Pavasarim atnākot pēc garās un tumšās ziemas, imunitāte mēdz būt pazemināta, jo organismā trūkst dažādu svarīgu vitamīnu un minerālvielu, kas var veicināt nogurumu un pazemina imunitāti. Kādi vitamīni ir īpaši aktuāli pavasarī, kā tos uzņemt un kādas norādes jāievēro, skaidro BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Vai atceraties, cik gados lielākā daļa no mums dzima savām mammām? Vidēji no 18 līdz 23 gadiem. Un tagad padomājam, cik mēs zinām sev apkārt grūtnieces šajā vecumā? Es personīgi, pat strādājot šajā jomā, zinu vien tik, cik uz rokas pirkstiem saskaitāms.
Veselības nozares finansējuma iezīmēšana, daļēja obligātā veselības apdrošināšana, nacionālais veselības apdrošināšanas modelis – šādi veselības aprūpes finansēšanas modeļi apspriesti Veselības nozares stratēģiskās padomes sēdē.
Trīs no četriem no Latvijas iedzīvotājiem jeb 75% pēdējā mēneša laikā ir izjutuši dažādus miega traucējumus, piemēram, bezmiegu, mošanos naktīs, neizgulēšanās sajūtu vai sliktus sapņus, liecina pētījuma kompānijas "Kantar" veiktās aptaujas dati.
Tas, ka ārsta vizīte nav SPA apmeklējums vai ceļojums, ir tiesa. Tāpēc bieži vien bailes un neziņa ir tās, kas ir klātesošas, kad runa ir par ārsta vizīti, kas vēl tikai priekšā.
Tāpat kā pavasarī mostas un plaukst daba, viss zaļo un saule lutina, tieši tāpat ir arī ar ķermeni un tā veselību – gan fizisko, gan mentālo. “Dod savam ķermenim labāko, ko vien spēj. Esi savas veselības saimnieks,” saka Dace Meija.
"Ja cilvēks nedēļā lieto vairāk par puspudeli vīna, tad ir jādomā par alkoholu kā kaitīgu faktoru," TV24 raidījumā "Nedēļa. Post Scriptum" stāsta Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsliniece.
Valsts iet pret iedzīvotāju izteikto vēlmi nodrošināt migrēnas pacientiem kompensējamos medikamentus. No vienas puses, valdība ar labu žestu parāda, ka zāles tiks apmaksātas, un formāli jau gandrīz pusgadu “skaitās”, ka migrēnas pacientiem medikamenti tiek kompensēti. Taču faktiski neviens migrēnas pacients kompensējamas zāles vēl nav redzējis, sarunā ar “Neatkarīgo” uzsver Latvijas Galvassāpju pacientu biedrības valdes priekšsēdētāja Karīna Zaņģe.
"Jaunieši ir seksuāli aktīvi agrā jaunībā. Bet nav izglītošanas," TV24 raidījumā "Nedēļa. Post Scriptum." stāsta Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsliniece.
Pērn katrs piektais Latvijas iedzīvotājs juties depresīvi vai piedzīvojis izdegšanu darba vietā, liecina "Mana aptieka & Apotheka" veiktā ikgadējā Veselības indeksa pētījuma dati.
Pierastajam priekšstatam par kafiju kā uzmundrinošu un smadzenes stimulējošu dzērienu pēdējos gados ir pievienojusies vēl kāda īpašība: tā ierobežo liekā svara rašanos.
Šokolāde var palīdzēt zaudēt svaru un novērst Alcheimera slimību - tā ir "barība prātam", apgalvo zinātnieki pēc jauna pētījuma par to, vai ir labi ēst saldumus un īpaši šokolādi, raksta "Journal of Functional Foods".
4.aprīlī Latvijā notika “Ēnu diena”, un tās ietvaros BENU Aptieka uzņēma plašu skaitu skolēnu. Ēnotājiem durvis vēra piecpadsmit BENU Aptiekas, uzņemot 49 ēnas, kas apliecina augstu interesi par farmaceita profesiju un darba iespējām BENU Aptiekās.
Kembridžas Universitātes Medicīnas pētījumu padomes vadībā ir tapis pētījums, kura ietvaros atklāti varianti divos gēnos, kas papildina līdz šim atklāto aptaukošanās riska faktoru skaitu.
Pirms Covid-19 pandēmijas un tās laikā Latvijas iedzīvotāji aktīvi ziņoja par medikamentu blakusparādībām, bet tagad ziņojumu skaits būtiski samazinājies, norāda Zāļu valsts aģentūras direktora vietnieks farmācijas jautājumos Sergejs Akuličs.
Ik gadu februārī tiek atzīmēta starptautiskā pasaules pretvēža diena. Onkoloģiskās saslimšanas ir viens no biežākajiem cilvēku nāves iemesliem. Latvijas sieviešu vidū, viens no izplatītākajiem audzējiem ir dzemdes kakla vēzis.
Pavasaris tā vien vilina doties dabā. Taču, priecājoties par silto laiku, jāatceras arī par ne tik pozitīvām "pavasara vēstnesēm" - ērcēm. To aktivitātes sezona ir jau sākusies, un ērču pārnēsātās slimības - encefalīts un Laimas slimība - arī šogad saglabā savu aktualitāti.
Paula Stradiņa Klīniskā Universitātes slimnīca katru gadu, veicot transplantāciju operācijas, ievērojami uzlabo kāda smagi slima cilvēka dzīves kvalitāti – 2023.gadā slimnīcā kopumā veiktas 78 šādas operācijas, savukārt 2024.gada pirmajos trīs mēnešos – 10 operācijas. Tomēr iespēju veikt transplantāciju būtiski ietekmē orgānu un audu pieejamība.