Francijas prezidents Emanuels Makrons pēc tikšanās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu Vašingtonā sacīja, ka uzskata - tuvāko nedēļu laikā starp Krieviju un Ukrainu var panākt pamieru. Pēc pamiera ir jāseko sarunām par ilgtermiņa mieru. Eiropa, pēc Makrona domām, ir gatava sniegt Ukrainai drošības garantijas, tostarp nosūtot uz turieni miera uzturēšanas kontingentu, raksta BBC.
Lielākā daļa pārtikas apgādes no ārvalstīm šobrīd notiek ar autotransportu cauri Polijai, proti, caur tā saukto Suvalku koridoru. Ja rodas drošības riski, tad šis ir šaurais pudeles kakls, kura dēļ apgāde var tikt apdraudēta, intervijā Neatkarīgajai uzsver zemkopības ministrs Armands Krauze
Saldēti pārtikas produkti ieņem īpašu vietu ēdiena gatavošanā - tos ir ērti uzglabāt, ērti lietot un tiem ir ilgs derīguma termiņš. Izdevums “Real Simple” skaidro, kuri no saldētajiem pārtikas produktiem ir īpaši laba izvēle.
Šī divu sastāvdaļu banānu pankūku recepte ir ātra, tajā ir maz kaloriju, nav cukura un lipekļa, bet ir augsts proteīna saturu. Saskaņā ar “Express”, šī recepte ir ideāli piemērota tiem, kas vēlas pazemināt holesterīna līmeni, uzturēt veselīgu cukura līmeni asinīs vai atbrīvoties no liekajiem kilogramiem.
No 2025.gada Latvijas mazajiem uzņēmumiem un saimnieciskās darbības veicējiem, kuri pārdod preces vai sniedz pakalpojumus ne tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, ir iespēja pieteikties un izmantot īpašo PVN atbrīvojuma režīmu (MVU režīms), norāda Valsts ieņēmumu dienests (VID).
Starptautiska zinātnieku komanda, izmantojot Ķīnas “Zhurong” Marsa izpētes robota datus, lai identificētu slēptos iežu slāņus zem planētas virsmas, kas pārliecinoši liecina par sena ziemeļu okeāna klātbūtni, vēsta “Science Daily”.
Skaitļi, kas iesaistīti Francijas lielākajā tiesas prāvā par vardarbību pret bērniem, ir satriecoši - 299 iespējamie upuri, kas seksuāli izmantoti 10 slimnīcās un klīnikās 25 gadu laikā, turklāt visus noziegumus ir veicis viens ārsts, norāda prokurori, raksta “CNN”.
Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) ir uzdevusi Latvijas Olimpiskajai vienībai, kurai ir darba attiecības ar abām konfliktā iesaistītajām personām, un Latvijas Biatlona federācijai, kas pārstāv sporta veidu, nekavējoties uzsākt vispusīgu faktu pārbaudi saņemot paskaidrojumus no abām pusēm un visiem, kas bija klātesoši 20. februāra notikumos.
Mūziķis un mūzikas producents Markus Riva (Miķelis Ļaksa) ne vienmēr ir bijis pašpārliecināts, fanu mīlēts un līdz ausīm iekšā tajā, ko mīl visvairāk, – mūzikā. Pusaudža gados viņš ne tuvu nav juties pieņemts un saprasts. Viesojoties vlogā “Emocijām dzimumu atšķirības nav. Par vīriešiem ar Armandu Simsonu”, viņš stāsta – tieši skolā piedzīvotais bulings ir ļāvis kļūt par tādu personību, kāds viņš ir šodien, un spēt labi justies prožektoru gaismā, jo skatuves karjera var būt nežēlīga.
Umami garša ir viena no noslēpumainākajām garšām, kuru ir diezgan grūti precīzi aprakstīt. Lai gan mēs saprotam, kas ir sāļš, salds, skābs vai rūgts, umami ir daudzpusīgāks. Par to, kas ir umami, skaidro “unian.net”.
Janvāra pēdējā dienā policija aizturēja Lato Lapsu, inkriminējot viņam krimināllietas pavairošanas un to satura izplatīšanas aizlieguma pārkāpšanu, nelikumīgām darbībām ar fiziskās personas datiem, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu, kā arī par neslavas celšanu.
Katru gadu ar gripu saslimst tūkstošiem cilvēku, bet kāpēc lielākā daļa cilvēku slimo tieši rudenī, ziemā vai pavasarī un kā pasargāt sevi no slimībām? Atbild aptieku tīkla “Apotheka” farmaceite Katrija Valnere, raksta “postimees.ee”.
“Baltic Express” ceļu uzsāk no Čehijas galvaspilsētas. Tikai mirkli vēlāk vilciens dodas cauri Čehijas laukiem, skrienot uz ziemeļiem. Tas ir astoņu stundu ceļojums caur dažām Čehijas un Polijas rosīgākajām pilsētām, kas ļauj pasažieriem iekāpt un izkāpt, kur vien viņi vēlas. Ar stāstu dalās CNN.
Jaundzimušajam tikusi diagnosticēta ārkārtīgi reta parādība, kuras dēļ bija nepieciešama operācija tikai trīs dienu vecumā - bērniņa vēderā atrasts dvīnis, raksta TSN.
Nesen veikta aptauja atklāja, ka gandrīz puse aptaujāto nezina par jaunām veselības vadlīnijām, kurās teikts, ka risks, lietojot nelielu aspirīna devu katru dienu, pārsniedz ieguvumus, raksta “Science Alert”.
Jaundzimis bērns miris pēc tam, kad amerikāņu tūriste tikai mirkli pēc dzemdībām izmeta zīdaini pa viesnīcas logu, ziņo vietējā policija, raksta “dailymail.co.uk”.
Sabiedrībā aizvien populārāks kļūst kapsētu tūrisms, tādēļ tā veicināšanai šogad Mājokļu un vides departamentam no pašvaldības budžeta piešķirti 70 000 eiro, vēsta Rīgas dome.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sacījis, ka cer, ka karš beigsies 2025. gadā, jo situācija ir sarežģīta - šādi vārdi izskanēja preses konferencē, kurā piedalījās valstu vadītāji, kas ieradās Kijivā uz samitu "Atbalsti Ukrainu", raksta “unian.net”.