Parasti, kā notiek? Veikalā nopērk kaut kādu kūdriņu, ieliek augus un brīnās, kāpēc kūdra neder un kāpēc augi neaug. Tas ir tāpēc, ka kūdra ir tukša substance, kurai ir zināms skābuma līmenis, bet parasti kūdra ilgtermiņā kā zeme neder.
Saskatoties bildes ar balto hortenziju stādījumiem, parasti iesācēji izvēlas kokveida (ne koku) hortenziju Anabella un tad saskaras ar daudzām šīs šķirnes kopšanas problēmām. Lūk, manuprāt lieliska baltā alternatīva, ko kopt noteikti būs daudz vieglāk.
Augi sāk dīvaini izskatīties? Jā, ilgi stāvošs ūdens neļauj piekļūt saknēm skābeklim, sākas augsnes mikroorganismu bojāeja, iet bojā labās augsnes sēnes un ir iespējama dažādu patogēno sēņu vairošanās un dažādas puves.
Tev jāzina, kāpēc vajadzīgs bambuss pie stumbra, kā to nostiprināt, cik garu un kam jāseko. Hortenziju koks ir ne tikai jāiestāda, bet arī pareizi jānostiprina, lai tas vējā nenolūztu.
Vai zināji, ka daudzas priežu šķirnes, ko dēvējam par dzeltenajām, vasarā ir pieticīgi zaļas, esot par brīnišķīgu fonu košajiem ziediem, bet laikā, kad sākt trūkt saules, pirmajās salnās sāk mainīt toni uz dažāda toņa dzelteno atkarībā no šķirnes un līdz pat vēlam pavasarim priecē ar košu saules toni mūsu dārzos.