāpums veikalos neatspoguļojas piena ražotāju maciņos, uzsvēra Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) Piena grupas vadītājs Guntis Gūtmanis.
Pēc Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) mērījumiem un aprēķiniem, dzīves sadārdzinājuma rādītājs šā gada jūnijā bijuši 3% attiecībā pret pagājušā gada jūniju.
Latvijā audzētas zemenes Rīgas Centrāltirgū patlaban maksā 10-13 eiro kilogramā, pastāstīja Rīgas pašvaldības uzņēmuma "Rīgas centrāltirgus" (RCT) Mārketinga un komunikāciju daļas projektu vadītājs Ivars Jakovels.
Pārtikas sadārdzināšos pēdējo 12 mēnešu laikā pamanījuši aptuveni 93 procenti Latvijas iedzīvotāju. Arī nākotnes prognozes nav neko iepriecinošas. Eksperti pieļauj, ka gan šogad, gan arī nākamajos gados pārtikas produkti varētu kļūt vēl dārgāki, saistot to ar izejmateriālu izmaksu pieaugumu.
Sākot ar 2017. gada 15. jūniju, Eiropas Savienībā (ES) tiks pilnībā atcelti viesabonēšanas tarifi un mobilo sakaru lietotāji varēs saņemt pakalpojumus citā ES valstī par tādiem pašiem tarifiem kā savā. Tas izraisīs lielāko daļu mobilo sakaru tarifu pieaugumu Latvijā jau ar 1. jūniju.
Latvijā šogad martā salīdzinājumā ar februāri patēriņa cenas pieauga par 0,9%, bet gada laikā - šogad martā salīdzinājumā ar 2016.gada martu - inflācija sasniegusi 3,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Kāds bērna tēvs sašutis par zāļu cenām bērniem. Medikaments, kas domās saaukstēšanās laikā, trīs mēnešu laikā kļuvis par vairāk nekā četriem eiro dārgāks.
Latvijā šogad janvārī salīdzinājumā ar decembri patēriņa cenas pieaugušas par 0,1%, bet gada laikā - šogad janvārī salīdzinājumā ar 2016.gada janvāri - inflācija sasniegusi 2,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Patlaban nav nekāda iemesla dramatizēt situāciju pārtikas tirgū par it kā gaidāmo pārtikas cenu kāpumu, jo saistība starp izejvielu un galaproduktu cenu, kā arī importa produktu pieejamība nedod ekonomisku pamatu šādām bažām, aģentūru LETA informēja Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.
Nākamgad varētu būt gaidāms cenu pieaugums piena produktiem, kafijai, eļļām un apelsīniem, kas skaidrojams ar tendencēm pasaules tirgos, savukārt vietējā tirgus specifikas dēļ Latvijā cena varētu palielināties maizei, šodien žurnālistiem prognozēja Agroresursu un ekonomikas institūta nodaļas vadītāja Ingūna Gulbe.
Atsevišķi Latvijas piena produktu ražotāji cenas palielinājuši pat par 30%, šorīt intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" teica Agroresursu un ekonomikas institūta nodaļas vadītāja Ingūna Gulbe.