Bads

11.jun
Eiropas Savienība (ES) sniegs humāno palīdzību Afganistānai, lai palīdzētu novērst badu, ņemot vērā humānās situācijas pasliktināšanos šajā valstī.
9.jun
Starptautiskā bērnu tiesību aizstāvības organizācija UNICEF brīdina, ka vairāk nekā katrs ceturtais bērns, kas jaunāks par pieciem gadiem, dzīvo "smagā pārtikas nabadzībā”, kas vairāk nekā 180 miljoniem bērnu var negatīvi ietekmēt viņu izaugsmi un attīstību.
12.sep 2023
Pasaules Pārtikas programma (WFP) otrdien brīdinājusi, ka finansējuma samazināšanās dēļ badu var nākties ciest vēl 24 miljoniem cilvēku.
4.mar 2023
Šobrīd ir pagājis apmēram gads, kopš pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā pasaules preču biržas bažās par izejvielu trūkumu bija nonākušas panikas visaugstākajā punktā. Situācija nu ir nosacīti iegājusi “jaunajā normalitātē” ar mēreni augstākam cenām nekā pirms kara, tomēr to nemitīgi apēno neskaidrība par nākotni.
25.mai 2022
Bada sajūta spēj dramatiski ietekmēt mūsu garastāvokli un vispārējo pašsajūtu. Bet, kas vēl notiek ar mūsu ķermeni, kad esam izsalkuši?
7.mai 2022
21. gadsimta 22. gadā Krievija ir sākusi karu Eiropas sirdī un maizes klētī Ukrainā, slepkavo, izvaro un posta. Pat pie visoptimistiskākajiem scenārijiem, ja karš pārskatāmi tuvā nākotnē beigsies un Putina šantāža ar kodolieročiem nekļūst par īstenību, ļaunums Ukrainas ekonomikai jau ir nodarīts milzīgs.
12.jan 2022
Trīs mazi bērni vairākas dienas atstāti vieni kopā ar tēvu, kurš nespēj viņus pienācīgi aprūpēt. Nojaušot ko nelāgu, kaimiņi ziņoja policijai un uz Bolderāju brauca teju visi operatīvie dienesti. Diemžēl aizdomas apstiprinājās. Jau četras dienas bērni bija spiesti paši domāt, ko ēst un kā izdzīvot, stāsta TV3 raidījums “Degpunktā”.
22.apr 2020
Jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ pasaulē to cilvēku skaits, kas cieš akūtu badu, var teju divkāršoties, otrdien paziņojusi ANO Pasaules Pārtikas programma.
20.sep 2019
Ziemeļkorejas labības raža šogad varētu būt sliktākā pēdējo piecu gadu laikā, tādēļ no nopietna pārtikas trūkuma varētu ciest 40% valsts iedzīvotāju, paziņojusi Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO).
15.jūl 2019
Pagājušā gadā nopietnā pārtikas trūkumā, tostarp badā, dzīvojošu cilvēku skaits pasaulē pārsniedzis 821 miljonu, pirmdien paziņojušas Apvienotās Nācijas, norādot, ka pieaugums konstatēts jau trešo gadu pēc kārtas.
7.okt 2018
Sociālajā tīklā Twitter publicētas kādas japāņu meitenes fotogrāfijas, kurās redzams, ka meitene ir ļoti kalsna. Kā atklājies, līdz tādam stāvoklim meiteni noveduši pašas vecvecāki, raksta ārvalstu mediji.
6.apr 2018
Latvijā kopš iekļaušanās Eiropas Savienībā (ES) ir uzlabota pārtikas drošība un uztura noteikumi, un Latvijā patlaban pastāv minimāls bada risks, ko nākotnē plānots izskaust vispār, teikts Pārresoru koordinācijas centra sagatavotajā "Latvijas ziņojumā Apvienoto Nāciju Organizācijai par ilgtspējīgas attīstības mērķu ieviešanu".
22.mar 2018
Pērn visā pasaulē krasi pieaudzis nopietnā pārtikas trūkumā, tostarp badā, dzīvojošu cilvēku skaits, ceturtdien paziņojusi ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO).
1.mar 2018
Kāds laulātais pāris no Pensilvānijas atzinies cietsirdīgā izturēšanās pret saviem bērniem pēc tam, kad policija atklāja, ka pāra audžu bērni plēsa nost krāsu no guļamistabas sienām un ēda to, lai nenomirtu no bada, raksta "People".
10.nov 2017
Rīgā divi zēni pieķerti apzogam automašīnas, kas atradušās norobežotā stāvlaukumā, vēsta raidījums "Degpunktā".
9.nov 2017
Kuldīgas novada Gudenieku pastniece centusies nogādāt pensiju kādam aptuveni 30 gadus vecam vīrietim. Teju 15 minūtes viņa klauvējusies pie durvīm, taču neviens tās nevēra vaļā. Tikai pēc tam, kad ar citu palīdzību atvērtas mājas durvis, vietā pavēries šokējošs skats.
11.mar 2017
Pasaule saskaras ar lielāko humāno krīzi kopš 1945.gada, jo vairāk nekā 20 miljoniem cilvēku četrās valstīs draud bads, piektdien paziņoja ANO ģenerālsekretāra vietnieks humānās palīdzības lietās Stīvens O’Braiens.
5.mar 2017
Divu dienu laikā ilgstoša sausuma piemeklētajos Somālijas dienvidos bada nāvē nomiruši 110 cilvēki, pavēstīja premjerministrs Hasans Ali Haire.
22.nov 2016
2016.gada 26.novembrī plkst.14.00 Latvijas Okupācijas muzejā, Raiņa bulv. 7, Rīgā, atklās izstādi "1932.-1933. gada Ukrainas Golodomors - genocīds pret ukraiņu tautu". Izstāde veltīta Golodomora upuru atcerei.
7.okt 2013
ASV, Pensilvānijā policija arestējusi trīs cietuma apsargus, kuri vairāku mēnešu garumā spīdzinājuši, kā arī necienīgi izturējušies pret ieslodzītajiem apmaiņā pret ēdienu, raksta Fox News.