Veselība

28.mai
Jauni pētījumi liecina, ka zaļā tēja var palīdzēt cīnīties ar hroniskām aknu slimībām un samazināt vēža risku. Hirosimas Universitātes zinātnieki ir atklājuši, ka šī dzēriena aktīvās sastāvdaļas spēj novērst iekaisuma procesus un vielmaiņas traucējumus, kas saistīti ar hepatocelulārās karcinomas (HCC) attīstību, kas ir viena no visbiežāk sastopamajām aknu vēža formām, raksta sciencedaily.com.
27.mai
Valsts pilnībā kompensēs medikamentus vai medicīniskās ierīces iedzīvotājiem neatliekamos un īpašos gadījumos, ja par to būs lēmis trīs universitāšu slimnīcu kopīgs konsilijs, paredz valdībā otrdien apstiprinātie grozījumi "Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā".
27.mai
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Ģimenes vakcinācijas centrs izdevis pasaku krājumu un filmu bērniem un pieaugušajiem mītu kliedēšanai par vakcināciju, aģentūru LETA informēja slimnīcā.
27.mai
Pie Durbes uz Liepājas šosejas (A9) avārijā cietusi motocikla vadītāja, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.
26.mai
Valstij ir jāatrod resursi uzņemšanas nodaļu uzturēšanai attālākajos lauku rajonos, vēstulē Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijai pauž pašvaldības SIA "Krāslavas slimnīca".
25.mai
Liela mēroga Oksfordas Universitātes pētījumā, kurā piedalījās 85 000 cilvēku, atklājās, ka ikdienas pastaigas ievērojami samazina 13 vēža veidu attīstības risku. Zinātnieki ir noteikuši optimālo soļu skaitu vēža profilaksei.
24.mai
Eksperti brīdina, ka galvenie pusaudžu veselības problēmu cēloņi no cigaretēm un alkohola ir pārgājuši uz svara pieaugumu un garīgās veselības problēmām, vēsta “Sky News”.
24.mai
Ārsti ir oficiāli atzinuši jauna diabēta veida esamību. Runa ir par 5. tipa slimību, kas atšķiras no visizplatītākās slimības formas (2. tips) tās rašanās cēloņa ziņā.
24.mai
Pēdējos gados arvien vairāk uzņēmumu ir ieguldījuši uztura bagātinātājos, kas paredzēti sievietēm. Lai gan nav pierādīts, ka vitamīni palīdzētu hormonālām problēmām, daudzi cilvēki uzskata, ka šie uztura bagātinātāji palīdz, tajā pašā laikā mediķi un zinātnieki tos asi kritizē, vēsta Zviedrijas sabiedriskās televīzijas raidorganizācija SVT savā interneta portālā "svt.se".
23.mai
Par to, kādus draudus veselībai rada paaugstināts holesterīna līmenis, RSU profesors, kardiologs, Skrides Sirds klīnikas dibinātājs Andris Skride skaidrojis un uzsvēris vairākkārt. Arī TV24 raidījumā “Ārsts atbild” viņš skaidro, kāpēc jau bērnībā nepieciešams zināt savu holesterīna līmeni.
23.mai
Inga aicina nepalikt vienaldzīgiem un lūdz palīdzību. Viņas mammai Silvijai pēc pārciestās muguras operācijas nepieciešama rehabilitācija, taču ģimenei šādas naudas, lai to veiktu, nav. 
23.mai
ASV ķirurgi šā gada maijā veiksmīgi veica pasaulē pirmo cilvēka urīnpūšļa transplantāciju. Sarežģītā, astoņas stundas ilgā procedūra ietvēra nieres un urīnpūšļa izņemšanu no orgānu donora un to atdzīvināšanu pacientam, kurš šos orgānus bija zaudējis nieru slimības un vēža dēļ, vēsta “Science Alert”.
21.mai
Atnākot siltajam un saulainajam laikam, arvien vairāk vēlamies uzturēties svaigā gaisā, tai skaitā – grilējot gardus ēdienus. Kā saplānot grila maltīti, lai tā būtu veselīga un organisms justos labi pēc gardā piknika? Kāda piesardzība jāievēro, gatavojot ēdienus pie dabas? Stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
21.mai
"Zinātne un arī dzīve pierādījusi - vakcinācija ir labākais veids, kā pasargāt savu veselību," saka Jurijs Perevoščikovs, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors.
21.mai
Iekaisīgas zarnu slimības (IZS) ir slimības uz visu mūžu, un, lai ar tām produktīvi sadzīvotu, nezaudējot darbaspējas un dzīves kvalitāti, ir nepieciešams būt pastāvīgā sadarbībā ar savu gastroenterologu, tāpat svarīga ir slimības gaitas monitorēšana.
21.mai
Daži bieži sastopami pārtikas produkti var pastiprināt trauksmi un izraisīt panikas lēkmes.
21.mai
No 5. līdz 13.jūlijam Rīgā notiks XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki - vieni no nozīmīgākajiem notikumiem bērnu un jauniešu kultūras dzīvē. Svētki būs spraigi, emocionāli un fiziski intensīvi. Lai bērnam šī pieredze būtu patīkama, droša un veselīga, ļoti svarīga ir savlaicīga un pārdomāta sagatavošanās.