Vakar uz Latvijas ceļiem par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu autovadītājiem noformēti 278 administratīvā pārkāpuma protokoli, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.
Aizmāršīgie un pārgalvīgie autobraucēji var uzelpot un šoreiz droši apgalvot, ka Saeimas deputāti atcerējušies vēlētāju intereses. Spriežot par sodiem, kas piemērojami autovadītājiem par atļautā ātruma pārsniegšanu, deputāti atteikuši Iekšlietu ministrijai, kas vēlējās ieviest bargākus sodus.
Reģionālās pašvaldības policijas (RPP) darbinieki Inčukalna novadā aizturējuši kādu iereibušu autovadītāju, kurš nenovaldīja savu spēkratu izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, bet pēc tam metās bēgt.
Valsts sekretāru sanāksmē (VSS) izsludināts Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts, kas paredz transportlīdzekļu vadītājiem noteikt stingrāku pirmstermiņa veselības pārbaužu kārtību.
Lai uzlabotu satiksmes drošību un pilnveidotu pārkāpumu uzskaites punktu sistēmu, īpaši saistībā ar agresīviem braucējiem, kā arī, lai vienkāršotu punktu reģistrēšanas un dzēšanas kārtību, otrdien, 14.janvārī Ministru kabinets apstiprināja pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumu grozījumus.
Pagājušajā diennaktī reibumā pie stūres aizturēti 35 transportlīdzekļu vadītāji, 162 sodīti par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, informē Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā inspektore Sintija Virse.
Absolūtais vairākums (79%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka ir jāpaaugstina sodi par transportlīdzekļu vadīšanu reibumā (55% - noteikti jā; 24% - drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk sodu palielināšanu atbalsta sievietes, cittautieši un citā (ne latviešu) valodā galvenokārt ģimenē runājošie. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, oktobrī veiktais pētījums.
11.jūlijā izsludināti grozījumi Ministru Kabineta noteikumos, kas paredz jaunu agresīvo autovadītāju ietekmēšanas līdzekli - braukšanas uzvedības korekcijas grupu nodarbības, kuras vadīs sertificēts psihologs. 40% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka braukšanas uzvedības korekcijas grupu nodarbības sertificēta psihologa vadībā mazinās agresīvo autovadītāju skaitu (13% - noteikti jā; 27% - drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, jūlijā veiktais pētījums.
Kā liecina Latvijā apdrošināšanas sabiedrības BALTA dati, tad nedēļas pirmā diena satiksmē ir visbīstamākā, jo tieši pirmdienās nelaimes gadījumi ar auto notikuši visbiežāk. Savukārt Valsts policijas statistika rāda, ka ceļu satiksmes negadījumi ar cietušajiem visvairāk notiek piektdienās.
Augstākajā tiesā (AT) nonākusi krimināllieta par gadījumu, kad divi vīrieši kādam autovadītājam piedāvājuši pirkt televizoru, bet pēc tam sākuši viņu žņaugt un sadūruši, lai nolaupītu zeltlietas.
Autovadītāji vīrieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem atļauto braukšanas ātrumu pārsniedz teju septiņas reizes biežāk nekā autovadītājas no šīs pašas vecuma grupas, liecina Valsts policijas (VP) apkopotie dati.