Ko darīt, ja sirds pēkšņi sāk sisties pārāk ātri?

© pexels.com

"Ja pulss sasniedz 140-160 sitienus minūtē, tad tā var būt lēkmjveida aritmija,” jaunajā TV24 raidījumā "Ārsts atbild” komentē RSU profesors, kardiologs, Skrides Sirds klīnikas galvenais ārsts Ainārs Rudzītis, atbildot uz skatītāju dažādajiem jautājumiem par sirds veselību.

Uz jautājumu, ko darīt, ja reizēm sirds pat miera stāvoklī sāk sisties pārāk ātri - 100-120 sitienu minūtē, profesors atbild: "Reizēm - tas ir reizi gadā, divreiz gadā, reizi mēnesī vai nedēļā? Šīs lietas ir jāpiefiksē. 120 - tas nav pārāk ātri. Varbūt bijis uztraukums, varbūt kafija daudz dzerta... Taču, ja pulss sasniedz 140-160 reizes, tad tā var būt lēkmjveida aritmija.”

Ārsts norāda, ka šajā gadījumā noteikti jāvēršas pie ārsta, pacients ir jāizmeklē, jānosaka, vai nav nepieciešami antiaritmatiskie medikamenti.

Profesors norāda uz vēl kādu variantu: "Mūsdienās ir dažādas katetra ārstēšanas metodes, ar kurām var arī aritmiju ārstēt. Arī mirdzaritmiju var ārstēt ar šo metodi - vai nu piededzinot, vai ar saldēšanas metodi. Bet aritmijas gadījumā noteikti ir jāveic arī elektrokardiogramma, pieraksts, arī diennakts pieraksts. Mūsdienās ir ieraksta iekārtas, ko implantē zem ādas. Maza izmēra, tāds kā čips. Ir ilgtermiņa ieraksta iekārtas, ar kuru palīdzību var noteikt sirds ritmu un noķert šo aritmiju, jo ārstam ir svarīgi redzēt, kāda veida aritmija tā ir. Un tad, kad tas ir noteikts, var domāt, ko darīt tālāk.”

Veselība

Gadu mijā iezīmējās valsts un ģimenes ārstu domstarpības, kas raisīja neziņu, vai visi ģimenes ārsti joprojām sniegts valsts apmaksātus pakalpojumus. Un lai arī iestājies zināms miers, problēmas atrisinātas nav. Daļai no ģimenes ārstiem līgums parakstīts vien līdz septembra beigām. Tas ir laiks, kurā ārstiem un valstij būtu jāvienojas par abām pusēm pieņemamiem līgumam, taču strīdīgajiem noteikumiem jaunajos līgumos ģimenes ārsti piekrist nedomā, noskaidrojis LTV raidījums “de facto”.