18.jan 2016
Šodien, 18. janvārī, klubā „Melnā piektdiena” viesosies kanādiešu „nāvinieciņu” četrinieks „Kataklysm”, bet šīs 1991. gadā izveidotās komandas jaunāko ripuli – pēc skaita jau divpadsmito – varēja novērtēt jau krietni iepriekš. Savulaik „Kataklysm” bija izpelnījusies kā vienas no pasaulē ātrākajām (jāatzīst, ka vienlaicīgi arī haotiskākajām) grupām statusu, un paši mūziķi savu izpildīto stilu dēvēja par „hyperblast”, taču šajā gadsimtā šī brigāde nostabilizējusies „death metal” lauciņā. No sākotnējā sastāva ierindā gan palicis tikai grupas dibinātājs, basģitārists Mauricio Iakono, kurš pēc 1998. gada uzņēmās arī vokālista funkcijas, kā arī ģitārists Žans-Fransuā Dagenē, bet, kā mēdz teikt, tas jau ātrumu nemazina, un šoreiz tā var teikt burtiskā nozīmē – „Kataklysm” joprojām spēlē megaātri.