ES gatava Lielbritānijai atvēlēt vēl zināmu laiku "Breksita" īstenošanai

© Scanpix

Eiropas Savienība (ES) ir gatava Lielbritānijai, kurai atbilstoši pašreizējam plānam bloks būtu jāpamet 29. martā, atvēlēt vēl zināmu laiku "Breksita" īstenošanai arī pēc šī termiņa, tomēr tas būtu saistāms ar zināmiem nosacījumiem.

"Ja britiem ir vajadzīgs vairāk laika, mēs lūgumu par termiņa pagarināšanu izvērtēsim - ja tas būs attaisnoti ar jaunām izvēlēm britu pusē," ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli kopīgā preses konferencē Parīzē sacīja Francijas prezidents Emanuels Makrons.

Tomēr viņš no jauna uzsvēra, ka "vienošanās par izstāšanos nav pārskatāma".

"Ja Lielbritānijai vajadzīgs vairāk laika, mēs pavisam noteikti neatteiksim," piebilda Merkele, nosacījumus neminot.

Arī Spānijas premjerministrs Pedro Sančess izteicās par šo tematu: "Kaut arī Spānija neiebilst pret iespējama pagarinājuma atvēlēšanu, tam ir jābūt garantētai atrisinājuma perspektīvai".

"Neskaidrības paildzināšana, atliekot beigu termiņus, nav saprātīga alternatīva, nedz tā ir vēlama."

ES vecākais sarunvedējs Mišels Barnjē norādīja, ka Londonai ir skaidri jāapliecina, kāpēc tai ir vajadzīgs pagarinājums.

"Ja būs aicinājums pagarināt" termiņu, tam būs nepieciešams vienbalsīgs visu ES dalībvalstu akcepts, Barnjē sacīja radio "France Info".

"Un jautājums, ko tās uzreiz prasīs, ir - kāpēc," viņš norādīja. "Tas arī noteiks to, cik ilgs jebkurš pagarinājums var būt."

Politika

“Neaizrijies! Neapvemies!” – šie spožie vārdi, kurus premjere Evika Siliņa Saeimas zālē veltīja deputātam Edvardam Smiltēnam, viņai vilksies pakaļ kā dubļains striķa gabals. Bet varēja notikt arī citādi, ja vien iedomātās debesīs dzīvojošā premjere būtu vismaz nojautusi, ka pēc tādas neglītas izgāšanās vajag atvainoties. Tas būtu pašsaprotami. Aptaujāju, ko par to domā valsts augstās amatpersonas un politologs.

Svarīgākais