Sandris Vanzovičs

“Roks par neatkarību”, “Roks pret militārismu”, dziesmotā revolūcija un pat Atmoda – savulaik mūzikai sabiedriskās domas veidošanā un atbalstīšanā bija tikpat liela nozīme kā medijiem. Vai tā ir arī šajos laikos? Kā kur.
 
14. novembrī, Latvijas Televīzijas (LTV) un arī Replay.lv ēterā bija skatāms otrais koncerts rudens ciklā “Koncerts Z studijā” – šoreiz uzstājās grupa “Triānas parks”. Šis cikls tika aizsākts pirmās koronizācijas laikā pavasarī un guva itin labas publikas atsauksmes. Bet – aizsākts, atsākts vai… aizlienēts?
 
Klāt lielākais populārās mūzikas festivāls Baltijā Positivus, kas notiks jau astoto reizi. Šoreiz trīs dienas, no 18. līdz 20. jūlijam, kā jau ierasts, Salacgrīvā.
 
Pēdējās dienās mediju centrālā un viskarstāk apspriestā tēma bijusi Lato Lapsas grāmata par Aināru Šleseru – premjerministra amata kandidātu, tautā sauktu par buldozeru. Viņa tēva grēku atklāšana vai katram likusi paust savu taisnīgo sašutumu – vai nu par urķīgo un cinisko Lapsu, vai par Šlesera (iestudētajiem?) asaru plūdiem, vai situāciju kā tādu.
 
Ekonomiskās krīzes bubulis jau kļuvis tik varens, ka solās skart visas iespējamās jomas. Protams, izklaides industrija nav izņēmums. Taču – tikai solās vai arī tiešām skars?