Ivars Jakovels

Ivars Jakovels, Jelgavas pilsētas domes neatkarīgais deputāts
 
Kravu apjoms Rīgas brīvostā gada pirmajos septiņos mēnešos ir pieaudzis par 15,8%, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn. Tomēr, vai izaugsme turpināsies, patlaban visvairāk ir atkarīgs no karstgalvīgiem politiķiem – neapdomīgie izteikumi priekšvēlēšanu gaisotnē var radīt kravu kritumu, ja mūsu kaimiņi šī iemesla dēļ tranzītam izvēlēsies nevis Latvijas, bet kādas citas valsts ostas.
 
Pirms neilga laika finanšu ministrs Andris Vilks izteicās, ka Latvijā ir nepieciešams paaugstināt nodokļus, jo kopējā nodokļu bāze nav pietiekama – Latvijā nodokļu ieņēmumi attiecībā pret iekšzemes kopproduktu drīzumā var nokristies līdz 25%, lai gan vidēji Eiropā šis rādītājs ir 40%.
 
Tiek izstrādāts jauns mācību priekšmets vidusskolām, kas, visticamāk, šķels, nevis vienos Latvijas sabiedrību
 
Jau gadiem valsts nespēj vai arī negrib atrisināt Latvijā samilzušo problēmu nekustamā īpašuma jomā, kas vistiešākajā veidā skar daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekus, kuri savulaik paļāvās politiķu it kā cēlajiem mudinājumiem un par daudzu nu jau aizmirstajiem privatizācijas sertifikātiem privatizēja dzīvokļus, kuros mitinājās vēl kopš padomju laikiem, un kuros dzīvo vēl aizvien, taču nu jau nemaz ne tik rožainās emocijās, kā kādreiz tika solīts.
 
Ledus ir sakustējies, gaisā jaušamas spirgtākas vēsmas – Laimdotas Straujumas vadītais Ministru kabinets uzdrošinājies ķerties klāt iepriekšējas valdības «svētajai govij».
 
Reformu partijas vingrinājumi boļševismā, vēloties ieviest "atkulakošanas" un "ekspropriācijas" elementus Latvijas nodokļu politikā, citos apstākļos pat izraisītu zināmu žēlumu.