Pēc Lielbritānijā notikušā referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) tur dzīvojošie latvieši atzīst, ka nākas sastapties ar naidīgu attieksmi, un daži pat secina, ka tik naidīgu attieksmi līdz šim nav pieredzējuši, pirmdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".
Eiropas Savienība (ES) gatavojas no Londonas uz citu pilsētu blokā pārcelt Eiropas Banku iestādi pēc tam, kad Lielbritānijas vēlētāji referendumā atbalstīja valsts izstāšanos no bloka, atsaucoties uz anonīmiem avotiem vēstīja ziņu aģentūra "Reuters", norādot, ka sacensībā par jauno regulatora mājvietu līderes ir Parīze un Frankfurte.
Latvijas valstspiederīgie no Lielbritānijas netiks deportēti, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" teica Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Lielbritānijā notikušajam referendumam par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) ir vairāk konsultatīvs statuss, jo gala lēmums ir jāpieņem valdībai un parlamentam, līdz ar to pastāv iespēja, ka valdība varētu bloķēt referenduma rezultātus un kam būtu juridisks spēks.
Lielbritānijā notikušā referenduma rezultāti ir iedvesmojuši eiroskeptiķu partijas visā kontinentā – aicinājumi rīkot referendumus par dalību Eiropas Savienībā aizvien skaļāk skan Francijā, Nīderlandē, Dānijā, Austrijā un pat Somijā. Tikmēr Polijas labējā valdība cer izmantot Brexit, lai panāktu ievērojamas pārmaiņas ES lēmumu pieņemšanas kārtībā.
Kopš senseniem laikiem angliski runājošās valstīs ir tradīcija mooning – rādīt pliku dibenu jeb mēnestiņu. To dara, lai paustu protestu, nepakļaušanos, nicinājumu vai tāpat vien joka pēc.
Var dažādi vērtēt britu balsojumu par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES, taču vienu var teikt pilnīgi droši. Tā ir simboliska melnā zīme visai ES politikai un tās ideoloģijai. Ja ES politiskā šķira (roka neceļas rakstīt – elite) šo zīmi ignorēs, izliksies, ka šis referendums ir tikai britu iekšpolitisko intrigu sekas, un pašapmierināti, neko nemainot, tādā pašā garā «rullēs tik tālāk», tad tā būs nepiedodama vieglprātība. Diemžēl tieši šāds turpmākās notikumu attīstības scenārijs pagaidām izskatās visticamākais.
Lielbritānijas lēmums izstāties no Eiropas Savienības (ES) lielas izmaiņas migrācijas plūsmās no Latvijas uz Lielbritāniju un otrādi vismaz tuvākajos gados neradīs, aģentūrai LETA sacīja demogrāfs Ilmārs Mežs.
Pēc Lielbritānijas lēmuma par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) sagaidāms, ka uz kopējā ekonomikas samazinājuma fona saruks arī ES struktūrfondu līdzekļi, taču izmaiņas nebūs ātras un līdz tam veiksmīgi jāpabeidz līdzšinējās apjomīgās iestrādes, aģentūrai LETA atzina aptaujātie pašvaldību vadītāji.
Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) neradīs būtiskas sekas ekonomikā, tomēr jācer, ka "Brexit" uzvara liks ES izdarīt pareizos secinājumus, aģentūrai LETA atzina eksprezidents Valdis Zatlers.
Starptautiskā kredītreitingu aģentūra "Moody's" piektdien līdz negatīvai pazemināja Lielbritānijas reitinga "Aa1" prognozi pēc tam, kad Lielbritānijas vēlētāji referendumā atbalstīja valsts aiziešanu no Eiropas Savienības (ES).
Nepieciešams sagaidīt formālu paziņojumu no Lielbritānijas par izstāšanās procedūru sākšanu. Par to šodien vienisprātis bija Eiropas lietu ministri, kas tikās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomē.
Komentējot britu referendumā pausto vēlmi izstāties no Eiropas Savienības (ES), Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess piektdien pauda cerību, ka Lielbritānijas izstāšanās pastiprinās sadarbību starp atlikušajām 27 bloka dalībvalstīm un to vienotību.
Kremlis piektdien pauda cerību, ka Lielbritānijas lēmums izstāties no Eiropas Savienības (ES) nesabojās abu valstu attiecībās, kā arī uzsvēra, ka spēcīga un paredzama ES ir Krievijas interesēs.
Pēc notikušā balsojuma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) vairāk nekā 40 000 cilvēku internetā ir parakstījuši petīciju par Londonas neatkarību, un petīcijas autors apsver iespēju rīkot mītiņu, vēsta laikraksts "London Evening Standard".
Eiropas Parlamenta (EP) prezidents Martins Šulcs piektdien pauda cerību, ka britu balsojums par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) neradīs precedentu citiem šāda veida notikumiem.
Lielbritānijas lēmums izstāties no Eiropas Savienības (ES) negatīvi ietekmēs Lielbritānijas un ES ekonomikas izaugsmi, norāda Latvijas Bankas ekonomiste Ieva Skrīvere.
Lielbritānijas centrālā banka - Anglijas Banka - piektdien solīja veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu monetāro un finansiālo stabilitāti pēc referendumā pieņemtā lēmuma izstāties no Eiropas Savienības (ES).