Bērni, kuri izmanto pārāk daudz tehnoloģiju, ierodoties skolā, nespēj noturēt zīmuļus vai griezt papīru ar šķērēm, liecina jaunākie pētījumi. Daži padomi vecākiem, lai izvairītos no tehnoloģiju radītajām problēmām.
Veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) rosina arī Rīgas 1. un 2. slimnīcā veidot neatliekamās palīdzības nodaļas, vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Ar bīstamās zarnu nūjiņas izraisīto infekciju saslimis vēl viens bērns, un līdz šim epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā noteiktas 212 kontaktpersonas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
Laikapstākļu izmaiņas, pavasara nogurums un vitamīnu deficīts var ietekmēt veselību, tāpēc ir svarīgi iekļaut uzturā pārtikas produktus, kas nodrošina nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas, raksta RBC.
Jums ir jāpārskata sava pieeja zobu tīrīšanai, jo nepareizs procedūras laiks var kaitēt mutes veselībai. Īpaši bīstami ir tīrīt zobus uzreiz pēc saldumu, piemēram, šokolādes, ēšanas, informē zobārsts Taruns Nagpals.
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sliecas domāt, ka vairāku cilvēku inficēšanos ar bīstamās zarnu nūjiņas izraisīto infekciju E.coli vecinājis kāds pārtikas produkts, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja SPKC Infekcijas slimību profilakses un pretepidēmijas pasākumu nodaļas vadītāja Sigita Geida.
Turpinot pieaugt ar bīstamās zarnu nūjiņas izraisīto infekciju saslimušo skaitam, sešu bērnu veselības stāvokli vērtē kā smagu, bet stabilu, aģentūru LETA informēja Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS).
Daļa slimnīcu nespēj sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību pietiekami augstā līmenī, atsaucoties uz sāktā pilotprojekta starprezultātiem, intervijā "Latvijas Avīzei" vērtējis veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).
Ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs SIA "Žaks-2", kurš sniedzis ēdināšanas pakalpojumus gandrīz visām izglītības iestādēm, kurās konstatēti inficēšanās gadījumi ar Šiga toksīnu vai verotoksīnu veidojošās Escerichia coli (zarnu nūjiņas) infekciju, šobrīd sadarbojas ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) un ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD), lai atrastu slimības cēloni un novērstu tās izplatību, aģentūrai LETA atklāja uzņēmuma tehnoloģe Ilona Dreimane.
Pavasaris ir mānīgs gadalaiks – ar straujām temperatūras maiņām, joprojām aktuāliem vīrusiem, bet vienlaikus parādās papildu faktors – putekšņi, kas var radīt alerģiju. Kā atšķirt pavasara saaukstēšanos vai vīrusu no alerģiskām iesnām? Skaidro BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) ārsti pielietojuši līdz šim neizmantotu diagnosticēšanas metodi pacientam ar reti sastopamām pēcoperāciju komplikācijām, noskaidrojot pēcoperācijas sarežģījuma cēloni un to novēršot,
Pavasarī ar nepacietību mēdzam gaidīt pirmās plaukstošās lapas un pumpurus, ziedēšanas laiku un zaļojošu dabu. Jau pavisam drīz parādīsies arī pirmie pavasara ārstniecības augi. Kādas ir to ārstnieciskās īpašības un pielietojums farmācija, stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Daži pārtikas produkti ledusskapī faktiski var darboties kā dabas Ozempic. Zinātnieki ir pierādījuši šo faktu. Sezona “Tievē pirms vasaras” jau ir sākusies, un daudzi ir steigušies meklēt burvju tableti, kas bez liekas piepūles palīdzēs zaudēt liekos kilogramus.
Pērn visā Latvijā asinis ziedotas 62 332 reizes, kas ir par 2420 reizēm vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts asinsdonoru centra (VADC) apkopotā informācija.
Raidījumā "Uz līnijas" acu ārste, RSU profesore, PSKUS Oftalmoloģijas klīnikas vadītāja Guna Laganovska komentē kāda skatītāja bažas par "zibeņošanu" acīs.
Valstij ir jārod iespēja kompensēt lipoproteīna līmeņa noteikšanas izmeklējumu, lai mazinātu sirds un asinsvadu slimību risku, uzskata biedrība "Parsirdi.lv".