Nodrošinot Eiropas Savienības (ES) sankciju pret Baltkrieviju ievērošanas kontroli, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes veikto kontroles pasākumu rezultātā novērsts mēģinājums nelegāli ievest Latvijā 383,8 tonnas naftas produktu, uz kuriem attiecināmas ES sankcijas, informē VID pārstāvji.
Eiropas Komisija (EK) apstiprinājusi Covid-19 sertifikāta derīguma termiņu, mikroblogošanas vietnē "Twitter" informē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičš (JV).
Šodien valdība atbalstīja līdzšinējā Valsts probācijas dienesta (VPD) vadītāja Mihaila Papsujeviča pārcelšanu Tieslietu ministrijas (TM) valsts sekretāra amatā.
Administratīvā rajona tiesas Jelgavas tiesu nams atstājis spēkā Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) piemēroto sodu influencerei Adrianai Miglānei.
2021. gada 20. decembrī Latvijas zinātnieki divdesmit trešo reizi saņem Gada balvas enerģētikā. Enerģētikas nozarē gada izskaņā tradicionāli sumina Latvenergo un Latvijas Zinātņu akadēmijas rīkotā konkursa laureātus – ilggadējos, kā arī jaunos zinātniekus. 2021. gada A.Vītola balvu par izcilu devumu Latvijas enerģētikā saņem Dr.sc.ing. Gatis Bažbauers
Ministru kabinets otrdien par Zemkopības ministrijas (ZM) valsts sekretāru iecēla līdzšinējo Tieslietu ministrijas (TM) valsts sekretāru Raivi Kronbergu.
Valsts līdz aprīļa beigām kompensēs 50% no elektroenerģijas sistēmas pakalpojuma izmaksām elektroenerģijas galalietotājiem, paredz šodien valdībā atbalstītie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātie grozījumi likumā "Par piesārņojumu" un Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātie grozījumi Elektroenerģijas tirdzniecības un lietošanas noteikumos.
Eiropas Komisija (EK) ir piešķīrusi tirdzniecības atļauju ar nosacījumiem "Nuvaxovid" vakcīnai pret Covid-19, kuru izstrādājis uzņēmums "Novavax" un kas ir piektā Eiropas Savienībā (ES) atļautā Covid-19 vakcīna.
Starptautiski atzītā un prestižākā Latvijā iedibinātā jauno izpildītājmākslinieku konkursa “Ineses Galantes talanti” žūrija apkopojusi rezultātus un nosaukusi 2021.gada uzvarētājus. Neskatoties uz to, ka šogad radošo sacensību fināls notika tiešsaistē, konkursa organizatori un tā iedvesmotāja un mūza, operas dīva Inese Galante kārtējo reizi ar lielu prieku atklāja jaunus un spilgtus mūzikas pasaules vārdus.
Ieceļotājiem no valstīm, kuras Covid-19 omikrona paveids skāris vairāk, iespējams, tiks prasīts uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, pēc sadarbības padomes sēdes atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
Balstvakcinācija pret Covid-19 no šodienas pieejama trīs mēnešus pēc pirmreizējās vakcinēšanās, aģentūru LETA informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).
Tuvojoties gada nogalei, būtiski pieaugusi kravas autotransporta līdzekļu plūsma cauri Terehovas un Grebņevas muitas kontroles punktiem uz Latvijas-Krievijas robežas un cauri Pāternieku un Silenes muitas kontroles punktiem uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Tāpēc pārvadātājiem jārēķinās ar ilgāku laiku, kas jāpavada rindā, lai šķērsotu robežu.
Ja valdība pieņems lēmumu par Covid-19 sertifikāta derīguma termiņu, tas nozīmē, ka balstvakcināciju nāksies veikt laicīgi, lai sertifikāts nekļūtu nederīgs.
Arī acīmredzamas pārslodzes apstākļos ģimenes ārstiem valsts budžetā tā arī nav atrasta nauda papildu palīgu algošanai. Turklāt uz citu piešķīrumu fona summa nav liela – 2,5 miljoni eiro. Tagad gan Veselības ministrija sola pagaidu risinājumu uz pus gadu. Taču arī par to līdz galam skaidrības nav, jo priekšlikuma politiskā apspriešana īsti pat nav sākusies, ziņo LTV raidījums "de facto".
Pirms nedēļās notikušajā šova "X Faktors" finālā gūtie ienākumi tiek ziedoti labdarības akcijai "Eņģeļi pār Latviju". Akcijas mērķis šogad ir palīdzēt 176 bērniem un šai palīdzībai bija nepieciešami 373 217,32 eiro. Šis mērķis tika sasniegts ar uzviju, jo līdz šim akcijā saziedotā summa ir 530 427,83 eiro, kā rezultātā palīdzību saņems vismaz 229 bērni. Būtisku artavu sniedza arī "X Faktors", kas pie šīs summas pievienoja finālā saziedoto summu 57 240 eiro apmērā.
Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības LATRAPS Padomes priekšsēdētājs Valters Bruss paziņo, ka nākamais LATRAPS vadītājs būs Roberts Strīpnieks, līdzšinējais A/S "Latvijas valsts meži" valdes priekšsēdētājs.
Pārdaugavas debesskrāpī "Z-Towers" ēkas 19. stāvā pirmo reizi pēc nodošanas ekspluatācijā pārdošanā pieejami astoņi ekskluzīvi, dažādu platību dzīvokļi. Līdz šim augstceltnē tika piedāvātas tikai dzīvokļu īres iespējas, taču nu interesenti var iegādāties dzīvokli multifunkcionālajā celtnē, tostarp arī, norēķinoties ar Bitcoin.
Vairāk nekā trešdaļa jeb 38% Latvijas iedzīvotāju kopumā atbalstītu bērnu līdz 12 gadu vecumam vakcināciju pret Covid-19, ja Latvijā būtu šāda iespēja, vēstīts TV3 raidījumā "900 sekundes".
Reaģējot uz drošības situācijas pasliktināšanos reģionā, Latvija, Lietuva un Igaunija paaugstinās savu bruņoto spēku gatavību un veiks plānošanas pasākumus, lai reaģētu uz jebkāda veida situācijas eskalāciju, informēja Latvijas Aizsardzības ministrijas (AM) Preses nodaļā.
Ar skumjām paziņojam, ka piektdienas pēcpusdienā mūžībā devies SIA "Ieroči" dibinātājs Andris Jaunbērziņš, ierakstā "Facebook" ar sēru vēsti dalījusies SIA "Ieroči".