Aptaujā TV3 raidījums “900 sekundes” skaidroja, kāda ir autovadītāju, gājēju un citu satiksmes dalībnieku pieredze.
Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 65 gadiem tika jautāts, cik droši viņi jūtas, piedaloties ceļu satiksmē Latvijā dažādās lomās. Rezultāti atklāj, ka vairākums (70%) iedzīvotāju ir norādījuši, ka jūtas droši, piedaloties ceļu satiksmē kā gājēji (9% - pavisam droši; 61% - drīzāk droši).
Savukārt 28% iedzīvotāju ir norādījuši, ka, piedaloties ceļu satiksmē kā gājēji, nejūtas droši (22% - drīzāk nedroši; 6% - pavisam nedroši). 2% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi vai nepiedalās ceļu satiksmē kā gājēji.
Divas trešdaļas (68%) iedzīvotāju ir norādījuši, ka jūtas droši, piedaloties ceļu satiksmē Latvijā kā sabiedriskā transporta lietotāji (15% - pavisam droši; 53% - drīzāk droši). Savukārt 17% iedzīvotāju kā sabiedriskā transporta lietotāji nejūtas droši ceļu satiksmē Latvijā (14% - drīzāk nedroši; 3% - pavisam nedroši). 15% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi vai nepiedalās ceļu satiksmē kā sabiedriskā transporta lietotāji.
Vairāk nekā puse (56%) iedzīvotāju ir norādījuši, ka jūtas droši, piedaloties ceļu satiksmē Latvijā kā autovadītāji (7% - pavisam droši; 49% - drīzāk droši). Savukārt ceturtā daļa (25%) iedzīvotāju ir norādījuši, ka nejūtas droši, piedaloties ceļu satiksmē Latvijā kā autovadītāji (20% - drīzāk nedroši; 5% - pavisam nedroši). Teju piektā daļa (19%) iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi vai nepiedalās ceļu satiksmē kā autovadītāji.
Ceturtā daļa (27%) iedzīvotāju ir norādījuši, ka jūtas droši, piedaloties ceļu satiksmē Latvijā kā riteņbraucēji (3% - pavisam droši; 24% - drīzāk droši). Savukārt 45% iedzīvotāju ir norādījuši, ka nejūtas droši, piedaloties ceļu satiksmē kā riteņbraucēji (33% - drīzāk nedroši; 12% - pavisam nedroši). 28% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi vai nepiedalās ceļu satiksmē kā riteņbraucēji.