\\Autori

Lelde Veinberga

2.okt
Jānis nupat, septembra vidū, nosvinēja savu 26.dzimšanas dienu. Jau kopš mazotnes vinš ir aktīvs, jautrs un dzīvespriecīgs. Un savu optimismu Jānis saglabā arī tagad, cīnoties ar mieloleikozi (asins vēzi), vēsta labdarības organizācija Ziedot.lv.
 
1.okt
Rudens nav iedomājams bez gājputnu došanās uz siltākām zemēm, taču ne visi sasniedz savas ziemas mājvietu. Dabas aizsardzības pārvalde skaidro, kādēļ migrācijas laikā iet bojā pat simtiem mazo putniņu.
 
26.sep
Oktobris ir Veļu mēnesis, atgādina laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs. "Ja Veļu laikā pērkons - ziemā būs maz sniega. Ja ozoliem un bērziem nokrīt visas lapas - būs viegla ziema, ja nenokrīt - būs barga ziema. Ja oktobrī vēl daudz lapseņu – būs gara ziema. Ja veļu laikā katru nakti salna, tad gaidāms vēls pavasaris," savā blogā raksta Bukšs.
 
26.sep
Par saderināšanos ar savu mīļoto paziņojusi britu princese Beatrise, kura ir prinča Endrjū vecākā meita un karalienes Elizabetes II mazmeita, vēsta "Metro."
 
25.sep
"Lai gan rīt Kurtiņam ir vārda dieniņa - teikšu godīgi kā nu ir.... svētku sajūta ir 0," ierakstu Facebook iesāk kafijas namiņa "Kurts" veidotāji Ketija un Ēriks Karlsoni, kuri nolēmuši namiņu slēgt.
 
21.jūl
Rast iedvesmu kādam kārumam vai neizmēģinātai receptei šodien ir pavisam viefli - nepieciešams vien ilgāk palikt sociālajos tīklos. "Iemaldoties" Facebook grupā "Mēs gatavojam!" atradu bērnības kāruma recepti, ko izrādās nav grūti pagatavot pašam.
 
5.jūl
Portāls "doityourself" apkopojis vairākus padomus un paņēmienus, kas palīdz veļas mazgāšanu padarīt dabai draudzīgāku!
 
8.jun
Šopavasar lutinām sevi ar rabarberu plātsmaizi. Tas ir ātri un vienkārši! Ienāca prātā ideja par rabarberu plātsmaizi ar biezpienu.
 
4.jun
Ērces jau labu laiku kā pamodušās! Tādēļ uzzini, kā no tām izvairīties kamēr vasarā atpūties savās lauku mājās.
 
2.jun
Dārzniece Maruta Kaminska dalījusies ar praktisku padomu, kā tikt vaļā no zāģlapsenēm, kuras iemetušās kalnu priedītēs. Ātri un lēti!
 
28.mai
Ja domā par gaisa kvalitātes uzlabošanu iekštelpās, padomā arī par telpaugiem! Portāls "doityourself.com" uzskaitījis 6 telpaugu sugas, kas ne tikai palīdzēs uzturēt gaisa kvalitāti, bet arī skaisti izskatīsies!
 
26.mai
Portāls "doityourself.com" piedāvā veidus, kā draudzīgā veidā, neizmantojot ķīmiju, iznīdēt nezāles, nekaitējot citiem augiem.
 
21.mai
Izrādās stikla burciņas var kļūt par istabas dekoru vai pat mīļu dāvanu, vien nedaudz pieliekot savu roku un izdomu! Ieskaties!
 
18.mai
Pienācis smaržīgo ceriņu laiks, kas priecē acis un arī mūsu degunus. Tāpat neiztikt bez kupliem ceriņu pušķiem vāzē, bet tavu neražu - tie ļoti ātri novīst. Mēģinām noskaidrot, kā ziedošus ceriņus vāzē saglabāt pēc iespējas ilgāk!
 
17.mai
Zaļš un biezs mauriņš ir tikpat svarīgs kā jebkura puķu dobe, kas priecē acis. Bet, kas var būt par iemeslu "neveslīgam" zālājam? Uzzini!
 
16.mai
Ja vien ir vēlēšanās, vietu zaļajam stūrītim dzīvoklī vai krāšņai dobei piemājas pagalmā vienmēr var atrast. Smelies idejas no citiem, kuri radījuši skaistas dobes un ienesuši mājās sev daļiņu dabas!
 
7.mai
Praktisko padomu lapa "БЕРИ И ДЕЛАЙ" dalās ar neierastiem padomiem, kā parasta plastmasas pudele un glāze var noderēt matu kopšanā.
 
20.apr
Sīpolu mizas vai pārtikas krāsvielas ir vieni no izplatītākiem variantiem, ja domā par Lieldienu olu greznošanu. Izmēģinām, vai iespējams mājas apstākļos nokrāsot Lieldienu galvenās varones, ja svētki pārsteiguši nesagatavotu vai pēdējā mirklī tomēr nolem mesties olu krāsošanas priekos!
 
31.mar
Ja zeķēs parādījušies pirmie (vai jau "otrie"...) caurumi, nevajag tās izmest! Bez kāju sildīšanas zeķes var noderēt citiem praktiskiem paņēmieniem un trikiem par kuriem nebūsi iedomājies! Ieskaties!
 
23.mar
Vieni no pavasara vēstnešiem noteikti ir strazdi. Un, kā izrādās, veiklākie jau ir atlidojuši un gatavi pavasara tīrīšanai vecajos būrīšos, kā arī lūkojas pēc jauniem. Mums atliek ķerties klāt un palīdzēt mazajiem draugiem!
 
1.mar
Dod savam malā nomestajam apģērbam otro elpu, radot "jaunu" aksesuāru vai apģērba gabalu no vecajiem šortiņiem vai jakas. Ar idejām dalās praktisko padomu Facebook lapa "БЕРИ И ДЕЛАЙ".
 
23.feb
Lavas lampas neatstāj vienaldzīgu nevienu. Bērnam tas ir kā brīnums, pieaugušajam veids, kā atslēgties no ikdienas un nomierināt prātu, vērojot peldošās "lavas bumbiņas”. Vai iespējams kaut ko tādu izveidot arī mājas apstākļos? Izmēģinām!