\\Autori

PZPortāls ZiniCenu.lv

1.apr
Stājoties spēkā prasībām par biodegvielas īpatsvara palielinājumu dīzeļdegvielā, eksperti brīdināja par tās sadārdzināšanos par 10 līdz 12 centiem litrā.
 
3.feb
Tehnisko pakalpojumu cenas aizvadītajā gadā pieauga un to atšķirības reģionos fiksētas gana krasas. Vairākus gadus pēc kārtas tieši Pierīgā populārāko pakalpojumu cenas bijušas visaugstākās, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Ekonomikas nodaļas speciālistu veiktais cenu apkopojums.
 
16.jan
Augošā pieprasījuma un citu faktoru izraisītais elektroenerģijas cenu kāpums varētu saglabāties vēl trīs gadus, liecina Starptautiskās Enerģētikas aģentūras (IEA) ziņojums, vēsta lsm.lv.
 
9.jan
Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas pārstāvis Pēteris Liniņš TV24 raidījumā "Uz līnijas" atklāj, kādiem pārtikas produktiem varētu kāpt cenas.
 
7.jan
Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas pārstāvis Pēteris Liniņš TV24 raidījumā "Uz līnijas" komentē, kādēļ Latvijas pārtikas produkti Lietuvā mēdz būt lētāki.
 
28.dec 2021
Latvijā gada vidējā inflācija nākamajā gadā varētu sasniegt apmēram 6%, aģentūrai LETA prognozēja banku analītiķi, pieļaujot, ka 2022.gada sākumā inflācija Latvijā varētu pietuvoties arī 10%, bet pēc tam gada inflācijas temps sāks mazināties.
 
26.dec 2021
21. decembrī stājas spēkā grozījum MK noteikumos “Kārtība, kādā norādāmas preču un pakalpojumu cenas”, kas nosaka kādai ir jābūt preču cenu korektai norādīšanai speciālo piedāvājumu - atlaižu reklāmu, samazinātas cenas kampaņu, izpārdošanu u.tml. cenu pazemināšanas - gadījumos.
 
9.dec 2021
Šodien Ziepniekkalnā durvis vēra "Lidl" veikals. Rinda pie tā bija izveidojusies jau pirms pulksten 7.
 
7.dec 2021
Elektroenerģijas cenu kāpums satrauc visus. Mikroblogošanas vietnes "Twitter" lietotāji dalās ar sajūtam, saņemot jauno elektrības rēķinu.
 
7.dec 2021
Elektrības vidējā cena biržā trešdien būs nedaudz zemāka nekā otrdien, proti, trešdien tā būs 439,69 eiro/Mwh. Šodien vidējā cena ir 469,03 eiro/Mwh.
 
6.dec 2021
Latvijā elektrības cena birža otrdienas rītā pārsniegs 1000 eiro/MWh. Tik dārga elektrība Latvijā vēl nebūs bijusi. Dienas vidējā cena biržā rīt tuvosies 470 eiro/Mwh.
 
6.dec 2021
Novembrī vidējā elektroenerģijas cena Latvijas tirdzniecības apgabalā sasniegusi jaunu vēsturisko maksimumu - 125,39 eiro par megavatstundu (MWh), liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.
 
6.dec 2021
Šodien Latvijā ir rekorddārga elektrība – dienas vidējā cena biržā pārsniedz 290 eiro/Mwh. No pulksten 16 līdz 17 Latvijā elektrības cenā biržā būs 626,06 eiro/Mwh!
 
29.nov 2021
Šodien Latvijā ir rekorddārga elektrība – dienas vidējā cena pārsniedz 263 eiro/Mwh. No pulksten 17 līdz 18 Latvijā elektrības cenā biržā būs 422 eiro/Mwh, no pulksten 18 līdz 19 - 410 eiro/Mwh.
 
21.nov 2021
iestājoties gada vēsākajai un vienlaikus arī mājīgākajai sezonai, Latvijā vadošais piena pārstrādes un saldējuma ražošanas uzņēmums “Food Union” ir radījis trīs inovatīvus “Ekselences” saldējumus.
 
8.nov 2021
Pagājušā nedēļā Latvijā un Lietuvā elektroenerģijas cena kritās par 35% un bija 66,97 eiro par megavatstundu (MWh), informē AS "Latvenergo".
 
31.okt 2021
Cik daudz vietēji ražotu pārtikas produktu tiek izmantoti izglītības, sociālās aprūpes un veselības aprūpes iestādēs ēdināšanas nodrošināšanai? Veiktajā vairāku Vidzemes pašvaldību un iestāžu aptaujā Vidzemes plānošanas reģions secina - vietējie piena un gaļas produkti maltītēs tiek izmantoti biežāk nekā dārzeņi un augļi. ReTV pēta, kāpēc tā.
 
29.okt 2021
Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" atklāj, ka kopš digitālās platformas "airBaltic SKY Service" ieviešanas populārākās tajā iegādātās preces bijušas svaigi pagatavota kafija un auduma sejas maskas.
 
26.okt 2021
Litrs dīzeļdegvielas maksā gandrīz pusotru eiro. Lai gan vasarā tika prognozēts augsto degvielas cenu kritums, tās turpināja augt. Pieaugot ne vien degvielas, bet arī elektroenerģija un apkures rēķiniem, banku ekonomisti iesaka gatavoties finansiāli bargai ziemai. Latgalē iedzīvotāji sāk domāt, kur varētu taupīt, vēsta ReTV.
 
23.okt 2021
Oktobris, arī novembra sākums, valstīs, kurās iegūst pasaulē dārgāko garšvielu - safrānu - ir tā vākšanas laiks. Šoruden arī Latvijā, Priekuļos, Vides risinājuma institūta izmēģinājumu laukā ir izaudzēti pirmie safrāna krokusi un iegūta, lai arī vēl pavisam maza, tomēr pirmā safrāna raža, vēsta Latvijas radio.
 
21.okt 2021
"Lokdauna" noteikto ierobežojumu dēļ, kas liedz tirdzniecības vietām strādāt ilgāk par pulksten 19, daļa veikalu jau no šodienas pārgājušas uz jaunu darbu laiku, veikala durvis pircējiem verot agrāk nekā iepriekš.
 
15.okt 2021
Tā kā Veselības ministrija plāno sabiedriskajā transportā pasažieriem likt valkāt FFP2 respiratorus pašreizējo sejas masku vietā, portāls "Zini Cenu" izpētīja, cik šie respiratori šobrīd maksā un kur tos var iegādāties.