Latvijā ir augstākais alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju Eiropas Savienībā, atsaucoties uz statistikas datiem un pētījumiem, pavēstīja Veselības ministrija (VM), kas šī iemesla dēļ piedāvā 36 pasākumu kompleksu alkohola patēriņa mazināšanai.
Aizvadītās nedēļas nogalē, 18.jūlijā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas no Liepājas, patrulēja Ventspils novadā, Ugāles pagastā, kur apturēja automašīnu "Ford Transit".
Valsts policijas dati liecina, ka vairāk nekā 60% gadījumu alkohola daudzums autovadītāja asinīs pārsniedz 1,5 promiles, kas rada būtisku ietekmi uz šofera reakcijas ātrumu un autovadīšanas spējām, krietni palielinot negadījuma izraisīšanas risku.
Kādiem vecākiem ne pirmo reizi grādīgie dzērieni izrādījušies svarīgāki par bērniem un kārtējo reizi šī ģimene sastapusies ar policistiem, vēsta “Degpunktā”.
Veselības ministrijas ierēdņus acīmredzami māc garlaicība – kad nav ko tā īsti darīt, viņi izdomā kaut kādus ierobežojumus, aizliegumus, kurus definē kā rūpi par sabiedrības veselību. Diemžēl dažbrīd šajos dīvainajos aizliegumos trūkst elementāras loģikas.
"Tā nu tas tiešām ir, ka dažas dienas pirms Jāņiem un arī tūliņ pēc saulgriežiem, aptiekās tiek meklēti līdzekļi toksikozei, ko izraisa pārmēru liels alkohola patēriņš. Mediķi, atgādinām, ka labāk par medikamenta iegādi ir pārzināt riskus un ievērot mērenību," saka farmaceits Vadims Brižaņs.
Lai arī epidemioloģiskā situācija Latvijā pakāpeniski uzlabojas, tomēr jaunākie BENU Aptiekas Stresa termometra dati atklāj, ka kopumā 19% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju kopš pandēmijas sākuma alkoholu ir sākuši lietot biežāk (7% – izteikti biežāk, 12% – nedaudz biežāk), 38% izmaiņas alkohola lietošanas paradumos nav novērojuši, 16% alkoholu kopš pērnā gada marta kopumā lieto mazāk nekā pirms tam, 25% alkoholu nelieto vispār, bet 2% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.
Krievijā, pilsētā Zima, kas atrodas Irkutskas apgabalā, kāds autovadītājs, kuru apstādināja policija, atteicās veikt medicīnisko pārbaudi un pēc tam mēģināja apēst pret viņu sastādīto policijas protokolu, ziņo 360tv.
Degvīns kopš 2020. gada janvāra ir sadārdzinājies par 0,80 eiro par litra pudeli, brendijs par 1,12 eiro litrā, melnais balzams - par 0,95 eiro litrā, alus ar 5 centiem litrā. Savukārt viskijs par aplicis par 10 centiem litrā lētāks, vīns – par 19 centiem litrā lētāks, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija par patēriņa cenām.
Pat, ja stingri tiek ievēroti ārstu ieteikumi par mērenību alkohola lietošanā, tas joprojām var radīt toksisku iedarbību uz orgāniem, raksta "Medicina 2.0".
Policija saņēmusi izsaukumu uz kādu daudzdzīvokļu namu Pārdaugavā, Rīgā, pēc kurā notikušā konflikta policisti krīzes centrā nogādājuši divus bērnus, vēsta “Degpunktā”.
Pārdaugavā piedzīvots iespaidīgais negadījums ar auto nomas transportlīdzekli, kuru vadīja nepilgadīgais ar savu draugu, kurš, būdams alkohola reibumā, netika galā ar spēkrata vadību un lielā ātrumā ietriecās privātmājas žogā un vārtos, vēsta “Degpunktā”.
Kāds Lielbritānijas iedzīvotājs, kurš apmēram 50 gadus lielās devās lietoja alkoholu, spēja atbrīvoties no sliktā ieraduma, pateicoties sociālajiem tīkliem, ziņo Metro.
Ceturtdien kratīšanās Dagdas novadā likumsargi atraduši ievērojamu apjomu nelegālā alkohola un degvielas, informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kontroles pasākumus Ventspils ostā, novērsušas 2880 litru degvīna nelegālu pārvietošanu, informēja VID pārstāvji.
Ēdināšanas un bāru nozares uzņēmēji ir neizpratnē par ieceri aizliegt tirgot alkoholu, darbu klātienē atsākot āra terasēm, atzina aptaujātie nozaru pārstāvji.
Aprīļa vidū jauniešu kompānija ar bērniem atpūtās Krievijā, Belgorodā, vietējās upes krastā. Pieaugušie, būdami alkohola reibumā, nolēma izpeldēties. Ūdenī metās arī divus gadus vecs bērns, ziņo "Belgorodtv.ru".