Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja paziņojusi, ka deputātiem jābalso par viņas panākto "Breksita" vienošanos, vai arī viņi riskēs ar Lielbritānijas palikšanu Eiropas Savienībā (ES).
Lielbritānijas valdība pirmdienas vakarā paziņoja, ka ir vienojusies ar Eiropas Savienību (ES) par "Breksita" vienošanās "juridiski saistošām izmaiņām" dienu pirms jauna Lielbritānijas parlamenta balsojuma par "Breksita" vienošanos.
Londonas pēdējā brīža centieniem, lai mainītu ar Eiropas Savienību (ES) panākto "Breksita" vienošanos, pagaidām rezultātu nav, pirmdien Briselē paziņoja Lielbritānijas valdības pārstāvis sakariem ar presi.
Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) amatpersonas sestdien turpina sarunas, cenšoties pēdējā brīdī rast izeju no strupceļa, kādā nonācis "Breksits", kamēr līdz paredzētajai Apvienotās Karalistes aiziešanai no ES atlikušas vairs tikai nepilnas trīs nedēļas.
Ievērojot tuvojošos Lielbritānijas izstāšanās datumu no Eiropas Savienības 2019. gada 29. martā un patlaban pieejamo informāciju par iespējamajiem variantiem pasta sūtījumu piegādē un saņemšanā no šīs valsts, kā reāli tiek izskatīti divi potenciālie scenāriji: bez vienošanās starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību (ES) un ar attiecīgu vienošanos. Bez vienošanās sūtījumu apmaiņai ar Lielbritāniju tiks piemēroti tie paši nosacījumi, kādi ir spēkā ar jebkuru citu valsti ārpus ES, savukārt vienojoties būtu jāfiksē virkne nosacījumu pasta sūtījumu apmaiņā starp ES un Lielbritāniju. Taču patlaban nav skaidrības ne par vienu no minētajiem variantiem.
Varbūtība, ka Apvienotā Karaliste 29. martā tomēr neizstāsies no Eiropas Savienības, ievērojami pieaugusi pēc tam, kad premjere Terēza Meja apsolījusi parlamentam iespēju balsot par dažādiem variantiem, tajā skaitā noraidīt izstāšanos bez vienošanās un uz laiku atlikt Brexit.
Lielbritānijas likumdevēji trešdien atbalstījuši premjerministres Terēzas Mejas nule kā pārskatīto plānu par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), ar kuru lielākas kļuvušas iespējas, ka "Breksits" varētu tikt atlikts.
Eiropas Savienība (ES) ir gatava Lielbritānijai, kurai atbilstoši pašreizējam plānam bloks būtu jāpamet 29. martā, atvēlēt vēl zināmu laiku "Breksita" īstenošanai arī pēc šī termiņa, tomēr tas būtu saistāms ar zināmiem nosacījumiem.
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja otrdien paziņojusi, ka gadījumā, ja parlaments atkal noraidīs viņas panākto vienošanos par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), viņa dos likumdevējiem iespēju balsot par bezvienošanās "Breksitu" vai par "Breksita" atlikšanu.
Opozīcijā esošie leiboristi pirmdien paziņojuši, ka partijas līderis Džeremijs Korbins aicinās atbalstīt atkārtotu referendumu par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).
Londona un Brisele, cenšoties rast izeju no "Breksita" strupceļa, panākušas "labu progresu", pēc Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Koloda Junkera un Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas tikšanās pirmdien paziņojusi Junkera pārstāve.
Eiropas Savienības (ES) augstākās amatpersonas nopietni apsver "Breksita" atlikšanu līdz 2021. gadam, Briseles pacietībai, kā pašreizējā strupceļa situāciju risina britu vadība, arvien sarūkot, atsaucoties uz avotiem Eiropas diplomātu aprindās, ziņo britu laikraksts "The Guardian".
Lielbritānija ir neparasta zeme ar neparastiem paradumiem – stūre mašīnai labajā pusē, bankas joprojām ņem pretī ar roku rakstītus maksājumu čekus, bagātnieki savus īpašumus slēpj trastos, iedzīvotāju reģistrs neeksistē, bet parlamenta zālē deputātiem pat papīra lapu nav kur uzlikt, nemaz nerunājot par datoru. Tikpat neparasta un visiem nesaprotama ir britu gatavošanās aiziešanai no Eiropas Savienības.
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja cildināja progresu, kas panākts trešdien sarunās ar Eiropas Savienību (ES) centienos rast izeju no "Breksita" strupceļa.
Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons šodien ar Latvijā dzīvojošajiem britiem pārrunās "Brexit", liecina Lielbritānijas vēstniecības Latvijā publicētā informācija.
Lielbritānijas ekonomika pašlaik nav gatava tam, ka nākamajā mēnesī valsts varētu pamest Eiropas Savienību (ES) bez vienošanās, ceturtdien brīdināja Lielbritānijas centrālās bankas - Anglijas Bankas - vadītājs Marks Kērnijs.
Saeima ceturtdien, 7.februārī, pieņēma deklarāciju par Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes pilsoņu tiesībām Latvijā pēc Brexit jeb Apvienotās Karalistes gaidāmās izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).